Про що свідчить підвищений білок в сечі при вагітності?

Про що свідчить підвищений білок в сечі при вагітності?

Кожна майбутня мати повинна уважно стежити за своїм станом: добре і правильно харчуватися, проходити планові огляди у гінеколога і призначені дослідження, здавати аналіз сечі на білок. Що ж робити, якщо останній показав наявність білка в урине?

Зміст:

 • Норма білка в сечі: оптимальні показники при вагітності
 • Що означає білок в сечі: причини появи при вагітності
 • Усунення причини і лікування білка в сечі, виявленого при вагітності
 • Чим небезпечний білок в сечі: гестоз при вагітності
 • Підвищений білок у сечі при патологіях нирок при вагітності
 • Як знизити білок в сечі при вагітності за допомогою дієти
 • Норма білка в сечі: оптимальні показники при вагітності

  Цей матеріал не повинно бути присутнім в урине. Якщо ж результати аналізів показують протилежне, значить, в організмі є якісь порушення. Поява білка в сечі в медицині називається протеїнурією.

  Дана речовина в урине у чоловіків може вказувати на захворювання нирок і сечостатевої системи. Однак воно може виникнути і при стресі, сильному фізичному навантаженні, гарячковому стані, переохолодженні, зловживанні білковою їжею.

  Білок в урине у дитини може вказувати на запальні процеси, безсимптомно протікають в маленькому організмі, тому що в ідеалі його не повинно бути присутнім зовсім. Дуже важливо встановити причину його появи у малюка.

  Це ж можна сказати і про вагітних жінок. Білок в сечі при вагітності вказує на проблеми у функціонуванні організму. У нормі його теж не повинно бути. Гінекологи вважають, що його зовсім не повинно бути, однак допускається кількість менше двох тисячних грама на літр урини. Якщо результати показують саме таку цифру, то причина може ховатися в банальному порушення правил збору сечі.

  Норма в останньому триместрі становить 0,033 г / л урини. Це обумовлено тим, що в цей період нирки відчувають найбільші навантаження, крім того, збільшується тиск на всі органи сечостатевої системи. При підвищенні норми більш ніж в 10 разів припускають серйозні патології.

  Що означає білок в сечі: причини появи при вагітності

  Усунення причини і лікування білка в сечі, виявленого при вагітності

  Якщо аналіз показав протеинурию, варто здати його повторно, щоб виключити погрішність в зборі матеріалу для дослідження. У разі, коли другий раз діагноз підтверджується, необхідно строго слідувати порадам лікаря. Від своєчасно призначеного та правильного лікування багато в чому залежить перебіг вагітності і її результат.

  Протеїнурія в першу чергу означає, що є запальні процеси в органах сечостатевої системи. У такому випадку лікар повинен призначити додаткові діагностичні дослідження, які дозволять виявити причину підвищення даного показника в урине і приступити до її адекватному усунення.

  При запальних процесах в органах сечостатевої системи, при пієлонефриті в обов’язковому порядку лікування включає:

  Як гострі, так і хронічні патології вимагають застосування антибактеріальних препаратів. Дозування і тип антибіотика підбирають в кожному випадку індивідуально, керуючись результатами досліджень.

  При наявності запального процесу рекомендується більше рухатися, частіше ставати на карачки і спати на боці (але не на спині). При дотриманні всіх рекомендацій лікаря аналізи швидко приходять в норму.

  Чим небезпечний білок в сечі: гестоз при вагітності

  Підвищення рівня цього показника може розцінюватися як провісник небезпечного стану — гестозу. У такій ситуації жінку необхідно помістити в умови стаціонару. Варто відзначити, що в лікарні вона може пробути аж до самих пологів.

  Якщо гестоз виявлений на ранніх термінах вагітності, лікарі можуть наполягти на перериванні такої, тому що він небезпечний не тільки для плода, але і для майбутньої матері. Коли жінка відмовляється від штучного переривання вагітності, хоче зберегти таку, їй необхідно лягти в стаціонар, суворо дотримуватися дієтичного харчування, виконувати абсолютно всі приписи лікарів до самого народження малюка.

  У ряді випадків результат вагітності може закінчитися кесаревим розтином.

  Якщо аналіз сечі або інші дослідження підтвердили дану патологію, необхідно готуватися до того, що малюк народиться раніше терміну.

  Гестоз — це непоправне патологічний стан, проте це зовсім не означає, що не можна знизити рівень білка і звести всі ризики до мінімуму. Починати потрібно з спеціальної дієти, яка одночасно є і профілактикою гестозу, а значить, і протеїнурії.

  Підвищений білок у сечі при патологіях нирок при вагітності

  Жінкам, що входять до групи ризику, необхідно дотримуватися деяких правил. Варто зазначити, що заходи профілактики, які ми перерахуємо нижче, не будуть зайвими і для тих, у кого відсутні будь-які захворювання.

  Як знизити білок в сечі при вагітності за допомогою дієти

  Жінці в положенні, у якій виявлена ​​протеїнурія, заборонено вживати такі продукти: кава, шоколад, міцний чай, цитрусові, жирне, смажене, гостре, солоне, особливо копченості — оселедець, сири і консерви, газованої води і деякі спеції.

  Крім того, білкова їжа, як уже згадувалося, сприяє підвищенню білка, тому потрібно обмежити споживання такої.

  Сприятливо подіють на організм такі продукти:

  Дотримуючись нескладних правил і спеціальну дієту, ви маєте всі шанси позбутися неприємного симптому.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: