Що означає чорний кіт в домі, прикмети про котів різних мастей

Що означає чорний кіт в домі

Якщо у вас є чорний кіт в домі, то народні прикмети можуть підказати цікаві факти і моменти, які пов’язують цю домашню тварину із людьми та їх житлом. Крім того, в цій статті ви зможете прочитати не тільки про чорних кішок, але і про те, що означають інші масті цих домашніх улюбленців.

Зміст:

Чорний кіт в домі

Чорних котів вважають супутниками відьом та людей, які мають відношення до темних сил. Багато хто думає, що звичайним людям вони приносять невдачу і хвороби, але це зовсім не так. Якщо розглянути відношення наших пращурів до чорних котів, то ми побачимо геть протилежну картину.

Отже, українці часто заводили тварин такої масті в своїх будинках. Про чорного кота в домі прикмети наших предків були складені завдяки їх досвіду проживання разом. Їх вважали найкращими захисниками від нечистої сили. Котів чорного забарвлення першими запускали в новий будинок, щоб будинок не взяв в жертву старшого члена сім’ї.

За повір’ями, чорний кіт в домі міг захистити житло від злодіїв і привороту заздрісників, а також від наведення порчі. Особливо гарною прикметою вважалося, коли безхазяйний чорний кіт приходив у двір або просився в будинок. Значить, він цілеспрямовано прийшов, щоб захистити ваш будинок від зла.

За прикметами наших пращурів, слов’ян, якщо самотня дівчина заведе чорну кішку або чорного кота, її особисте життя чекають зміни. Взагалі усім самотнім і незаміжнім жінкам чорний кіт може послужити хорошу службу. Вважається, якщо жінка заводить таку тварину, то незабаром вона буде оточена великою кількістю шанувальників.

Для селянина чорний кіт в домі означає хороший врожай. Чорні коти, які живуть в домі, згідно з повір’ями, захищали від нечистої сили і служили оберегом для господаря від пристріту і порчі. У давнину було прийнято в новий дім першою запускати кішку, і саме чорна кішка (або кіт), на думку людей, могла швидше «порозумітися» з домовиком, що обіцяло щасливе і спокійне життя домочадцям в майбутньому.

Крім того, кіт чорного забарвлення, якщо вірити народним прикметам, захищає будинок від злодіїв і заздрісних людей.

А що інші країни? Про чорного кота в домі прикмети європейських країн говорять, що він приносить своїм господарям удачу і процвітання. Негативне ставлення до чорних котів було поширене лише за часів інквізиції, коли навіть через таку тварину в домі могли виникнути проблеми. Але з часом відьом ловити перестали і все повернулося до початку, тобто сьогодні, за прикметами жителів Європи, тримання чорного кота в домі приносить удачу.

У Британії чорний кіт, який живе в домі, віщує добробут і щастя родині. Для молодят він вважається запорукою довгого кохання. Більш старше покоління вважає, що чорний кіт дома захищає всю родину від негараздів.

Як в Ірландії, так і в Шотландії чорний кіт, що входить в будинок, привертає добробут і везіння його мешканцям.

У Латвії чорний кіт дома вважається запорукою хазяйського благополуччя.

Згідно американських народних прикмет, чорний кіт, що з’явився на порозі будинку не принесе біди, якщо його не прогнати, а, навпаки, приголубити і чимось нагодувати. Вважається, що тоді фортуна повернеться обличчям і у всьому буде чекати успіх. Кілька століть в США вірять, що в будинок потрібно першою впускати не просто кішку, а саме чорну і мандрівну (бездомну).

Рудий кіт в домі — прикмети

Ще наші пращури помітили, що руді коти приносять у дім щастя. Вони можуть допомогти хворій людині видужати, а тій, що страждає депресією — отримувати задоволення від життя. Навіть при одному погляді на руде кошеня підвищується настрій і поліпшується самопочуття. Руді коти несуть в собі енергію добра, радості і сонця.

Кілька сотень років тому кішка була в кожній хаті. Але потрібна вона була не тільки для охорони припасів від мишей і щурів. Наші предки вірили, що коти і кішки мають чарівні властивості. Але більше за інших представників виду котячих цінувалися руді коти. Вважалося, що вони кращі мисливці і захисники.

Рудого кота в домі прикмети наших прабабусь називають цілителем. Якщо кіт цієї масті довго знаходиться біля хворої людини, та обов’язково одужає. Причому лікують такі коти не тільки від фізичних недуг, але і від залежностей, і психологічних проблем. Якщо вам самотньо, заведіть руду кішку або кота, і щастя прийде в ваш будинок.

Руда кішка — майже золота. Вона залучає гроші в будинок, в якому мешкає. Якщо ж руде кошеня саме прийшло у ваш дім, це до багатства, так вважають старовинні прикмети про рудих котів. Найкраще підходять такі коти тим, хто і сам має яскраво-руду шевелюру. Рудим вони приносять більше позитивної енергії щастя, зцілення і багатства.

Білий кіт в домі — прикмети

Навіть за часів забобонів білу кішку в домі прикмети вважали символом добра і світла. Це забарвлення більш властиве дорогим породам, тому білі коти були незмінними атрибутами розкоші. Вони символізували чистоту і невинність, тому були супутниками молодих аристократок.

Якщо на ваш поріг прийшла біла кішка, це до добра. Їй слід дати притулок, і тоді вона подарує вам міцне здоров’я і благополуччя. Про білих котів прикмети говорять, що вони можуть оберігати сім’ю від сварок і дарувати приємну атмосферу в домі в обмін на добре ставлення.

Білу кішку прикмети наших предків рекомендують заводити тим, хто змушений часто ризикувати і випробовувати стрес. Це пожежники, рятувальники і велика частина професій, пов’язаних з роботою з людьми. Погладжування білої шерсті заспокоює і підвищує настрій після важкого робочого дня.

Якщо у вас вже є улюбленець іншого забарвлення, не варто міняти його на того, хто за прикметами приносить щастя, захищає від нечистої сили або несе в собі позитивну енергію. Будь-який кіт має такі здібності, але користуватися ними вам на благо буде тільки в тому випадку, якщо у вас хороші стосунки. Домашній улюбленець обов’язково повинен бути завжди ситий, забезпечений всім необхідним, в тому числі і спілкуванням з господарем, і його любов’ю.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: