Прикмети для вагітних — вірити чи ні?

Прикмети для вагітних - вірити чи ні?

Прикмети для вагітних — велике поле для фантазії і забобонів. Однак деяка мудрість наших предків щодо цього важливого періоду дійшла до наших днів. Нам же варто уважніше придивитися до цих прикмет і зрозуміти, які з них мають під собою раціональне підставу, а які — відверте марновірство.

Зміст:

Народні прикмети для вагітних

Для багатьох вагітність — це вища щастя в житті, і природно, що жінка хоче народити здорового малюка. З огляду на стан організму і сплески тих чи інших гормонів, вона стає більш тривожною. А отже, буде звертати увагу на все, що може підвищити рівень тривоги. Всі прикмети для вагітних жінок можна умовно поділити на кілька груп: визначення статі майбутньої дитини, що можна і що не можна робити вагітної. Нижче розповімо про них докладніше.

Прикмети під час вагітності: хлопчик чи дівчинка?

Традиційно стать дитини намагаються вгадати за формою живота. У широкому круглому знаходиться дівчинка, а ось випирає і більш гострий обов’язково вказує на хлопчика. Живіт «дивиться» вліво до дівчинки, а вправо — до хлопчика. Ще один цікавий варіант визначення статі пропонує майбутній мамі звернути увагу на волосся на ногах, якщо їх багато, чекайте хлопчика, а ось у жінки з голими ногами буде дівчинка. Інший спосіб говорить про те, що якщо на момент зачаття пара вже складається в офіційних подружніх стосунках, у них буде дочка, в зворотному випадку — син. Щоденний секс під час вагітності підвищує ваші шанси стати батьком дівчинки, а секс з перервами — хлопчика. Цікаво, що визначальним фактором в поле маленької людини може бути буквально все. Наприклад, вільний білизна майбутнього батька може стати причиною появи на світ доньки, а обтягуючі — сина.

Відчуття холоду в ногах у період вагітності також свідчить про появу на світ ще одного чоловіка. Інша, не менш цікава прикмета: якщо під час вагітності жінка розквітає, можна чекати хлопчика, а ось якщо дурнеет — дівчинку. Майбутня мама маленької дівчинки весь час хоче рослинної пиши, а хлопчика — молочної і м’ясної.

За сосок народна мудрість також вміє визначати стать дитини. Наприклад, зміни кольору сосків в більш темну сторону говорить про дівчинку, а в світлу — про хлопчика.

Прискорене серцебиття, як і збільшена температура, говорять про те, що варто чекати сина, а уповільнене серцебиття і знижена температура — про народження дочки.

Народні прикмети про вагітність — що не можна робити і чому

У цьому розділі також безліч дуже цікавих прикмет, пов’язаних з вагітністю. Наприклад, якщо вагітна жінка під час шиття або нарізання продуктів вколеться і злякається, це може стати причиною появи у дитини родимок. Тому користуватися голкою і ножем вагітним народні прикмети забороняють. Те ж саме відноситься і до торкання особи. Майбутня мама повинна рідше чіпати своє обличчя, якщо не хоче, щоб у її дитини з’явилися родимі плями. Інша прикмета забороняє жінці в період вагітності стояти на порозі. У слов’ян він вважався межею між світами. Тому тривале перебування на цій межі може пошкодити малюкові. У той же час не можна переступати через віники і колоди. Вважалося, що це образить будинкового, а з духом будинку треба дружити незалежно від стану здоров’я і відбуваються в житті подій. Окрема прикмета існує і щодо кішок, з яким забороняється грати вагітній жінці.

У наш час лікарі пояснили цю прикмету таким захворюванням, як токсоплазмоз, який вагітна може отримати від кішки. Однак зараз існує спеціальний аналіз, який може виявити у вас це захворювання на ранніх стадіях. Вважається, що в період вагітності варто зменшити споживання будь-яких червоних ягід, так як у дитини буде «червона» шкіра, яка в наш час відома, як діатез. Щоб уникнути привороту народний поголос забороняє вагітної розповідати про своє становище всім знайомим і родичам. Те ж саме стосується і імені, які батьки вибрали для малюка.

Крім того, не можна спати на спині, вважається, що це утруднює дихання плода. Звичка сидіти, закину ногу на ногу, порушує кровообіг і може стати причиною захворювання вен у мами, і кривих ніг у дитини.

Сучасні прикмети і забобони при вагітності

Зараз з’явилося кілька прикмет, що відповідають нашому часу. Зокрема, не рекомендується стригти і фарбувати волосся в період, поки чекаєте дитину. Перша прикмети відбувається з повір’я, що волосся — це символ життєвої і жіночої сили, чим вони коротші, тим менше сили. А що стосується фарби для волосся, то раніше вони містили велику кількість шкідливих для дитини речовин, що не можна сказати про сучасні засоби. Фотографуватися під час вагітності також не рекомендується. Ця заборона пояснюється тим, що на фото залишає майбутню матір і її дитя в статиці, в той час, як плід повинен розвиватися. Церква також внесла свою лепту в прикмети і забобони для вагітних, заборонивши визначати стать медичними способами і пропонуючи довіритися в цьому питанні божій волі.

Прикмети для вагітних перед пологами

У слов’ян існували свої прикмети, які говорили про те, як пройдуть самі пологи. отже, породіллі чекало важке дозвіл від тягаря, якщо протягом трьох днів перед пологами з дому щось віддавали стороннім людям. А ось поки породілля не повернулася додому, заборонялося закривати кватирки та вікна.

Звичайно, прикмет безліч і якщо слідувати їм усім, то виглядати в очах оточуючих ви будете дуже дивно. У той же час можна зрозуміти і вагітних жінок, які хочуть максимально благополучно прожити цей важливий етап і в усьому шукають підтвердження того, що все буде добре. Вірити прикметам чи ні — вибір в кінцевому підсумку завжди за вами.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: