Чи може боліти печінка і чим зняти цей біль?

Чи може боліти печінка і чим зняти цей біль?

Незважаючи на те, що люди дуже часто скаржаться на болі в печінці, хворіти вона не може. Це обумовлено анатомічною будовою — в ній просто відсутні больові рецептори. Хворобливі відчуття в правому боці можуть виникати при запаленні оболонки-капсули, яка її покриває, і жовчного міхура.

Саме тому про захворювання печінки дізнаються, коли вже діагностується переродження тканин — руйнування органу відбувається безсимптомно. Виявляються хвороби найчастіше випадково, при різних опитуваннях — планових або діагностичних.

Дізнатися, що проблеми пов’язані з патологією печінки, можуть допомогти деякі симптоми. Але це не біль — це розлади функцій в організмі людини.

Зміст:

 • Функції печінки
 • Ознаки функціональних порушень
 • Фактори, що збільшують ризик виникнення патологій
 • Що робити, якщо болить печінка?
 • Якщо сильно болить печінка, що можна зробити в домашніх умовах?
 • Функції печінки

  Розповісти, як болить печінка, можливо тільки в стадії, коли цей орган зруйнувався майже повністю — нормальні клітини вже замінила фіброзна тканина, що викликало загальну інтоксикацію організму.

  Дізнатися про захворювання, пов’язані з цим органом, можливо, якщо уявляєш, навіщо він потрібен.

  Найголовніша функція органу — фільтрація. Він очищає кров, відфільтровує шкідливі речовини, які потрапляють в організм, нейтралізує дію отрут. Всі токсини, які потрапляють по кровотоку, залишаються в печінці, і в подальшому залишають організм природним шляхом — з калом.

  У печінці накопичуються необхідні для життєдіяльності організму елементи, і одним з них, найважливішим, є глікоген. Якщо зайвий глікоген запасається, знижується рівень цукру в крові, що перешкоджає розвитку цукрового діабету.

  Також в печінці накопичуються:

  Ще одна дуже важлива функція органу — кровотворення. При її порушенні кров перестає згортатися.

  У людини печінку всього одна, і її видалення або руйнування призводить до смерті протягом 1-3 діб. Вижити без цього органу не вийде. Тому коли з’являються симптоми, які вказують на порушення функцій, потрібно відразу вживати заходів, щоб відновити працездатність.

  Ознаки функціональних порушень

  Чому болить печінка, і за якими ознаками можна здогадатися про пов’язані з нею проблеми?

  На неполадки вказують:

  Якщо ці симптоми спостерігаються тільки після порушення режиму харчування — вживання великої кількості жирної, здобної або пряної їжі — або великої кількості алкоголю, можна не напружуватися. Але якщо вони присутні постійно, бажано починати обстеження.

  Жовтизна склер і шкіри з’являється при порушенні фільтрувальної функції: білірубін, що накопичується в печінці, в нормальному стані виводиться з жовчю. При запальних процесах він залишається і викликає загальну інтоксикацію.

  Тупий біль під ребрами з правого боку і постійна тяжкість виникають при збільшенні органу. При запальних процесах він набрякає, і капсула — оболонка — має больові рецептори, розтягується. Клінічну картину можна виявити під час обстеження при УЗД.

  Щоб зрозуміти, чому постійно в роті відчувається гіркий смак, проводять гастроскопію і ультразвукове обстеження.

  Про зміни і порушення печінковий функцій можна здогадатися за такими ознаками:

  Останній симптом може з’явитися вже на стадії постійної інтоксикації.

  Ці симптоми не обов’язково пов’язані з захворюванням печінки, однак при їх появі варто почати обстеження — якщо хвороба виявити на ранній стадії, то її розвиток можливий загальмувати.

  Фактори, що збільшують ризик виникнення патологій

  Порушення печінкових функцій викликають наступні причини:

  Особливо небезпечний алкоголь. Під його впливом жовчні протоки звужуються, жовч застоюється, починаючи руйнувати печінкові клітини — гепаціти.

  Це руйнує функції всього організму — через брак жовчі в кишечнику створюються сприятливі умови для активації умовно-патогенної флори, знижується імунітет — змінені клітини вже не можуть диференціювати «свої» і «чужі» структури, з’являється ризик виникнення аутоімунних захворювань.

  Крім того, оскільки фільтрація порушена, вільні радикали вільно переміщаються по організму.

  Особливо чутливо на них реагують клітини головного мозку — нейрони — вони гинуть.

  Непечінкові прояви — слабкість, ознаки патології нирок, болі в суглобах, шкірні реакції. При цих симптомах і відсутності болю в печінці лікувати починають зовсім інші захворювання, виписують медикаменти, які ще більше посилюють загальне нездужання.

  Щоб цього не відбувалося, не варто нехтувати загальним обстеженням. Біохімія крові і УЗД-дослідження допоможуть виявити зміни печінкових функцій на ранній стадії.

  Що робити, якщо болить печінка?

  В першу чергу — як уже вказувалося — необхідно пройти обстеження, а потім проаналізувати, коли найбільш сильно проявляються характерні симптоми.

  Якщо це трапляється після вживання алкоголю, то, що робити, коли болить печінка, питати навіть смішно. Досить відмовитися від спиртовмісних напоїв.

  Коли болі в правому підребер’ї і нудота з’являються після вживання жирної їжі, то слід переглянути раціон. Не слід повністю відмовлятися від жиру і сідати на пісну дієту — рослинні олії необхідні для підтримки роботи організму.

  Медичні препарати не потрібно призначати собі самостійно — їх начінют приймати після установки точного діагнозу. При деяких захворюваннях може знадобитися лікування і іншими засобами — антибіотиками, ліками від глистів або іншими.

  Для відновлення печінкових функцій застосовуються не тільки гепапротоктери, але і есенціальні фосфоліпіди.

  Тільки лікар може вирішити, яке медикаментозний засіб слід включити в терапевтичний курс.

  Для лікування печінки застосовуються також препарати з інших груп:

  У домашніх умовах печінки можна спробувати допомогти, але і це робиться тільки після проведення обстеження. Жовчогінні препарати або дюбаж можна використовувати тільки у випадках, коли немає жовчнокам’яної хвороби. Інакше очищення може закінчитися плачевно — конкременти почнуть рух і застрягнуть в жовчному протоці. Видалити їх можливо тільки під час операції.

  Якщо сильно болить печінка, що можна зробити в домашніх умовах?

  Сліпе зондування — це процедура, яка допомагає позбутися від застою жовчі і зменшити набряк печінкової капсули.

  Проводиться зондування за наступним алгоритмом:

  В якості засобів для дюбаж використовуються сорбіт, рослинні олії, яєчні жовтки, рослинне сировину жовчогінний дії.

  Якщо зондування проводити ризиковано, можна самостійно приготувати мікстуру.

  Ефективно відновлює функцію печінки чай з кукурудзяних рилець, суміш меду з корицею — на склянку меду 1 столова ложка кориці.

  Лікування печінки в домашніх умовах проводиться тільки після лікарської консультації. Самолікування може погіршити стан. Правильно підібрана терапія зможе купірувати розвиток дегенеративного процесу і відновити функції печінки.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: