Овочі з корисними елементами

Овочі з корисними елементами

Зміст:

Кожна людина знає, що овочі корисні для здоров’я. Позитивний ефект на людський організм подібні продукти надають завдяки наявності в них цінних речовин, необхідних людям. Корисні елементи входять до складу всіх овочів. Ось тільки набір цих елементів в кожному з них різний.

Овочі, що містять білок

Організму білок необхідний для підтримки структур і зростання клітин всіх органів. Його постачальником є ​​м’ясо, кисломолочні продукти, яйця, риба. Однак отримувати білок можна не тільки з їжі тваринного походження.

Не менш цінним для людського організму є білок в овочах. Овочі, багаті цією речовиною, не містять жиру, тому при їх вживанні людина отримує менше калорій.

Переробляється рослинний білок легше, ніж тваринний. Крім того, разом з ним в організм надходять ще й корисні вуглеводи, з клітковиною. Які овочі містять білок? Ви здивуєтеся, але його можна знайти

Лідери за вмістом білка:

Овочі, що містять клітковину

Клітковина, це волокна, присутні в рослинах. Для людського організму вона не менш важлива, ніж мінерали і вітаміни. Ця речовина відіграє важливу роль в процесах травлення, сприяє виведенню відходів і шкідливих речовин.

Овочі та фрукти, що містять клітковину, сприяють зниженню ваги, добре насичують, запобігають розвитку багатьох хвороб шлунково-кишкового тракту, серцево-судинних захворювань, знижують ймовірність утворення каменів в нирках і жовчному міхурі.

Регулярне споживання таких продуктів допоможе продовжити молодість, підвищити імунітет і знизити рівень в крові холестерину.

Клітковина в овочах міститься в різних кількостях. Найбільше її в солодкої кукурудзи, авокадо, шпинаті, спаржі, капусті (особливо в брюссельській), гарбузі, моркві, брокколі, шкірці картоплі, стручкової квасолі, спаржі, зеленому горошку, свіжому ріпчастій цибулі, відвареної буряках.

У менших кількостях вона міститься в солодкому перці, селері, батат, цукіні, помідорах.

Овочі, що містять вуглеводи

Для людини вуглеводи є паливом. Ці складні органічні сполуки беруть участь в безлічі процесів, що відбуваються в організмі. Однак не всі вони однаково корисні.

Всі вуглеводи прийнято ділити на прості і складні. І ті, і інші необхідні організму. Ось тільки в раціоні складні вуглеводи за кількістю повинні істотно переважати над простими.

Перші містять багато продуктів, в тому числі і овочі. Складні вуглеводи входять до складу практично всіх овочів.

До найбільш корисним можна віднести наступні:

Природно, овочі кількість вуглеводів можуть мати різний. Причому воно може змінюватися при обробці продуктів. Найменше вуглеводів (до 4,9 г) в огірках, редисці, зеленій цибулі, помідорах, салаті. Трохи більше (до 10 грам) в кабачках, капусті, моркві, гарбузі. Помірна кількість вуглеводів (до 20 грам) міститься в буряці і картоплі.

Овочі, що містять крохмаль

Після потрапляння в організм крохмаль розщеплюється і перетворюється в молекули глюкози. Потім ця речовина використовується в якості джерела енергії. Крохмаль в овочах, як правило, присутня в невеликих кількостях. В основному він відкладається в зернах і бульбах.

Високо його зміст в картоплі. Значна його кількість має цукрова кукурудза, зелені банани, зелений горошок, трохи менше цієї речовини в інших бобових.

Інші овочі з вмістом крохмалю — це такі коренеплоди, як топінамбур, буряк, редька, батат. У невеликих кількостях його містить бруква і патисони, коріння петрушки і селери.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: