Новий віник — прикмети
Автор: Валентина Мальгіна
Якщо ви купуєте новий віник — прикмети допоможуть вам визначити його місце розташування, щоб він приніс вам тільки щастя.
Зміст:
- Прикмети про віник в будинку
- Як правильно підмітати в хаті
- Новий віник — прикмети
- Інші прикмети і забобони про віник
Прикмети про віник в будинку
Як і мітла, віник завжди вважався предметом, який часто використовується в магічних ритуалах. Тому іноді його сприймали небезпечним побутовим предметом. Але, разом з тим, віник в минулому вважали і оберегом, який охороняв будинок. У наш час поширені обереги у вигляді віників, які прикрашені різними символами. Звичайні побутові предмети мали таке ж значення. Нашими пращурами складено безліч прикмет про віник і його місце в будинку. Стояти цей предмет для прибирання повинен в кутку, ручкою вниз. Це залучає гроші, а також робить енергетичну частину прибирання ефективнішою. Справа в тому, що робоча частина віника при зберіганні його в такому положенні не стикається зі сміттям, тому вам не доведеться кожного разу чистити віник або розмазувати фізичну і не тільки бруд по підлозі під час підмітання підлоги. зрозуміло, тримати цей предмет слід в чистоті. Наскільки чистий він, настільки чистим буде ваш будинок.
Крім того, віник, що стоїть ручкою вниз, захищає будинок від привороту. Саме в такому положенні найчастіше вішають сучасні обереги у вигляді віників. Віник кладуть під колиска новонародженого, щоб захистити його від привороту і нечистої сили.
Якщо ви підозрюєте, що у вашому будинку побувала людина з поганим оком, ви можете уникнути негативних наслідків. Це набагато легше, ніж потім намагатися від них позбутися. Пристріт може досить помітно зіпсувати життя. Дочекайтеся, коли він збереться йти додому, і киньте йому вслід віник.
Як правильно підмітати в хаті
В одному будинку не метуть двома віниками, ні одночасно, ні по черзі. Віник повинен бути тільки один. Народні прикмети обіцяють бідність і зубожіння тим, хто має дві подібних речі. Тим більше, цей предмет побуту тісно пов’язаний з домовиком, який може бути тільки один, і жити під двома дахами відразу він не буде.
Не можна підмітати, якщо в будинку готується випічка. Це призводить до того, що вона підгорає або тісто псується. Чи не займаються цим і тоді, коли хтось із мешканців знаходиться в дорозі.
Не можна підмітати підлогу після відходу друзів або родичів, які були у вас в гостях. Так ви заметете їм дорогу, і з ними може статися неприємність по дорозі додому. Крім цього, замітаючи за кимось, можна відвадити його від вашого будинку. Так надходять тільки з тими, хто неприємний, кого не бажають більше бачити в своєму будинку. Це дуже дієвий спосіб позбутися від неприємних гостей.
Практично кожен знає, що підмітати треба у напрямку від вхідних дверей, а не до неї. Якщо ви робите рухи, спрямовані за межі вашого житла, ви вимітає не тільки сміття, але і все, що вам цінно в рідному домі. Це може привести до фінансових втрат і сварок. З цієї ж причини ніколи не метуть сміття за поріг, якщо ви будете прибирати і за порогом, доведеться збирати сміття в будинку і на вулиці окремо.
Займаються прибиранням тільки в світлий час доби. Після заходу сонця займатися цим не можна, інакше покличете бідність, нужду і хвороби.
Не дають підмітати гостям і взагалі тим, хто не живе в будинку. Це відганяє везіння від сім’ї, займатися прибиранням повинні тільки господарі.
Новий віник — прикмети
Практично кожен побутовий предмет рано чи пізно доводиться міняти на новий, і віник в цьому не є винятком. Після покупки нового старий необхідно викинути. За старих часів вважали, що на віник дуже легко навести порчу на всю сім’ю, адже він пов’язаний з кожним, хто живе в будинку. Тому викидати його слід подалі від будинку, щоб ніхто не зміг скористатися ним для того, щоб нашкодити вам.
Ще одне значення прикмети про старому вінику, який викинули поруч з будинком — це до хвороб. Зазвичай це безсоння, але іноді з’являються і більш серйозні порушення. Незважаючи на такі неприємні прикмети, спалювати подібну річ можна. Так можна викликати сильне погіршення погоди, нашестя шкідливих комах на зразок тарганів і клопів, а також сварки в родині, якій належав спалений віник.
Незважаючи на те, що віником бити не можна, новим іноді жартома шльопали дітей. Робили це на порозі, щоб вони слухали батьків і не доставляли проблем своєю поведінкою. Немовлят обмітали для спокійного сну.
Купувати новий віник треба на зростаючому місяці. Під час покупки можна загадувати бажання, воно обов’язково виконується.
Інші прикмети і забобони про віник
При переїзді в новий будинок старий віник забирають з собою, новий при цьому не купують. Вважається, що так ви залишите все погане в старому будинку, а заберете в новий тільки хороше. До того ж, раніше вірили, що будинкові живуть під віником, і якщо забути старий при переїзді, значить, забути і домовика. А без нього, як відомо, добре не живуть. Якщо зробити віник з полину і користуватися ним, у вашому будинку не зможе завестися нечиста сила. Полин відмінно очищає приміщення від будь-якого негативу, її аромат корисний при застудах і подобається багатьом. Такий варіант буде хорошим оберегом від порчі і ворогів.
Якщо рибалка по дорозі за уловом зустріне жінку з мітлою, багато в цей день зловити у нього не вийде. Це ще одна причина для того, щоб вийти на риболовлю раніше, поки на вулиці ще нікого немає. Якщо зустріти по дорозі жінку похилого віку з віником, цілий день буде марним і порожнім.
Дівчині, яка добре мете підлогу, дістанеться хороший наречений. Цю прикмету легко обґрунтувати логічно, адже хазяйновитість цінувалася в усі часи. А для того, щоб привернути увагу женихів, за старих часів молоді дівчата стрибали через віник дев’ять разів поспіль.
Якщо з віника випав прутик під час його використання за призначенням, це до звістки. Новини чекають вас, якщо віник розсипався повністю.
Не можна бити їм людей і тварин, це витягує з них життєві сили і здоров’я.
Не можна обмітати навколо людини. Для хлопця це означає, що у нього не вийде одружитися, дівчата будуть уникати його, а для дівчини — долю старої діви. Зате можна змести лінь, непослух і інші негативні якості у дітей і підлітків. Це робиться біля будинку, на вулиці, після чого віник треба струсити в ту сторону, в яку дме вітер.
Вагітній не можна переступати через віник — це до тяжких пологів. Наступати на віник — до судом. Читайте що ще можна робити вагітним.
За старих часів віник кидали за порогу, на вулицю, щоб вщухла негода, а в посуху з його допомогою викликали дощ, кидаючи у колодязь. Передсмертні муки старих людей полегшували, закидаючи його на дах хати. Для того, щоб захистити молодят, перед ними підмітали дорогу. Якщо врахувати, що за старих часів шлях до місця одруження повинен був бути звивистих, це було досить складно, зате давало хороший захист від порчі, привороту і негативної енергії заздрості.
Замітають підлогу також після того, як винесуть небіжчика. В ідеалі, треба підмести весь шлях, по якому пронесли домовину. Після такого предмет, яким проводилася прибирання слід викинути, користуватися ним за призначенням більше не можна. Але поки покійний знаходиться в будинку, помсти не можна.
Якщо ви знайшли на своєму порозі чужої віник, швидше за все, на вас намагаються навести порчу. Чиніть з ним так, як вчинили б з будь-яким іншим підкладів. На побутові речі часто зводять негатив, залишаючи їх на перехрестях і в інших місцях. Брати їх в руки не варто.
В цілому, ми сподіваємося, що ці прикмети і забобони не тільки навчать вас правильно проводити прибирання, але і додадуть інтересу і сенсу до звичайних повсякденних справ.