Що не можна робити вагітним?
Автор: Валентина Мальгіна
Про те, що не можна робити вагітним, народні прикмети можуть розповісти багато. Вони засновані на багаторічному досвіді наших предків і часто мають наукове пояснення, яке через багато років після появи прикмет обгрунтувало їх правдивість.
Зміст:
- Що не можна робити вагітним — народні прикмети
- Чому вагітним не можна грати з кішками
- Інші заборони для вагітних
- Заборони розмов про майбутню дитину і вагітність
- Заборони на похід до перукаря
- Заборони на покупки і рукоділля
- Інші прикмети і рекомендації для вагітних
- Заборони, пов’язані з церквою
Що не можна робити вагітним — народні прикмети
Всі прикмети про те, що не можна робити вагітним, засновані на спостереженнях за тим, що робила майбутня мати, і що потім з цього виходило. Більшість таких спостережень в даний час обгрунтовані науково і входять в список заборон, про які говорять лікарі вагітним. Але беззастережне слідування прикметами є зайвим, так як бувають і виключення, і способи уникнути негативних наслідків певних «заборонених» дій.
У ряді речей, що не можна робити вагітним, народні прикмети забороняють піднімати руки на висоту, зокрема — розвішувати білизну. Ця прикмета має підстави для проходження їй. Як і інші незручні положення, це може стати причиною для передчасних пологів або навіть викидня за рахунок провокування гіпоксії, тобто нестачі кисню у дитини. Уникати положення «руки вгору» рекомендується всюди, аж до їзди в громадському транспорті.
Однак при короткочасному развешивании одягу і навіть заняттях фізкультурою для вагітних тіло піддається динамічним навантаженням. Якщо немає лікарських протипоказань, то шкоди це не принесе. Але допускати втоми не можна! Якщо вам потрібно зняти білизну, і більше ніхто, крім вас, зробити це не може, постарайтеся не перетрудиться. Існує безліч варіантів сушарок, білизна на яких знаходиться на рівні пояса. Вони добре підходять вагітним.
Вагітній жінці не можна сидіти або стояти на порозі. Поріг вважається прикордонним місцем, межею між рідним світом і чужою землею. У таких місцях найскладніше захищатися від сил зла, але ж дитина до хрещення не має свого ангела-хранителя. Крім того, протяги, які часто бувають біля порога, небезпечні і можуть нашкодити малюкові.
Чому вагітним не можна грати з кішками
Серед того, що не можна вагітним, прикмети наших бабусь виділяють спілкування з кішками. Вони свідчать, що якщо мати, перебуваючи в положенні, часто грала з котами, то, коли малюк виросте, він буде мати багато недоброзичливців.
Логічне зерно у даній прикмети є — це токсоплазмоз, стерпний кішками і особливо небезпечний для вагітних. Ви навіть не будете знати, що підхопили цю недугу. Протікає воно не відрізняються від звичайного ГРЗ. Якщо у вас є домашня кішка, здайте аналізи у ветеринарній клініці на токсоплазмоз, і тоді ця біда обійде вас стороною. Гладити і грати з чужими кішками не варто.
Передається це захворювання через випорожнення. Якщо вам нема кому довірити прибирання котячого туалету, робіть це в міцних рукавичках. Вагітність зараз — не привід уникати улюбленого домашнього вихованця і, вже тим більше, віддавати його в чужі руки. У сучасному світі аналізи на токсоплазмоз в ветлікарні доступні кожному.
Інші заборони для вагітних
Не можна сидіти, поклавши ногу на ногу, перебуваючи в положенні. Прикмети вважають, що це призводить до проблеми з ногами і їх формою у дитини. Медицина ж апелює до порушення кровообігу, яке виникає під час сидіння в такому положенні. Це може привести до сумних наслідків для дитини і варикозного розширення вен на ногах.
У список того, що не можна робити вагітним, прикмети включають прийом ванни. Медики згодні з цим. Дійсно, під час виношування дитини приймати ванну, тим більше гарячу, суворо заборонено. Дуже часто це стає причиною передчасних пологів.
Не можна їсти червоні ягоди, інакше у дитини буде золотуха. Багато з них, наприклад, полуниця, є сильними алергенами. Тому в даному випадку народна мудрість повністю права. Це ж стосується і того, що якщо вагітна їсть рибу, то дитина буде німим. Риба, особливо червона, а також деякі морепродукти можуть викликати алергічні реакції у матері, що негативно впливає на здоров’я дитини. Але якщо алергії у вас немає, ви можете їсти те, що вважаєте за потрібне.
Заборони розмов про майбутню дитину і вагітність
Серед того, що не можна вагітним, входить інформування родичів і друзів про попередню дату пологів. Про те, коли ви стерню, не повинен знати навіть ваш чоловік, майбутній батько дитини. Вважається, що пологи, про які не знає ніхто, протікають легко і швидко. Якщо ж ви комусь розповіли про те, коли будете народжувати, то доведеться помучитися за кожну людину, яка знає про те, що це відбувається в даний момент. Крім цього, емоції турбуються за вас батьків рідко можна назвати позитивними.
Як ставляться до цієї прикмети лікарі? Вони не знаходять зв’язку між розголошенням дати пологів і ступенем їх хворобливості. Але все ж певний сенс навіть з точки зору логіки в ній є. Вас можуть дратувати постійні дзвінки і питання в останні дні вагітності. Якщо ніхто не буде знати про дату пологів, то майбутня мати буде відчувати себе спокійніше, позбавивши частини подразників.
Вважається, що розповідати про вагітність не можна нікому. Це одна з найстаріших прикмет про вагітність, яка існує у всіх народів. У минулому вагітної потрібно було зробити цілий ряд обрядів для того, щоб про її майбутню дитину не впізнали злі сили і змогли йому нашкодити. Так що тримаючи рот на замку, ви убезпечите себе від порчі на викидень.
Сучасні психологи згодні з тим, що небажано говорити всім про вагітність хоча б перші кілька місяців. Викидень може трапитися саме в перші місяці, а питання сторонніх людей з цього приводу можуть змусити понервувати як слід. Крім того, є такі причини, як сімейний стан, робота і положення в колективі, а також стан здоров’я і вік. Якщо у вас з’являється бажання поділитися своєю радістю з усіма оточуючими, стримайте свій запал і обмежтеся найближчими родичами і, можливо, кращою подругою.
В цей же час, є прикмета, яка свідчить, що занадто довго тримати в таємниці вагітність теж не варто, інакше дитина буде погано вчитися розмовляти. Краще дотримуватися баланс між цими двома прикметами, а також годі й говорити, але чесно відповідати на питання про вагітність.
Ім’я дитини ніколи не говорять стороннім до пологів, а в деяких регіонах — до хрещення. Через ім’я чаклун або злий дух може мати негативний вплив на дитину, навести порчу чи прокляття.
Заборони на похід до перукаря
Однією з поганих прикмет для вагітних є состріганіе волосся. Причина не тільки в тому, що в минулому вважалося, що сила людини головним чином знаходиться в його волоссі. Волосся також рятували людей від холоду. Крім того, з волоссям і зараз пов’язано безліч забобонів, а кілька сотень тому навіть мили і розчісували їх строго в певні дні. Зістригти волосся — це значить, позбутися від достатку, чималої частини життєвої енергії та довголіття.
Але в наш час багато хто носить короткі стрижки. В цьому випадку заборона на коригування зачіски на цілих дев’ять місяців може бути серйозною проблемою. Далеко не кожна готова закритися в хаті і нікуди не виходити до пологів. Будь-якій жінці хочеться мати гарний вигляд. Оптимальним варіантом є підбір зачіски, яка не вимагає регулярних походів в перукарню, ще під час планування вагітності.
А ось заборона на забарвлення волосся з’явився зовсім недавно, разом з хімічними засобами для освітлення і додання потрібного кольору. Справа тільки в шкоді хімічних речовин, які ви будете вдихати під час процедури. У минулому ж фарбували волосся тільки натуральними компонентами, що ніяк не могло нашкодити. Ви можете перейти на такі фарби або ж перефарбуватися в натуральний колір до настання вагітності.
Заборони на покупки і рукоділля
Вагітним не можна в’язати і шити, особливо речі для майбутньої дитини. Це може привести до того, що дитина заплутається в пуповині, а будь-який із зроблених вами вузлів на нитці може зав’язати йому дорогу в світ живих. За східній прикметте, шиття вагітної може призвести до самогубств в роду.
Багато жінок, які очікують дитину, захоплюються творчістю і, зокрема, шиттям. Зазвичай для цього є багато часу, а також з’являється бажання зустріти новонародженого речами, зробленими особисто для нього. Але навіть з точки зору медицини займатися рукоділлям довго небажано. Це пов’язано зі шкодою незручного положення тіла жінки — статичні навантаження зменшують надходження поживних речовин до плоду. Якщо ви займаєтеся творчістю, робіть перерви в роботі.
Не слід купувати одяг, іграшки та інші дитячі речі до народження дитини. У давнину вважалося, що речі, підготовлені для того, хто ще не народився, дістаються нечисту силу. Причина цієї прикмети знаходиться також у високій смертності серед новонароджених, і речі могли просто не знадобитися, а це даремно витрачені гроші.
В даний час висока дитяча смертність пішла в минуле. Молоді мами часто купують речі для дітей ще під час вагітності. Вступати інакше досить складно, адже відразу ж після виписки з пологового будинку вам доведеться бігати по магазинах і купувати все необхідне.
Інші прикмети і рекомендації для вагітних
Широко відомо, що вагітним не можна ходити на похорони і бувати на кладовищах.
Є також прикмета, яка стосується не самої жінки, а її рідних і близьких. Не можна забороняти вагітній жінці щось, відмовляти їй в їжі і будь-яких проханнях. Справа в тому, що ваш організм краще вас знає, що вам необхідно. Якщо вагітній жінці хочеться з’їсти певний продукт, навіть якщо вона ніколи його не їла до цього, таке прохання краще виконати. У того, хто відмовить жінці при надії, в будинку заведуться миші та моль.
Вважається, що жінкам, які чекають дитину, не можна дивитися на пожежу. Як в минулому, так і в сьогоденні це великий стрес, і піддаватися його впливу зайвий раз не варто. Також не можна дивитися на будь-який прояв каліцтва, інакше дитина буде негарним або зовсім інвалідом. Розглядайте з задоволенням красиві, приємні вам речі, щоб він розвивався правильно і гармонійно.
Не можна лаятися матом, коли вас може почути вагітна. Це може загрожувати дитині появою пігментних плям і некрасивих родимок. Лайка несе в собі виключно негативну енергію і тільки додає стресу в життя жінки.
Якщо вагітна буде витирати обличчя або руки кухонним рушником, то дитина буде страждати від рясного слиновиділення. Якийсь час вважалося, що жінці, яка чекає дитину, не можна фотографуватися і позувати для портретів. Причина цього полягала в тому, що зображення статично, таким і залишиться положення дитини, далі розвиватися він не буде і може навіть загинути. Сучасний досвід повністю спростовує цю прикмету, а відомі маги вважають, що зробити такий вплив тільки на плід через фото неможливо, це буде помітно за станом майбутньої матері і нічим не відрізняється від звичайної порчі по фото, навести яку можуть і в будь-який інший час. Але наявності оберегів від чаклунства це не скасовує, існує безліч варіантів для вагітних.
Якийсь час церква негативно ставилася до будь-яких методів визначення статі дитини, але сучасна медицина витіснила це марновірство. Але натільний хрест, якщо ви хрещена, знімати не рекомендується не тільки під час виношування дитини, але і під час пологів.
Якщо вагітна вкраде що-небудь, у її дитини може з’явитися родимка у вигляді речі, яку вона незаконно собі привласнила. Якщо пити воду прямо з відра, у новонародженого може бути печія. Також не можна бити руками і ногами тварин, інакше дитя буде нервовим. У нього буде погано пахнути з рота, якщо мати під час виношування буде дивитися на падаль, яка пропала м’ясо або плюватися. На Сході вірять, що можна мало спати, щоб у дитини не було проблем зі сном, і сваритися зі свекрухою, щоб не накликати біди на всіх жінок роду.
У минулому вагітним забороняли їсти подвійні продукти, наприклад, яйця з двома жовтками, зрощені фрукти і ягоди. Вважалося, що це може стати причиною появи на світло двійнят, що тоді розцінювалося виключно як додаткові проблеми і клопоти. Зараз же більшість сімей буде рада народженню двох дітей замість одного.
Заборони, пов’язані з церквою
Вагітну не можна кликати хрестити дітей. Якщо вам пропонують стати хрещеною, а ви виношуєте дитини, краще відмовитися, адже ця прикмета віщує смерть того, кого хрестять. Через звичаю не брати в хресні вагітних жінок у багатьох виникають питання — чи можна під час виношування дитини ходити до церкви, вінчатися і хреститися?
Ходити до церкви можна навіть під час вагітності, як і вінчатися, і приймати хрещення. Останнє дасть і вам, і вашій дитині захист, адже відомо, що до хрещення дітей оберігає ангел-хранитель матері. Вінчання ніяк не впливає на вагітність і не суперечить ніяким церковним правилам.
В цілому, до більшості подібних заборон слід прислухатися, навіть якщо ви не вірите в магію, адже вони стосуються дуже логічних з точки зору науки і медицини дій і наслідків.