Чому чути стукіт у вухах?

Чому чути стукіт у вухах?

Якщо починає стукати в вусі, спокійним залишитися неможливо — цей звук не дає зосередитися вдень і вночі, не дає виконувати професійні обов’язки і заважає заснути.

Коли в вухах постійно чутні сторонні звуки, виникає настільки значний, дискомфорт, що з’являються захворювання нервової системи різного ступеня тяжкості. Що робити, якщо стукає у вухах і пульсує постійно, до якого лікаря звертатися?

Зміст:

 • Причини стуку в вусі і спосіб усунути проблему
 • Захворювання органів слуху
 • Захворювання серцево-судинної системи
 • Захворювання судин головного мозку
 • Остеохондроз
 • Профілактика шуму у вухах
 • Причини стуку в вусі і спосіб усунути проблему

  Якщо з’явилося відчуття, ніби в вусі щось стукає, необхідно звернутися до ЛОР-лікаря.

  Після візуального огляду стає ясно, викликаний дискомфорт хворобами органів слуху, або потрібні додаткові консультації у невропатолога, фоніатора, кардіолога і навіть ендокринолога.

  Цілком можливо, що причиною того, що стукає у вухах, є скупчення сірчаних відкладень. Чужорідне тіло — сірчана пробка — спотворила звукове сприйняття, і через це в слуховому проході відчувалася постійна пульсація.

  Не варто звинувачувати себе в нехтуванні правилами особистої гігієни.

  При негативному впливі зовнішніх або внутрішніх чинників вироблення сірки може збільшитися, провокує підвищену секрецію і постійне очищення вух — організму здається, що його не вистачає. Вушними паличками сірку заганяють всередину слухового проходу і ущільнюють. Видалення сірчаної пробки швидко усуває дискомфорт.

  При попаданні води після купання також з’являється шум у вухах. Осушити слуховий прохід можна ватним тампоном, поставивши його на деякий час, щоб він ввібрав воду, або пострибавши, нахиливши голову.

  Але стукає у вухах, як пульсує, при будь-яких запальних процесах, що викликають набряклість складових органу слуху.

  Захворювання органів слуху

  Стукає в вухах при отиті і євстахіїті. При цих захворюваннях уражаються органи середнього вуха, набрякає слуховий прохід, утруднюється відтік внутрішньовушного секрету, з’являється гнійний вміст. Запалення в барабанної порожнини і євстахієвої трубі призводять до порушення сприйняття сигналів, які надходять ззовні.

  Якщо запальні процеси в середньому вусі в більшості випадків мають інфекційну етіологію, то захворювання внутрішнього вуха можуть бути викликані загостренням хронічних захворювань:

  Але симптоматика у всіх захворювань схожа — стук в вусі і болючість, порушення слуху. При хворобі Меньєра і вестибулярному невриті можуть виникати розлади координації і напади запаморочення.

  Усунути пульсацію, викликану набряком через впровадження патогенних мікроорганізмів і інфекційних процесів досить просто. У терапевтичну схему входять антибактеріальні, протигрибкові або противірусні засоби, вушні краплі для усунення набряку. За аналогічною схемою усуваються інфекційні процеси внутрішнього вуха.

  Як «швидку допомогу» можна застосувати наступний метод:

  Ці заходи допоможуть заснути спокійно.

  Всі захворювання внутрішнього вуха, що не мають інфекційну етіологію, усуваються за різними терапевтичним схемам і загальна порада дати неможливо.

  Захворювання серцево-судинної системи

  При атеросклерозі стінки судин втрачають еластичність, на них відкладається холестерин, кров не може циркулювати вільно. У більшості випадків шум крові, яка проходить до головного мозку по судинах, стає чутним, так як вона виштовхується поштовхами. Ці «прориви» не завжди збігаються з серцевими скороченнями, і в вусі, особливо в нічний час, чутно, як пульсує кров. Днем чутність зменшується. Без усунення виражених симптомів атеросклерозу позбавитися від шуму у вухах неможливо.

  При вікових змінах стукіт пульсу чується майже постійно, так як на загальний шум накладається і той, який виникає через порушення функції звукового нерва. Вилікувати такий пульс неможливо — до нього доводиться звикати.

  При патології судин внутрішнього вуха постійно чується у вухах шум.

  Капіляри внутрішнього вуха чуйно реагують на зміну тиску, ось чому при виникненні артеріальної гіпертензії періодично виникає пульсація в слуховому проході. Щоб усунути періодично з’являється дискомфорт, необхідно контролювати тиск, не дозволяючи йому різко підвищуватися і знижуватися.

  Захворювання судин головного мозку

  Патологічні зміни і порушення роботи судин головного мозку теж викликають деформацію звуку і поява характерних шумів — частіше пульсації.

  При судинної мальформації — природженому захворюванні, симптомом якого є аномальні переплетені судини в головному мозку, розташовані окремими клубочками — кров відразу потрапляє в крупні судини, минаючи капіляри. Цей процес відбивається на звуковому сприйнятті, в слуховому проході чується безперервний стукіт.

  Це дуже серйозне захворювання лікується за допомогою оперативного втручання методами радіохвильової хірургії і за допомогою закупорки аномальних судин спеціальним склерозуючим речовиною. Найчастіше проявляється у чоловіків у віці після 35 років.

  Подібний синдром розвивається при аневризмі судин головного мозку. Під час цього захворювання дефект в посудині — розширення окремої ділянки — викликається інфекцією, травматичним впливом, або може мати вроджений характер. Лікування також оперативне.

  Остеохондроз

  Дегенеративно-дистрофічний процес, що порушує структуру суглобових хрящів, значно впливає на кровопостачання судин головного мозку. Хребетна артерія здавлюється, з’являється пульсація в вухах і в голові, напади болю, погіршення слуху, розлади координації, тимчасові розлади свідомості.

  Лікування: відновлення трофіки тканин і мікроциркуляції лімфи, усунення хворобливості і м’язової скутості. Призначають знеболюючі препарати, хондопротектори, міорелаксанти, вітаміни групи В, судинорозширювальні засоби. Підключають фізіотерапію і лікувальну фізкультуру. Як тільки гострий процес вдається

  Привести в стан ремісії, стукіт у вухах вщухає.

  Наступні стани можуть викликати стукіт в слуховому проході:

  Побічний ефект — шум у вухах — виникає при прийомі деяких медичних засобів, наприклад, «Гентамицина» або «Аспірину». Ці ліки викликають паталогические зміни слухового нерва, вони стають незворотними при тривалому застосуванні препаратів.

  Профілактика шуму у вухах

  Незважаючи на безліч захворювань, чиїм симптомом можна назвати стук у вухах, основною причиною дискомфорту все ж є інфекційні запальні процеси і атеросклероз.

  Якщо своєчасно при прояві неприємною симптоматики усувати інфекційні процеси, то можна захистити себе від захворювань внутрішнього і середнього вуха.

  Не слід піддавати орган слуху підвищеного навантаження, при тривалому знаходженні в галасливій обстановці — особливо у виробничій атмосфері — слід користуватися навушниками.

  Удома можна застосовувати беруші. Не слід включати гучну музику, особливо перебуваючи в замкнутому просторі.

  Слід раціоналізувати харчування, що не пересолювати їжу. Сіль пов’язує воду, викликаючи набряклість м’яких тканин.

  До органу слуху слід ставитися дбайливо, не чистити гострими предметами, осушувати після купання. Це збереже здоров’я вух, і стукіт у них почути доведеться тільки в солідному віці, або не доведеться зовсім.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: