Одне око більше іншого — що робити?

Одне око більше іншого - що робити?

Незважаючи на свою однорідність, людське тіло складно назвати ідеальним в плані симетрії. Через це нам доводиться довго позувати перед камерою або фотоапаратом, домагаючись фотогенічність, коригувати зовнішність тональними засобами, Хайлайтер, пудрами різних відтінків і іншої косметикою.

Найбільше жарти природи з асиметричністю помітні по очах, які, як уже давно відомо, відрізняються розмірами.

Ситуація, в якій праве око, наприклад, просто трохи більше лівого (ну або навпаки), не рідкість і не патологія, та й сама риса не викликає підвищеної уваги оточуючих, легко виправляється правильним макіяжем або й зовсім непомітна під окулярами. Дещо по-іншому справи йдуть тоді, коли одне око більше іншого через запального або інфекційного процесу, прихованого внутрішнього захворювання чи іншої причини, невідомої пересічній людині.

Зміст:

 • Інфекційні патології
 • Механічні пошкодження
 • Неврологічні хвороби
 • Запалений лицевий нерв
 • Бульбарний синдром
 • Асиметрія в дитячому віці
 • Інфекційні патології

  Вони є найпоширенішим відповіддю на те, чому орган зору збільшується в розмірі. Найчастіше медики діагностують банальну припухлість повік, яка супроводжує освіту ячменю або початок перебігу коньюктивита. Обидва діагнозу об’єднує бактеріальне походження, що провокує запальні процеси в слизових покривах очей.

  При своєчасному зверненні до лікаря подібні проблеми зі здоров’ям вдається виправити за кілька днів, використовуючи призначені їм антибіотики місцевої дії. Врахуйте, що у випадку з органами зору не варто експериментувати з самотерапією, особливо якщо справа стосується дитини. Всі ліки підбираються залежно від віку, поточного стану здоров’я, наявності алергічних реакцій, супутніх гнійних виділень з очей, підвищеною сльозоточивості, температури і т. д.

  Механічні пошкодження

  Напевно, не варто зайвий раз акцентувати увагу на тонкощі і ніжності шкіри навколо очей? Через цю фізіологічну особливість орган зору, вірніше, навколишні його тканини, може стати більше в результаті навіть мінімального механічного впливу.

  В даному випадку лікування очей буде залежати від причини припухлості (етіології) і слідства (остаточної симптоматики). У будь-якому випадку має сенс отримати рекомендації офтальмолога, хоча перші терапевтичні заходи можна вжити і самому. Зокрема, щоб пухлина не ставала більше, можна прикласти щось холодне, але тільки якщо немає місця внутрішнім пошкоджень тканин.

  Знову ж таки, тут є один важливий момент: лід прикладається до очей тільки через марлю або тканину, складену в декілька разів, інакше доб’єтеся зовсім іншого ефекту — довго загоюються термального опіку.

  Неврологічні хвороби

  У тому випадку, коли людина або його оточення зауважує, що у нього один (правий або лівий) око помітно більше іншого, і ця аномалія супроводжується паралічем або сіпанням м’язів обличчя, труднощів з промовою та іншими специфічними симптомами, потрібно звертатися до невропатолога.

  Справа в тому, що причини збільшеного органу зору можуть мати серйозний характер, і зводитися до злоякісної саркоми мозку або порушеному кровообігу в його довгастому секторі.

  Запалений лицевий нерв

  Перераховуючи фактори, через які один (правий або лівий) око може стати відчутно більше іншого, потрібно зупинитися і на ймовірності запалення лицевого нерва, що супроводжується сильною набряклістю. Згадана неврологічна проблема походить від надмірного переохолодження обличчя або тіла в цілому, а також з’являється в результаті гнійних формувань в щелепної області.

  Фізіологічна лікування не дасть ніяких результатів, та й при медикаментозному домогтися нормального розміру очей виходить не так швидко, як хотілося. У запущених і складних випадках один (правий або лівий) око може залишитися більше іншого на все життя.

  Бульбарний синдром

  Якщо один з двох очей (а то і обидва органи зору) став відрісняться від іншого своїми розмірами, має сенс терміново звернутися за медичною консультацією. Справа в тому, що подібна симптоматика може свідчити про початкову стадію складної патології мозку, що загрожує паралічем і тим, що око може назавжди залишитися відкритий / закритий, або не виконуватиме свої прямі функції.

  Захворювання видає себе і тим, що починає змінюватися природний розріз органу зору, він перестає повністю замикатися і не піддається командам, посланим відповідним відділом головного мозку.

  Асиметрія в дитячому віці

  Невинна всього є причини, за якими одне очко у новонародженого став відрісняться від іншого своїми розмірами. Тут можна говорити про банальне формуванні м’язів обличчя, яке повністю закінчується тільки до шести років.

  Знову ж, подібне твердження зовсім не означає, що дитину, у якого одне очко став відрісняться від іншого своїми розмірами, не потрібно показувати дитячому фахівця, адже ніхто не виключає ймовірність патологій, описаних вище.

  Наостанок хочеться сказати ще одне: використання неякісної або невідповідної косметики для вій і брів, звичка фарбувати олівцем слизову століття — все це призводить до того, що один або обидва очей можуть опухнути або вітч.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: