Прикмети про ворон — що говорили про пташкаів наші предки

Прикмети про ворон - що говорили про пташкаів наші предки

Велика частина прикмет про ворон і вороння каркання має негативне значення, але цей пташка здатна передбачати і приємні події. За старих часів з їхньої поведінки вгадували, яка буде погода, по каркання — визначали найближче майбутнє. Якщо траплялося побачити ворона в дорозі, наші предки чекали серйозних неприємностей або, в залежності від значення повір’я, хороших новин і подій.

Зміст:

Прикмети про ворон біля будинку

За старих часів ворон і воронів вважали вісниками біди і незмінними супутниками чорних магів. Зустріч з цим пташкаом була ознакою невдачі, біди або смерті. Їх боялися і намагалися уникати, оскільки символізували вони смерть, війну і голод. У деяких країнах вірили, що ворони володіють винятковим чуттям і не приносять неприємності своєю появою, а намагаються про них попередити.

Не варто надавати значення нижчеописаних прикметами, якщо на вас один раз каркнула ворона. Можливо, пташка просто жадає спілкування. Але якщо прикмети про ворону повторюються день за днем ​​або вона каркає на вас більше хвилини, слід звернути на це увагу. Якщо ви побачили ворону, яка сидить проти сонця на даху вашого будинку, це віщує неприємності того, хто її побачив. Зазвичай ця прикмета про ворону віщує проблеми з законом, крадіжку або пограбування, сварки з важливими для вас людьми, якщо вона дивиться на південь, захід, схід або північ. Будь-яке з проміжних напрямків погляду ворони означає, що життя ваших домашніх тварин в небезпеці. Є й інший варіант цієї прикмети про ворону — ваше життя в небезпеці через ваших вихованців. Деякі вважали, що цей пташка сидить на даху будинку обов’язково або до смерті, або до розорення.

У деяких країнах вважалося, що якщо ворона сидить на даху будинку, то сім’ю чекають прибуток, частування і інші приємні події. Для молодих людей ця прикмета віщує любовну пригоду, а для творчих особистостей — шанс отримати визнання суспільства. Багатство, якщо вірити фольклору деяких народів, пророкує також ворона, що сидить на висоті — даху храму (але не на хресті), зерносховища або іншої господарської споруди, сніп трави. Багато тихо сидять на даху будинку ворон — до швидкої весіллі.

Якщо ворони з каркання кружляють над вашим будинком, це обіцяє вам нещастя. Якщо пташка ходить по дорозі біля вашого будинку — до крадіжок в ньому. Коли багато ворон з ранку збирається перед будинком і каркає на нього, це поганий знак, можливо, до смерті, злому чаклунства з метою нашкодити родині і інших неприємних інцидентів.

Рекомендуємо також прочитати: прикмета пташка стукає у вікно

Особливо поганий була прикмета, коли пташка залетіла в будинок, літала по кімнатах і каркала. Це віщувало смерть в родині, яка жила в цьому будинку. Таке ж значення мала інша прикмета про цього пташкаа, якщо та билася у вікно або літала біля нього і каркала, а також з каркання літала над будинком. Якщо в будинку був старий хворий чоловік, і на дах села каркає ворона, швидше за все, він помре.

Прикмети про ворону, була зустрінута в дорозі

Деякі вважають, що якщо ворона слід за що йде людиною, це обіцяє йому неприємності, особливо, якщо вона летить праворуч від нього. У деяких країнах вірять, що наступна за мандрівником або летить перед ним ворона провіщає багатство.

Зустріти в дорозі сидить на камені ворону — до небезпечного попутника. Та й взагалі, побачити сидить ворону — це прикмета, яка попереджає про невдачу. Якщо перед вам на дорозі сидить непарна кількість ворон — до злості, роздратування, сварки. Якщо ви гуляли по лісі і співали, зустрівши ворону, краще повернути назад, в старовину вірили, що ця прикмета — до появи хижого звіра.

Якщо ви збираєтеся влаштувати привал або поставити намет десь на природі, і при цьому буде каркати і плескати крилами ворона, слід вибрати інше місце. Швидше за все, зупинка в наміченому місці принесе вам неприємності.

Якщо ворона сяде на церковне подвір’я — це прикмета до похорону. Особливо, якщо вона сяде на дах церкви і буде каркати. У селах і зараз вірять, що це до появи небіжчика. Якщо вона сиділа на хресті, дивилися, в який бік спрямований її хвіст. Вважалося, що в одному з будинків, на який «дивиться» хвіст, хтось помре. Також спостерігали за хвостом птиці, якщо та сиділа на надгробку. Іноді говорили, що якщо ворона каркає на церковному хресті, це до смерті священика, який служить в цій церкві.

Вилітає з лісу зграя віщує важкі часи для багатьох людей, поганий урожай, за старих часів в таких випадках вважали, що настане голод. У минулому, якщо дві зграї летіли назустріч один до одного, люди готувалися до війни.

Далеко не всі прикмети, пов’язані з вороною, мають негативне значення і попереджають про прийдешні неприємності, даючи вам час для того, щоб бути до них готовим. Деякі з них мають досить позитивне значення.

Побачити двох ворон, одна з яких годує другу — хороша прикмета, до задоволення і щастя. А якщо вони каркнут одночасно, це обіцяє вам любовну пригоду. За старих часів дві ворони передбачали швидке весілля.

Хороші і погані прикмети про воронням каркання

Наші предки вірили, що того, хто почує зловісне каркання ворони з гнізда і злякається цього звуку, чекає велика небезпека. Але є й інша думка, яка свідчить, що каркання ворони з гнізда або неподалік від нього не віщує жодних поганих подій. А ось якщо доведеться почути його в іншому місці, це до невдач.

Якщо ви перебуваєте в дорозі, і ворона каркнула спочатку зліва, а потім праворуч від вас, остерігайтеся злодіїв і доглядайте краще за своїми речами. Спочатку справа, а потім зліва — це до багатства. Якщо ж пташка каркнула і полетіла в протилежному напрямку, вашому подорожі щось буде заважати. Каркають за спиною ворона — до травмування або появи ворога, з яким ви впораєтеся, над головою — до проблем.

Інші прикмети про ворон

Побачити одну ворону на весіллі — до невдачі. За старих часів самотньо летить ворон передбачав погані події. Дві ворони на весіллі — до удачі і щастя не тільки молодих, а й гостей.

Вбивати ворон в старовину боялися. Вірили, що у того, хто це зробить, будуть вмирати худобу і домашні вихованці. Іноді вважали, що це буде тривати, поки не пройде стільки років, скільки було ворону, а живуть вони досить довго. Деякі надавали цієї прикмети зразкову таке ж значення, як і іншим негативним прикметами про ворон — до смерті, руйнування, неприємностей.

Погодні прикмети про ворону

Пташкаи і тварини краще відчувають наближення змін у погоді, тому здавна з їхньої поведінки складалися прогнози. Ворони не були винятком.

Ворона або навіть ціла зграя цих пташкаів каркає, дивлячись на воду — до дощу. Якщо ввечері біля води багато ворон, буде буря.

Якщо ви чуєте майже безперервне каркання зграї, значить, погода погіршиться. Влітку це віщує дощ, а взимку — сильні морози.

Якщо каркання — це перший пташиний звук, який ви чуєте з ранку, і при цьому воно прозвучало парна кількість разів, вдень буде ясна погода. Непарна кількість — до поганої погоди і дощу. Будь-яка кількість ворон, що летять до висхідного сонця — на гарну погоду. Якщо вранці зграя ворон сидить і дивиться на сонце — день буде ясним.

Багато літаючих в повітрі ворон — до погіршення погоди і сильного вітру. Якщо вони збираються в купу — буде негода.

Ворона чистить пір’я, ходить з відкритим дзьобом або купається — до дощу. Якщо вони почали купатися в калюжах 29 березня, скоро буде тепло.

Якщо взимку ворони ховаються в гілках — будуть сильні морози, завірюха і завірюха. Якщо вони сплять на верхівках дерев — погода буде теплою і ясною. Пролітають високо в небі птиці говорять про ясною і теплій погоді.

В цілому, прикмети про ворон допоможуть вам як дізнаватися про погоду, так і про те, що може статися з вашим життям. До того ж, спостерігати за цими пташкаами завжди дуже цікаво.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: