Прання подушок в домашніх умовах без шкоди якості

Прання подушок в домашніх умовах без шкоди якості

Постільні приналежності на пір’яний основі якісніше інших штучних матеріалів. Натуральний наповнювач не збивається в грудки і добре тримає форму. Всі речі вимагають догляду, в тому числі і подушки з ковдрами. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно і безпечно випрати подушки в домашніх умовах з різних наповнювачів.

Зміст:

 • Як випрати в пральній машині пером подушку
 • Як випрати в пральній машині пухову подушку
 • Ручне прання пуху
 • відпарювання
 • Як випрати в пральній машині бамбукову подушку
 • Як без шкоди випрати синтепонові подушку
 • Як випрати в пральній машині пером подушку

  Натуральному матеріалу властиво пропускати пил, що і створює сприятливі умови для розмноження пилових кліщів. Якщо не прати пером подушку 2-3 рази на рік, може статися алергічна реакція, пов’язана з паразитами.

  Процес прання натурального пера копіткий і трудомісткий. Для початку з вироби акуратно знімають напірники, розпір зовнішні шви. Перо виймається з напірників і розподіляється в рівних частинах на 2 заздалегідь підготовлених капронових мішечка. Ці мішки шиють з тюлю, можна використовувати і інші матеріали, але тюль добре пропускає повітря, що забезпечить якісну сушку пера після прання.

  Два мішки з пером рівномірно закладаються в барабан пральної машини. Подушки з пір’ям краще прати рідкими миючими засобами. Гранули порошку впораються з роботою гірше. Далі, встановлюється режим прання — це може бути «делікатний» або режим «пухова ковдра». Прання повинна бути щадить.

  Температура прання мінімальна — 30 градусів, можна 40. Щоб в пір’ї не залишилося піни, встановіть заздалегідь режим «Суперполосканіе». Віджимання на максимальних обертах.

  Випрані і віджаті чохли укладіть на батареї центрального опалення або підвісьте на балконі. В крайньому випадку, встановіть 2 стільці, на них покладіть решітку і на неї чохли з пером. Поруч поставте дме вентилятор з теплим повітрям. Для ретельного сушіння буде потрібно не менше 2 днів. Сухе перо перекладається назад в напірники і прострачивается двома швами. Все, тепер ви знаєте, як випрати в домашніх умовах пером подушку.

  Примітка: Якщо забруднення сильні, віддайте ліжко в пральню. Там зроблять очистку на професійному обладнанні і опромінять ультрафіолетом для знищення паразитів і з метою загальної дезінфекції.

  Як випрати в пральній машині пухову подушку

  Кожна акуратна господиня стежить за чистотою в будинку. Постіль вимагає ретельного і дбайливого догляду, тим більше, якщо вона зшита з натурального матеріалу. Для прикладу візьмемо подушки з лебединого пуху. Купуючи їх, слід задуматися над головним питанням — як випрати в домашніх умовах пухову подушку. Адже це не синтетика, а пухова виріб, що вимагає щадного звернення.

  Якщо пухову постіль потрібно випрати в машинці, встановіть мінімальну температуру і відповідний режим. Встановіть інтенсивне полоскання, щоб не залишилося піни. Занурте подушку в чохлі для прання — сітка на блискавці в барабан машинки. Зауважте, великі вироби стираються в машинах на 6 кг. Випрані підголівник розпорюють і виймають пух, потім ретельно просушують постійно перемішуючи.

  Тепер слід підготувати нові напірники. Сухий пух набиваємо в напірники і прошиває подвійним швом для кращої якості.

  Ручне прання пуху

  У велику ємність, таз або ванну викласти пух. Залити теплою водою і додати рідкий миючий засіб. Залишити на одну годину для розчинення забруднень. Далі, зливаємо воду і віджимаємо пух, можна за допомогою друшляка.

  Залити пух повторно мильним розчином. Пом’яти руками і виполоскати. Полоскати до повного зникнення піни. Висушити і зашити в підготовлені заздалегідь напірники.

  відпарювання

  Цей метод очищення пухових виробів не вимагає розрізання швів і вилучення наповнювача. Методом відпарювання очищають забруднені вироби і дезінфікують їх.

  Щоб освіжити виріб, підвісьте його на мотузку, закріпивши прищіпкою. Пройдіться по виробу парою з усіх боків. Повторіть процедуру 2-3 рази. Дайте наповнювача просохнути і надіньте чисту вигладжену наволочку. Способом відпарювання користуються раз в тиждень.

  Примітка: Якщо ви не бажаєте змінювати напірник, періть пухову подушку повністю. Після прання підвісьте на мотузку в провітрюваному приміщенні або на вулиці. Такий спосіб підійде в літню пору. У спеку при постійному збиванні пуху, сушка відбувається за добу.

  Як випрати в пральній машині бамбукову подушку

  Бамбукове волокно — гіпоалергенний матеріал, добре тримає форму протягом довгого часу. Наповнювач не збирає пил, пропускає повітря і не втрачає свої якості. Також бамбукові вироби легко відпираються вручну або в пральній машині.

  Перед пранням уважно огляньте напірник на наявність дір. Якщо матеріал пошкоджений, зашейте або змайструєте новий напірник. Помістіть виріб в барабанний відсік і встановіть температуру води, згідно з вимогами на етикетці. Режим прання — делікатне.

  В якості миючого засобу використовуйте рідкі варіанти в мінімальних дозах. Бамбукове волокно сильно піниться. Встановіть режим інтенсивного полоскання. Сушити вироби не можна в підвішеному стані. Скористайтеся рівною поверхнею, пропускає повітря — батарея, для підлоги сушарка для одягу.

  Періодично збивайте виріб. Сушка проводиться протягом доби. Підтримуйте температуру, якщо сушка відбувається в закритому приміщенні, встановіть поруч дме вентилятор.

  Прання вручну відбувається за тими ж правилами що і в машинці. Вироби з бамбука можна прати при високій температурі, не можна гладити і використовувати для прання відбілюючі засоби.

  Як без шкоди випрати синтепонові подушку

  Синтепон — складний наповнювач, що вимагає уважного догляду. Синтепон легко втрачає форму, тому його стирають без віджиму. Щоб не пошкодити структуру при пранні синтепону, завжди вибирайте рідкі миючі засоби, що не містять відбілюючі компоненти. Підготуйте заздалегідь тенісні м’ячики, вони теж стануть в нагоді.

  У щадному режимі періть подушку разом з м’ячиками. Після закінчення прання дістаньте з машини і злегка відіжміть руками, викручувати не можна. Віджавши зайву вологу, обмотайте виріб великим рушником, який вбере залишки води.

  Витягніть подушку і покладіть на горизонтальну поверхню, котра проводить повітря — батареї, для підлоги сушарка або 2 простягнуті горизонтально мотузки.

  Час від часу збивайте виріб. Сушка відбувається швидко, додаткового обігріву не вимагає.

  Отже, підіб’ємо підсумки. Які б наповнювачі ні мала ваша ліжко, запам’ятайте важливі правила догляду:

  Якщо при пранні ви дотримуєтеся всі умови правильно, вироби прослужать вам довгий час.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: