Рак молочної залози

Рак молочної залози

Серед найбільш поширених онкологічних захворювань можна виділити рак молочної залози, який діагностується приблизно у кожної четвертої жінки, що проходить обстеження у лікаря-мамолога.

Захворювання класифікується на підставі поширеності пухлини, а також в залежності від типу тканини, в якій вона виникає. Злоякісне новоутворення може розвинутися в сполучної і жирової тканини, крім цього, ракові клітини з’являються в тканинах, що вистилають протоки молочних залоз.

Ракові пухлини, в залежності від свого виду, можуть розвиватися по-різному. Деякі новоутворення ростуть досить повільно і метастазують тільки при досягненні конкретної величини. Інші види пухлин можуть розвиватися набагато агресивніше.

Слід враховувати і те, що один тип новоутворення не розвивається однаково у всіх жінок, а має свої особливості у кожній конкретній пацієнтки.

Зміст:

 • Види раку молочної залози
 • Симптоми раку молочної залози
 • Лікування раку молочної залози
 • Що таке хіміотерапія
 • Прогноз при раку молочної залози
 • Види раку молочної залози

  Після глибокого вивчення медичного анамнезу жінки, лікар може визначити, до якого типу належить рак молочної залози у пацієнтки.

  У медицині виділяють кілька форм даного захворювання, в залежності від ступеня його розвитку:

  Симптоми раку молочної залози

  Симптоматика захворювання може варіюватися, залежно від типу раку. Хвороба може розвиватися в двох формах: вузловою й дифузною. Для першої характерна наявність одного рухомого вузла, при другій — вузлів може бути кілька.

  На ранніх етапах розвитку злоякісне захворювання може не мати клінічної картини, лише особливо уважні жінки здатні виявити вузлове ущільнення в грудях.

  Однак пухлини малого розміру помітить досить непросто, також його нелегко виявити, якщо груди великих розмірів.

  Крім прощупується ущільнень, жінка може виявити і інші ознаки раку молочної залози:

  Слід зазначити, що якщо груди болить, але вузлового ущільнення в ній не виявляється, ця ознака не вказує на рак молочної залози. На ранній стадії хвороби, вузол має чітко окреслені межі і є рухомим.

  При наявності множинних розсіяних вузлів у верхній області грудей найчастіше вказує на захворювання доброякісного характеру. Якщо новоутворення щільне і виявляється тільки в одній з молочних залоз, швидше за все, язик йде саме про рак.

  На більш пізньому етапі розвитку вузол втрачає свою рухливість і фіксується в навколишніх тканинах. На пізніх стадіях на шкірі утворюються розпухлі вузли і гнійні виразки. Іноді шкіра може втягуватися і виглядати схожою на кірку апельсина.

  Рідкісним, але найбільш небезпечним типом захворювання є запальний рак, при якому груди набрякає і виглядає запаленої. Часто вузлове ущільнення взагалі не виявляється.

  Всі ці симптоми раку молочної залози повинні стати поштовхом для негайного звернення до лікаря-мамолога, який проведе діагностичні заходи, що включають в себе мамографію, ультразвукове дослідження, біопсію і т. п.

  Лікування раку молочної залози

  Терапія при такому серйозному захворюванні, як рак молочної залози призначається після ретельного обстеження здоров’я жінки і проведення біопсії. Лікування, як правило, проходить досить складно, адже кожен тип раку має свої особливості.

  Основними методиками лікування раку грудей є:

 • Хірургічне видалення;
 • Хіміотерапія.
 • Хірургічне лікування спрямоване на видалення ураженого органу. Часто таке лікування застосовується в сукупності з консервативними методами, які надають підтримуючий ефект.

  Видалення має кілька видів:

  Найчастіше операція доповнюється медикаментозним лікуванням. Якщо метастази при раку молочної залози відсутні, то протягом п’яти років проводиться підтримуюча терапія.

  Часто в цьому випадку призначається препарат Томоксіфен. Якщо метастази виявляються в лімфовузлах пахвовій області, то в обов’язковому порядку призначається променева або хіміотерапія. Остання також необхідна в разі, коли метастази присутні в будь-яких інших органах.

  Що таке хіміотерапія

  Хіміотерапія призначається пацієнткам для профілактики рецидиву раку грудей. Якщо рак молочної залози розташовується локально і обмежується грудьми і лімфовузлами, даний вид лікування призначається після проведення операції.

  При пухлинах великих розмірів хіміотерапія може призначатися і перед хірургічним втручанням. Якщо виявляються метастази, також проводиться хіміотерапія.

  Хіміотерапія при раку молочної залози є процедуру, при якій пацієнтці внутрішньовенно вводяться хіміопрепарати, що знищують ракові клітини або сповільнюють їх зростання.

  При попаданні в кровотік препарати розповсюджуються на всі органи, досягаючи злоякісних клітин. Курс хіміотерапії проводиться циклами, між якими обов’язково проходить відновлювальний період. Весь курс зазвичай становить кілька місяців.

  Лікування методом хіміотерапії має ряд побічних ефектів, основними з яких є:

  Прогноз при раку молочної залози

  Сумна статистика говорить про те, що рак молочної залози займає провідну позицію за поширеністю і смертності серед жінок. Незважаючи на те, що досягнення сучасної медицини дозволяють вести боротьбу з раком успішніше, смертність все одно залишається високою, зокрема через несвоєчасну діагностику. Найчастіше злоякісні пухлини розвиваються у жінок зрілого віку, однак тут можуть бути винятки.

  Ефективність лікування визначається, так званої п’ятирічної виживання, тобто числом видужали жінок за п’ять років з моменту виявлення хвороби. При відповідному лікуванні цей показник становить приблизно 55%, коли як без лікування — всього 10%.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: