Чи може боліти печінка і чим зняти цей біль?

Чи може боліти печінка і чим зняти цей біль?

Незважаючи на те, що люди дуже часто скаржаться на болі в печінці, хворіти вона не може. Це обумовлено анатомічною будовою — в ній просто відсутні больові рецептори. Хворобливі відчуття в правому боці можуть виникати при запаленні оболонки-капсули, яка її покриває, і жовчного міхура.

Саме тому про захворювання печінки дізнаються, коли вже діагностується переродження тканин — руйнування органу відбувається безсимптомно. Виявляються хвороби найчастіше випадково, при різних опитуваннях — планових або діагностичних.

Дізнатися, що проблеми пов’язані з патологією печінки, можуть допомогти деякі симптоми. Але це не біль — це розлади функцій в організмі людини.

Зміст:

 • Функції печінки
 • Ознаки функціональних порушень
 • Фактори, що збільшують ризик виникнення патологій
 • Що робити, якщо болить печінка?
 • Якщо сильно болить печінка, що можна зробити в домашніх умовах?
 • Функції печінки

  Розповісти, як болить печінка, можливо тільки в стадії, коли цей орган зруйнувався майже повністю — нормальні клітини вже замінила фіброзна тканина, що викликало загальну інтоксикацію організму.  Дізнатися про захворювання, пов’язані з цим органом, можливо, якщо уявляєш, навіщо він потрібен.

  Найголовніша функція органу — фільтрація. Він очищає кров, відфільтровує шкідливі речовини, які потрапляють в організм, нейтралізує дію отрут. Всі токсини, які потрапляють по кровотоку, залишаються в печінці, і в подальшому залишають організм природним шляхом — з калом.

  У печінці накопичуються необхідні для життєдіяльності організму елементи, і одним з них, найважливішим, є глікоген. Якщо зайвий глікоген запасається, знижується рівень цукру в крові, що перешкоджає розвитку цукрового діабету.

  Також в печінці накопичуються:

  Ще одна дуже важлива функція органу — кровотворення. При її порушенні кров перестає згортатися.

  У людини печінку всього одна, і її видалення або руйнування призводить до смерті протягом 1-3 діб. Вижити без цього органу не вийде. Тому коли з’являються симптоми, які вказують на порушення функцій, потрібно відразу вживати заходів, щоб відновити працездатність.

  Ознаки функціональних порушень

  Чому болить печінка, і за якими ознаками можна здогадатися про пов’язані з нею проблеми?

  На неполадки вказують:

  Якщо ці симптоми спостерігаються тільки після порушення режиму харчування — вживання великої кількості жирної, здобної або пряної їжі — або великої кількості алкоголю, можна не напружуватися. Але якщо вони присутні постійно, бажано починати обстеження.

  Жовтизна склер і шкіри з’являється при порушенні фільтрувальної функції: білірубін, що накопичується в печінці, в нормальному стані виводиться з жовчю. При запальних процесах він залишається і викликає загальну інтоксикацію.

  Тупий біль під ребрами з правого боку і постійна тяжкість виникають при збільшенні органу. При запальних процесах він набрякає, і капсула — оболонка — має больові рецептори, розтягується. Клінічну картину можна виявити під час обстеження при УЗД.

  Щоб зрозуміти, чому постійно в роті відчувається гіркий смак, проводять гастроскопію і ультразвукове обстеження.

  Про зміни і порушення печінковий функцій можна здогадатися за такими ознаками:

  Останній симптом може з’явитися вже на стадії постійної інтоксикації.

  Ці симптоми не обов’язково пов’язані з захворюванням печінки, однак при їх появі варто почати обстеження — якщо хвороба виявити на ранній стадії, то її розвиток можливий загальмувати.

  Фактори, що збільшують ризик виникнення патологій

  Порушення печінкових функцій викликають наступні причини:

  Особливо небезпечний алкоголь. Під його впливом жовчні протоки звужуються, жовч застоюється, починаючи руйнувати печінкові клітини — гепаціти.

  Це руйнує функції всього організму — через брак жовчі в кишечнику створюються сприятливі умови для активації умовно-патогенної флори, знижується імунітет — змінені клітини вже не можуть диференціювати «свої» і «чужі» структури, з’являється ризик виникнення аутоімунних захворювань.

  Крім того, оскільки фільтрація порушена, вільні радикали вільно переміщаються по організму.

  Особливо чутливо на них реагують клітини головного мозку — нейрони — вони гинуть.

  Непечінкові прояви — слабкість, ознаки патології нирок, болі в суглобах, шкірні реакції. При цих симптомах і відсутності болю в печінці лікувати починають зовсім інші захворювання, виписують медикаменти, які ще більше посилюють загальне нездужання.

  Щоб цього не відбувалося, не варто нехтувати загальним обстеженням. Біохімія крові і УЗД-дослідження допоможуть виявити зміни печінкових функцій на ранній стадії.

  Що робити, якщо болить печінка?

  В першу чергу — як уже вказувалося — необхідно пройти обстеження, а потім проаналізувати, коли найбільш сильно проявляються характерні симптоми.

  Якщо це трапляється після вживання алкоголю, то, що робити, коли болить печінка, питати навіть смішно. Досить відмовитися від спиртовмісних напоїв.

  Коли болі в правому підребер’ї і нудота з’являються після вживання жирної їжі, то слід переглянути раціон. Не слід повністю відмовлятися від жиру і сідати на пісну дієту — рослинні олії необхідні для підтримки роботи організму.

  Медичні препарати не потрібно призначати собі самостійно — їх начінют приймати після установки точного діагнозу. При деяких захворюваннях може знадобитися лікування і іншими засобами — антибіотиками, ліками від глистів або іншими.

  Для відновлення печінкових функцій застосовуються не тільки гепапротоктери, але і есенціальні фосфоліпіди.

  Тільки лікар може вирішити, яке медикаментозний засіб слід включити в терапевтичний курс.

  Для лікування печінки застосовуються також препарати з інших груп:

  У домашніх умовах печінки можна спробувати допомогти, але і це робиться тільки після проведення обстеження. Жовчогінні препарати або дюбаж можна використовувати тільки у випадках, коли немає жовчнокам’яної хвороби. Інакше очищення може закінчитися плачевно — конкременти почнуть рух і застрягнуть в жовчному протоці. Видалити їх можливо тільки під час операції.

  Якщо сильно болить печінка, що можна зробити в домашніх умовах?

  Сліпе зондування — це процедура, яка допомагає позбутися від застою жовчі і зменшити набряк печінкової капсули.

  Проводиться зондування за наступним алгоритмом:

  В якості засобів для дюбаж використовуються сорбіт, рослинні олії, яєчні жовтки, рослинне сировину жовчогінний дії.

  Якщо зондування проводити ризиковано, можна самостійно приготувати мікстуру.

  Ефективно відновлює функцію печінки чай з кукурудзяних рилець, суміш меду з корицею — на склянку меду 1 столова ложка кориці.

  Лікування печінки в домашніх умовах проводиться тільки після лікарської консультації. Самолікування може погіршити стан. Правильно підібрана терапія зможе купірувати розвиток дегенеративного процесу і відновити функції печінки.


  Автор: Валентина Мальгіна.

  Зараз ви знаходитесь тут:


  Схожі записи:

  Чому чути стукіт у вухах?

  Якщо починає стукати в вусі, спокійним залишитися неможливо — цей звук не дає зосередитися вдень і вночі, не дає виконувати професійні обов’язки і заважає заснути. Коли в вухах постійно чутні…

  Чим лікувати алергічні висипання на шкірі?

  Шкірні реакції при прямому контакті з алергеном — найбільш часті ознаки розвитку підвищеної чутливості організму. Алергічні висипання на шкірі можуть мати настільки різні форми та розміри, що неможливо зрозуміти відразу,…

  Причини, симптоми, види та лікування вузлів на щитовидці

  Щитовидка — найбільша залоза в організмі людини. Вузол в щитовидної — це ділянка, що відрізняється по щільності і кольором від решти тканини; має чітку межу. Вузли можуть виникнути в будь-якій…