Ніч на Івана Купала — час для обрядів і ворожінь!

Ніч на Івана Купала - час для обрядів і ворожінь!

Ніч на Івана Купала наповнений чарами. Це свято відзначали масово ще кілька сотень років тому. Приділяють йому увагу і зараз, але далеко не всі бажають дотримуватися традиції наших предків і прислухатися до прикмет, і даремно — на Купала можна зміцнити здоров’я, заговорити себе від бід, виконати будь-яке бажання і гадати на судженого за допомогою вінка.

Зміст:

Івана Купала — історія свята

Івана Купала — це народний слов’янське свято, яке відзначали ще в дохристиянські часи. Він присвячений літнього сонцестояння і найвищого розквіту природи, а в деяких регіонах ще й іменин Водяного. Зараз його відзначають 7 липня, але історично, за старим календарем дата свята на честь літнього розквіту припадала з 22-го по 24 червня. Однак особливим чарами наповнений не день 7 липня, а ніч з шостого на сьоме.

Якщо вас цікавить, якого числа свято Івана Купала, і ви хотіли б вшанувати традиції наших предків, то святковими можна порахувати і 6, і 7 липня. За старих часів люди намагалися не лягати спати в цей час, і справа була не тільки в тому, що нечиста сила особливо активна в це свято. Знаючі люди використовували кожну хвилину просочених магією свят, щоб оздоровитися, дізнатися майбутнє і знайти багатство — стільки всього потрібно було встигнути зробити, що спати було просто ніколи.

За часом ця дата збігається з православним святом — днем ​​Іоанна Хрестителя. Йому в цей день прийнято молитися людям, які страждають від сильних головних болів. Також цього святого моляться батьки хворих дітей за їх одужання.

В історії постхристианской Русі день Івана Купала поєднує в собі язичницькі та християнські корені. Багато хто вважає, що існує божество з слов’янського пантеону — Купала. Це не так. Помилка була допущена літописцем в 17 столітті, а Купала, до якого звертаються і зараз в текстах заговорів і святкових піснях є тільки персоніфіцікаціей свята. Перша назва свята до наших днів не дійшло. Сучасна назва — результат сплаву християнських і язичницьких традицій.

Івана Купала — по-справжньому чарівний час. Багато легенд і повір’їв складено про нього. У давнину в цю ніч надавали особливого значення прикметами, багато з яких дійшли до наших днів. Наші предки творили обряди, ворожили, а ті, кому були відомі таємниці магії, намагалися не пропускати особливе для чаклунства час.

Яким було святкування Івана Купала в старовину

Основна частина святкування Івана Купала припадала на вечірній час і ніч. Але у наших предків були і традиції, які відповідали за денну частину свята. Так, вдень 6 липня намагалися встигнути скупатися до заходу сонця. При цьому купалися як в природних водоймах, так і в лазнях. В останньому випадку обов’язково використовували зібрані в цей же день трави, які також наділялися цілющими властивостями.

Кілька століть тому купання були масовими, а там, де водилися русалки та інша нечисть, купатися воліли в святих джерелах — в них нечиста сила не живе. Купальську воду наділяли особливими властивостями, відуни намагалися запастися їй на цілий рік вперед. Вважається, що будь-яка вода в цей час омолоджує і покращує здоров’я. До Ільїна дня, який зараз припадає на 2 серпня, нечисть іде з водойм.

Працювати в цей день, як і в більшість свят, було не прийнято. За старих часів на Івана Купала ходили за травами, які мають особливі властивості. Магічне значення трав тоді знали майже всі, але саме в цей день сила рослин збільшувалася. Раніше вірили, що під час свята літнього сонцестояння дерева можуть перебиратися з місця на місце, а всі рослини можуть говорити між собою.

Практично кожен житель села збирав трави про запас — від хвороб, для захисту від відьом і нечистої сили, для омолодження і збільшення привабливості. Робили обереги від стихійних лих, нападу хижаків, порчі, нечисті. Обов’язково рвали полин, щоб не стати жертвою русалки або відьми. Збирали також росу — їй вмивалися для збереження молодості і здоров’я і кропили будинок, щоб прогнати комах.

Молодь і діти грали в ігри, брали участь у спортивних змаганнях, прикрашали будинки рослинами для захисту від нечистої сили. Ще не розлучений багаття, хороводи водили навколо купальського деревця — прикрашеного зрубаного або зростаючого в зручному місці дерева. Якщо дерево було зрубане, в кінці святкування його топили в річці або спалювали.

Була ще одна традиція — публічно лаяти і насміхатися над односельцями і жителями сусідніх сіл, які в цьому році порушили моральні норми, прийняті в їх місцевості. Засудження в різні часи викликали найрізноманітніші «порушення». Про це навіть складали пісні.

Ближче до заходу сонця розводили багаття, як правило, на височинах, але місце підбирали ще й з урахуванням того, щоб могли вільно пересуватися все святкують, яких зазвичай збиралося чимало. У гуляннях брала участь молодь, але всі жінки села повинні були підійти до багаття, інакше на них чекали звинувачення в чорному чаклунстві, биття кропивою і обливання холодною водою. Сходилися до купальського вогнища і молоде подружжя, які зіграли весілля взимку, і жінки, які хотіли зберегти молодість і народити ще одну дитину в цьому році. Матері намагалися спалити одяг хворих дітей, щоб хвороба пішла.

Вогонь покладається розводити тертям. Це найдавніший спосіб розведення багаття, і, незважаючи на складність, так роблять навіть в наш час, щоб вшанувати традиції предків. Багаття були високими, в центрі іноді встановлювали жердини, на яких могли знаходитися колеса, бочки і навіть черепа тварин. Багаття за звичаєм розводив хтось із людей похилого віку.

Біля багаття співали, веселилися, водили хороводи, співали купальські пісні і, зрозуміло, стрибали через багаття. Ці заняття були загальними для всіх східних слов’ян, а в залежності від регіону різнилися традиції, пов’язані з купальським вогнищем. Наприклад, в Білорусії ще вдень компанії молоді ходили по дворах і просила непотрібні речі, які потім спалювалися на вогнищі. Крім багаття, підпалювали колеса і бочки, і скачували їх з пагорбів.

Вночі дівчата ворожили на вінках, які належало сплести вранці, носити на голові цілий день, а ввечері пустити за течією річки. Як далеко втече вінок, наскільки довго буде горіти вставлена в нього свічка, чий вінок швидше потоне або втече найдалі — все це віщувало майбутнє дівчини. Вінок на Івана Купала плели з трав з особливими властивостями.

Під ранок вогонь від купальського вогнища розносили по домівках. Від нього запалювали дрова в печі. Наші предки вірили, що цей вогонь очистить дім від усього негативного, що накопичилося за цілий рік. Йому приписували і властивість виганяти нечисту силу. Попіл від багаття теж розносили по домівках і зберігали до наступного року. Він має сильні захисні властивості.

Історія Івана Купали — свята саме в такому вигляді, яким він був століття тому, була б неповною без шлюбних обрядів. У цей день молоді люди та дівчата вибирали наречених. Пари стрибали за руки через багаття і обмінювалися вінками. Весілля грали, здебільшого, після збору врожаю, і сватів посилали вже ближче до цього часу. Те ж, що відбувалося на літньому святі після поширення християнства, було ближче до сучасного Дню Святого Валентина.

Секс на Івана Купала

У дохристиянські часи секс на Івана Купала не був чимось ганебним. Навпаки, пари вінчалися в процесі святкування за язичницьким обрядом. За старих часів говорили — «Купала повінчав». Такі шлюби вважалися законними до 10 століття, з приходом християнства на Русь ця традиція зійшла нанівець. В наші дні ходять чутки про традиції займатися сексом з першим зустрінутим в лісі людиною в купальську ніч і заборону на відмову йому в цьому. Такого не було, але ось купальські вінчання з подальшим самотою на лоні природи — явний факт з життя наших предків.

Діти, які були зачаті на Івана Купала, вважалися щасливчиками. Їм щастило в будь-яких починаннях, такі люди проживали довге і щасливе життя. Зараз же багато хто вірить, що секс на Івана Купала лікує від жіночих хвороб, усуває проблеми в стосунках і позбавляє від фригідності.

Обряди на Івана Купала

Обряди на Івана Купала завжди пов’язані з вогнем, водою і рослинами. Святкування Івана Купала за традиціями наших предків — це вже система обрядів, які спрямовані на оздоровлення, очищення від негативу і збереження молодості.

Стрибки через багаття позбавляють від нажитого за рік негативу і хвороб. На багатті можна спалити те, від чого бажаєте позбутися. Напишіть на аркуші паперу свої проблеми і спаліть їх в купальському вогні. Якщо є можливість взяти участь в хороводі навколо багаття, коли будете кружляти, пошепки або про себе попросіть у вогню удачі — це дійсно працює.

Днем обов’язково варто викупатися в природному водоймищі, сходити в лазню або хоча б облитися водою з джерела. Добре, якщо вранці вдасться зібрати росу і умити їй обличчя і руки, окропити посуд, стіни будинку і ліжка. Можна набрати води з криниці чи джерела про запас, вона піднімає настрій і покращує самопочуття. А якщо в чарівної воді потримати всю святкову ніч монети і не витрачати їх, до вашої оселі прийде багатство. Не уникайте і прання на Купала — цей одяг буде покращувати самопочуття і навіть допомагати від хвороб.

Збір трав — невід’ємна обрядова частина святкування. Можете спробувати відшукати чарівний папороть, що робиться ближче до півночі. На світанку ж пошукайте плакун-траву (дербенник), одолень-траву (латаття), оман, полин і кропиву. З цих рослин можна робити захисні обереги, амулети на любов і усунення перешкод.

Захисний обряд на Івана Купала

У купальську ніч можна провести потужний обряд для захисту. Він може бути як одиночним, так і груповим. Заздалегідь підберіть безлюдне місце біля річки, щоб ніхто не завадив захисному чаклунства. Вранці слід сплести вінок з березових гілок, а також придбати в церкві три свічки. Вінок і свічки потрібні кожному учаснику обряду. При покупці свічок не можна брати здачу.

До вінка потрібно прикріпити свічки у вигляді трикутника, що можна зробити вже на місці проведення ритуалу. Розведіть вогнище, опівночі встаньте перед ним і прочитайте:

Я, раб (ім’я), матір’ю народжений, святою церквою покрещенний, кладу оберіг на себе і рабів (раба) божих (божого) (імена присутніх). Вогонь купальський! Іменем світлим Іоанна Предтечі благослови нас і оборони від недругів і ворогів, від меча і рушниці, від хвороби та смутку, від нутряного болів. Заклинаю Христом богом непорушний заслін на один рік. Во ім’я отця і сина і святого духа. Амінь.

Перестрибніть багаття і попросіть зробити це всіх, на кого ставите захист, по черзі. При перестрибуванні слід уявляти, як навколо вас з’являється захисний кокон, утворений купальським вогнем. Після цього викупайтеся в річці, уявляючи, як вода змиває з вас весь негатив. Виходячи з води, скажіть:

Як господь в Йордані хрестився, так і я, раб божий (ім’я) від лиха і хвороби очистився. Амінь.

Купатися можуть всі одночасно, а читати слова по виходу з води повинен кожен за себе. Після купання кожен повинен запалити свічки на своєму вінку, пустити його за течією і сказати:

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Як вінок у воду піде, так і мій оберіг мене збереже. Амінь.

Цей захист буде діяти рівно рік, до наступного дня Івани Купала. Ритуал можна і навіть потрібно повторювати щороку, він захистить вас і ваших близьких від будь-якого негативу.

Ворожіння на Івана Купала

Ворожіння на Івана Купала прості у виконанні і доступні кожному. Здебільшого, це гадання на любов і майбутнє в особистому житті — така специфіка цього свята. Для того, щоб дізнатися, чи буде в цьому році весілля, опівночі дівчата рвали польові квіти і поміщали їх під подушку. На ранок вважали, скільки було різних видів квітів. Якщо дванадцять або більше — весілля трапиться в цьому році. Нарахували менше дванадцяти? В цьому році заміж не вийдете.

Без ворожінь на судженого не обходився жоден великий свято. Для того, щоб побачити судженого-ряджених уві сні, під подушку потрібно покласти подорожник з такими словами:

Тріпутнік-попутник, живеш при дорозі, бачиш малого і старого, покажи мого судженого!

Тріпутнік — старовинна назва подорожника.

Не можна не згадати і найвідоміше купальське ворожіння на вінках. Цим краще займатися разом з незаміжніми подружками. Сплетіть вінки, закріпіть на них скіпи або свічки і вночі пустите за течією річки. Чим довше горить свічка, тим довше буде життя власниці вінка. Чим далі попливе сам вінок, тим щасливіше будете. Якщо вінок пристав до берега або заплутався в очереті — заміж цього року не вийдете, а якщо поплив далеко і зник з очей — під вінець підете вже в цьому році. Якщо він потонув, значить, вас розлюбили.

Оскільки днем ​​прагнули скупатися в лазні, ворожили також на віники. Після лазні їх кидали за спину. В який бік впаде віник, в тій стороні і живе суджений.

Заговори на Івана Купала

Заговори на Івана Купала допомагатимуть вам протягом усього наступного року. Наприклад, можна заговорити одолень-траву, зібрану з ранку 6 липня:

Одолень-трава

Їду я в чистому полі, а у чистому полі росте одолень-трава. Одолень-трава! Не я тебе поливав, не я тебе породив: породила тебе Мати-Сиру Земля, поливали тебе дівки простоволосі, баби-самокрутки. Одолень-трава! Здолавши ти злих людей: хвацько б про нас не думали, кепського не мислили: віджени ти чарівника ябедника. Одолень-трава! Здолавши мені гори високі, доли низькі, озера сині, береги круті, ліси темні, пеньки та колоди. Сховаю я тебе, одолень-трава, у завзятого серця в усьому шляху і у всій доріженька.

Заговорений одолень-траву носять з собою і обов’язково беруть в далеку дорогу.

Заговорюють вранці і росу, якою збираються вмиватися. Зберіть росу на чистий рушник і перед умиванням наговорите:

Сила царська, сила земна! Дай краси нескінченною, вічної молодості. Амінь.

Купальської росою лікують жіночі хвороби. Для цього її збирають на чистий рушник і наговорюють:

Як вогонь очищає і все пожирає, так би і ця роса всю хвороба змила і пожерла. Як не встояти літунів Летюча, повзуна повзучого, скакуна скакучему перед великою бурею, так не встояти хвороби-хворощі перед моїм міцним словом. Ключ, замок, мову. Амінь. Амінь. Амінь.

Наговореної рушником, змоченим в росі, обтирають тіло. Робіть це відразу ж після того, як прочитаєте заговір.

В росі можна змочити нову нічну сорочку, а потім прочитати на неї заговір на красу:

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь. Зв’яжися між собою роса і краса. Лягай, краса, на моє тіло, на моє обличчя. Щоб моя краса світлом яскравим горіла, щоб народ чесної на мене дивився, милувався, білизну особи захоплювався, Станом тонким милувався. Вийду я павою — же не бути серед баб мені рівній! На нині, на вічно, на нескінченно.

Амінь. Амінь. Амінь.

Після його прочитання сорочку потрібно відразу ж надіти і прилягти в ній ненадовго в ліжко, а краще — подрімати хоча б пару годин.

Під час купання в річці або озері, що належить робити за старовинними традиціями на Купалу, теж можна читати заговори. Так, наприклад, є потужний заговір на щастя й удачу. Бризкайте на себе водою під час купання і говорите дев’ять разів:

Перше дерево — Ільїн, друге дерево — купорее. Третє — вдаване, Господу Богу покірне. Так щоб Щастя підкорилося мені (ім’я). Під деревом удаваним, Господу Богу покірним, сизий папороть росте. Під тим сизим папороттю велике щастя живе. Воно росте, воно підростає, до мого тіла білому припадає. Хто Іванов заговір знає, дев’ять разів під Іванов день читає, до того, як ця вода, щастя і удача прилипають. Слова свої закриваю, справи свої замикаю. Ключ, замок, мову. Амінь. Амінь. Амінь.

За старих часів на свято Купала не лягали спати. Збереглося безліч заговорів, які читалися на світанку 7 липня. Наприклад, так можна заговорити себе на удачу:

Сонце ясне, сонце червоне, на небо зійде, мені велику удачу принесе. Я його промені перший побачив, я тепер найщасливішим став. Буде у мене все виходити, буде моє щастя додаватися.

Світанковий заговір на удачу читається сім разів.

Купальської ночі можна зварити курку на удачу і щастя. Загорніть випотрошену курку в новий головну хустку, опустіть її в окріп з такими словами:

Хто з’їсть, той мені дасть щастя, велич, силу. Амінь.

Після цього залишайте каструлю з куркою на плиті, підходити до неї можна тільки для того, щоб зняти її з вогню. Поки курка не готова, не наближайтеся до плити. Як при цьому приготувати курку? Відміряйте середній час приготування цієї страви, подбайте про те, щоб бульйон НЕ залив конфорку. Коли курка буде готова, вимкніть плиту, але курку з каструлі не забирайте. Так нехай і коштує ця каструля на плиті до ранку.

Вранці 7 липня дістаньте курку з хустки, упакуйте будь-яким зручним способом. З нею ідіть до церкви і віддавайте курку жебраком. Ще не віддасте курку, вам не можна пити і є. Шостого і сьомого липня, а також ще три дні після свята не можна віддавати нічого з дому, інакше своє щастя віддасте.

Існує сильний бунт на гроші, який можна читати тільки в Іванов день. Зберіть срібні монети, вмийтеся з них і прочитайте заговір:

Як люди злато-срібло люблять, Так нехай гроші мій капшук не забудуть, До мене йдуть, липнуть і пристають. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

Нині і повсякчас, і на віки віків.

Якщо на купальських гуляннях присутній ваш улюблений, ви можете приворожити його на вогнище. Дивіться на вогонь і говорите так, щоб вас ніхто не почув:

Вогонь жарко горить, ніч яскраво освітить, таємницю любові Мені допоможе відкрити, (ім’я) до себе приворожити. Ледве з ним ми за руки візьмемося, пристрасною любов’ю нальемся.

Вогонь нашу любов скріпить, наші серця навік з’єднає.

Тепер вам потрібно умовити його стрибнути через багаття або затягнути в хоровод так, щоб він тримав вас за руку. Є схожий приворотний заговір, і читається він на річку:

Вода, вода! Тіла і душі наші обмий, серце (ім’я) для любові відкрий. Щоб як тільки він в тебе занурився, враз до мене душею і тілом обернувся.

Як ми разом в тебе увійдемо, так по життю разом пройдемо.

Після прочитання потрібно увійти в річку разом з людиною, яку ви любите.

Для того, щоб чоловік не ображав, існує дієвий старовинний заговір. Його читають купальської ночі, ближче до півночі. Вам буде потрібно сорочка чоловіка. Постеліть її на поріг, встаньте зверху ногами і скажіть:

Слава Богу, Світ моєму порогу, Вода гасить вогонь, А ти, раб Божий (ім’я), Мене, рабу Божу (ім’я), не руш! В ім’я Отця і Сина І Святого Духа. Нині, і повсякчас І на віки віків.

Амінь.

Сорочку ваш чоловік повинен надіти на наступний день.

Івана Купала — саме час для того, щоб вдові або вдівця вичитувати себе від туги за померлим коханій людині. Зберіть вночі звіробій і сплетіть з нього вінок. Киньте його в воду річки з такими словами:

Мати швидка річка, Піщані береги, Прийми від мене звіробій, А мою тугу-печаль успокой.

На Купала читають ще оберіг від утоплення. Роблять це щороку. Можна читати цей обережний заговір для іншої людини, наприклад, матері в старовину так часто згадували дітей:

Ісус Христос ішов по воді. Вище хвиль і над хвилями. Господь завжди з нами. Візьми, Господь, Рабу Божу (ім’я) Під своє крило, Під свою опіку. Проведи по хвилі І над хвилями. Огороді щитом Від водної безодні, Від марними утопія. Слово міцно, Віра вічна.

Амінь.

Прикмети на Івана Купала

У давнину була прикмета, яка забороняла їсти вишні до Іванова дня. Жінкам же не можна було взагалі є ягід до цього свята, забобони обіцяли порушницям смерть дітей в дитинстві. Вишні і інші ягоди були компонентом поминальної каші, яку готували на Ульянин день — за два дні до Івана Купала за старим календарем.

У ніч напередодні Івана Купала відьми отримують велику силу. Щоб захиститися від них, на підвіконня кладуть свіжу кропиву, зібрану до заходу 6 липня. Захищає від витівок нечистої сили також полин, звіробій та інші трави. Квітка папороті а з’являється лише раз на рік, та й то на кілька миттєвостей. Знайти його складно, але в старовину це не зупиняло бажаючих заволодіти таким цінним артефактом. Розшукати такий можна було тільки в купальську ніч. Якщо вірити прикметам, він давав владу над тваринами, нечистою силою і стихіями, вміння відкривати будь-який замок і бачити закопані скарби.

Іван-да-Мар’я — двокольорове рослина, в яке перетворилися брат і сестра, між якими всупереч заборонам з’явилася любовний зв’язок. Квітка символізує зв’язок вогню і води — стихій літнього свята, які «дружать» тільки в цей час. Вважається, що якщо нарвати таких кольорів з ранку 6 липня і покласти їх по кутах будинку, можна захиститися від крадіжки. Фіолетові квіти будуть розмовляти з жовтими, а злодій вирішить, що це господарі між собою спілкуються.

Для того, щоб виконати будь-яке бажання, потрібно в купальську ніч перелізти через паркан дванадцяти чужих городів або ділянок. Зараз послідувати цьому марновірству дещо складніше, ніж кілька століть тому. За старих часів цим займалися, здебільшого, хлопці. Найчастіше таким чином «виконували бажання» цілими компаніями, що не залишалося непоміченим.

Існувала прикмета на Івана Купала, яка обіцяла дівчині і хлопцю швидке весілля і щасливе сімейне життя, якщо вони стрибнуть через багаття, чи не розімкнувши рук. А якщо закохані викупаються разом вночі, вони ніколи більше не розлучаться. Вважається, що купальська вода з’єднує долі людей.

В цілому, свято Івана Купала був яскравим літнім святом, присвяченим вогню, воді, сонцю і цілющим рослинам. Все створене природою в ці дні наповнюється особливою енергетикою. Використовуючи це, можна знайти здоров’я, зберегти молодість, а також отримати удачу і поліпшити матеріальне становище. Традиції, прикмети, заговори і обряди, які дійшли до нас крізь століття історії від наших прабабусь, допоможуть вам налагодити своє життя.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: