Покаянна молитва Господу Ісусу Христу
Автор: Валентина Мальгіна
Православне молитвословие про каяття в здійснених греходеяніях в віруючу повинна звучати протягом усього його життя. З того моменту, як перші створені Господом люди вчинили гріх, порушивши тим самим єдиний Божий заповіт, покаянна молитва Господу Ісусу Христу українською стала основою для будь-якого християнина. Тому щоденне прочитання молебні каяття Всемогутнього має стати для кожного істинного віруючого правилом.
Молитва покаянна до Господа Ісуса Христа
Християнська церква приходить на вспоможение знаходяться в вихорі мирського житія згадати про розпаяно молебні Спасителю, ввівши 4 тривалих стриманість, до числа яких належить:
- Великий піст;
- Пост проводиться перед початком свята первоверховних богоугодніков Павла і Петра;
- Різдвяне утримання;
- А також Успенський піст.
Однак крім утримання в їжі, протягом усього цього часу православним рекомендується приділяти більше уваги життя духовної, чи то пак підносити молитви, по можливості відвідувати молитовні, причащатися і сповідатися.
Найбільш часто молитви розкаяння вимовляються під час Великого утримання. Але при цьому не слід плутати покаяння і сповідь, тому що перше є станом внутрішнім, а друге відноситься до таїнства відпущення греходеяній, які були засвідчені священнослужителем. Також слід зазначити, що приходити на сповідь необхідно з повним усвідомленням своїх гріховних діянь, щиросердно бажаючи очиститися від них і найголовніше їх більш не здійснювати.
Перед початком сповідання священнослужитель виголошує Всевишньому особливу молебень каяття, почути яку потрібно всім тим, хто бажає висповідатися, тому слід заздалегідь дізнатися у скільки початок сповіді в молитовні.
Текст покаянного молитвословия Христу Спасителю:
«Господи Ісусе Христе, Сину Бога Живого, Творче неба і землі, Спасителю світу! Се аз, недостойний і паче всіх грішних, смиренно коліна серця мого перед славою величності Твого схиливши, славлю Хрест і страждання Твоя, і подяку Тобі, Царю всіх і Богу, приношу, яко вподобав єси вся праці та усякої біди, напасті та муки, яко людина понести, та всім нам у всяких печалях, потребах і озлобленість состраждущій Помічник, і Спаситель будеши.
Знаю, всесильний Владико, яко вся ця Тобі ж НЕ биша потребна, але людського спасіння, — так всіх нас іскупіші від люті роботи вражія, Хрест і страждання зазнав єси. Що убо воздам Тобі, Чоловіколюбче, про все, що Він постраждав єси мене заради грішного? Чи не вем: душа бо і тіло і вся благая від Тебе суть, і вся моя — Твоя суть, і аз Твій є.
Точію на незліченні Твоє, добросердя Господи, милосердя надіючись, співаю Твоє невимовне довготерпіння, величаю невимовне ситі, славлю Твою безмірну милість, поклоняємося Пречистим пристрасті Твоїм, і вселюбезно цілуючи виразки Твоя, взиваю: помилуй мене грішного, і сотвори, та не безплоден буде в мені Хрест Твій Святий, але так причащався зде з вірою стражданням Твоїм, сподоблюся бачити і славу Царства Твого на небесах. Амінь».