Потемніння шкіри в інтимній зоні у жінок

Потемніння шкіри в інтимній зоні у жінок

Виявивши, що з’явилися темні плями на статевих губах, жінка може злякатися. Адже вона довго може не помічати події зміни і випадково виявити, розглядаючи після душа себе в дзеркало, що на тлі рожевого піхви темні статеві губи різко виділяються, виглядають — на її думку — неестетично.

Чому змінюється колір шкіри в інтимній зоні і з чим пов’язані такі зміни?

Зміст:

 • Фізичні причини
 • Хвороби
 • Вагітність
 • Варикоз
 • Як відбілити шкіру?
 • Фізичні причини

  Колір статевих губ змінюється внаслідок багатьох чинників.

  На будь-які фізичні дії в інтимній області, постійні або періодичні, організм жінки відповідає зміною пігментації. Сама жінка може не помічати, що постійно носить нижню білизну, яке здавлює шкіру — вона так звикла. Мікротравми також часто наносяться і при голінні.

  Навіть тертя під час ходьби у жінок, у яких так фізіологічно розташовані ноги, що стираються в області пахових складок, теж викликає потемніння. До речі, у жінок з такими фізіологічними параметрами в пахових складках збільшено потовиділення, і цим теж можна пояснити, чому статеві губи стають темні.

  Хвороби

  Міняють колір інтимної зони запальні захворювання, які виникають у внутрішніх і зовнішніх органах малого таза. Додаткові симптоми: набухання, набряк, гіперемія, виникнення неприємних виділень і виразок на губах.

  Якщо пігментація різко змінилася, і при цьому мала і велика статева сверблять, при огляді на них можна помітити прозорі дрібні бульбашки, то можна підозрювати про захворювання — висівкоподібний лишай. Надалі бульбашки лопаються, з них сочиться сукровиця, темні плями переходять з інтимної зони на стегна.

  Схожу симптоматику викликає грибкове зараження будь-якої етіології.

  Після лікування симптоми захворювання і викликало запальний процес культура зникають, а потемніння — найчастіше — залишається.

  Потемніння інтимної зони до рівного коричневого кольору може вказувати на інтоксикацію. Таке явище спостерігається, якщо в організм постійно надходять шкідливі для нього токсичні сполуки. Вони можуть перебувати у воді та їжі, їх можна вдихати респіраторно під час професійної діяльності в шкідливих умовах. Жінка також може сама вводити їх в організм цілеспрямовано, вживаючи наркотики.

  Контрастна зміна кольору шкіри статевих губ — симптом серйозних захворювань.

  При раку шлунка слизова набуває чорного кольору і оксамитову поверхню. Онкологічні процеси, пов’язані з репродуктивними органами, викликають зміна пігментації і ущільнення поверхні шкіри.

  Під час хвороби Аддісона хлоазма охоплює соски і пахви. При хвороби, званої синдромом Кушинга, спочатку стають коричневими статеві губи, а вже потім коліна, лікті і живіт. Гіперпігментація також викликається віковими змінами. Чим старше жінка, тим темніше стає шкіра в інтимній області.

  Вагітність

  Піхву і статеві губи набувають темний відтінок під час вагітності. Гіперпігментація також охоплює соски, іноді обличчя і шию. Називаються такі зміни — хлоазма.

  Можна пояснити, чому так відбувається. Гормональний фон змінюється з перших днів вагітності, готуючи поступово організм до нового стану. Кровопостачання органів тазу збільшується, відповідно, і навантаження на судини, що живлять геніталії, зростає. А на будь-який вплив організм реагує зміною пігментації.

  У II і III триместрі внутрішній вплив на статеві губи посилюється, вони стають більш м’якими, еластичними, і ще більш пігментованими. Тепер темніють і малі статеві губи.

  Хлоазма також виникає при постійних вживаннях гормональної контрацепції, застосування гормональних засобів для лікування захворювань, які пов’язані зі статевою сферою, при тривалому використанні коштів місцевого дії з кортикостероїдами.

  Варикоз

  Зміна кольору інтимної зони може викликати венозний застій і поява варикозної хвороби. Спочатку губи опухають і стають багряними, а потім синюшність призводить до того, що поступово повністю змінюється пігментація шкіри.

  У більшості випадків варикозну хворобу викликають вагітність і ожиріння, але їй можуть страждати і жінки нормальної ваги із захворюваннями, що впливають на обмінні процеси в організмі.

  Лікарі радять при варикозної хвороби промежини збільшити активність, поменше перебувати в статичному стані сидячи або стоячи, засипати на боці.

  Під час пологів варикозна хвороба не є показанням до хірургічного втручання. Поза цього стану її лікують точно так же, як і венозні застої в іншій області.

  Як відбілити шкіру?

  Як можна бачити, в більшості випадків темні статеві губи — якщо це явище не є симптомом хвороби — ніякого фізичного дискомфорту жінці не доставляють. Але при цьому жінка може відчувати себе невпевнено. Їй здається, що контраст шкіри в інтимних місцях може відштовхнути кохану людину.

  Існують спеціальні салонні процедури, які допомагають освітлити шкіру інтимних зон — зрозуміло, їх не проводять, якщо темніють малі статеві губи або слизова великих. Але при потемнінні зовнішньої видимої сторони великих статевих губ і навколишнього інтимної зони лазерна корекція може відновити первісний колір тканини.

  Можна відбілити шкіру і прибрати дратівливу гиперпигментацию за допомогою домашніх засобів.

  Використовуйте один з наступних рецептів:

  Маска з соку петрушки, при її застосуванні 3-4 рази на день, освітлює шкіру за 4-5 днів, огіркове пюре — за 2-3 тижні.

  Шкіру інтимної зони біля статевих губ можна привести в «порядок» такими домашніми засобами:

  Якими б засобами ні проводилося освітлення, після зняття «реагенту» на шкіру слід наносити живильний крем.

  Не варто надавати великого значення кольору інтимної зони і порівнювати себе з оточуючими в лазні або басейні. Шкіра в промежині у жінок може значно відрісняться від кольору епідермісу в інших місцях. Так розпорядилася природа, і немає нічого патологічного в тому, що статеві губи у смуглянки посвітліли, а у блондинки придбали насичений коричневий колір.

  Невпевненість в гармонійності власного тіла ми створюємо собі самі. Не варто через своїх комплексів спричиняти мікротравми. Адже навіть безболісне освітлення шкіри огірковим соком порушує вироблення меланіну і стимулює відлущування поверхневих клітин.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: