Молитва про померлу маму

Молитва про померлу маму

Смерть матері завжди тяжке горе і випробування. Навіть після смерті матір просить Господа про нерозумному дитя, а дитина повинна звертатися з молитвою про померлу маму, щоб допомогти її душі прийняти загробний світ. За православній вірі зв’язок між батьками і дітьми не обривається з припиненням життя.

Навіщо потрібна молитва

У разі смерті близьких людей не слід вдаватися до скорботи. Смерть це закінчення земного шляху і перехід в безтілесне стан, в якому не буде страждань і хвороб. Молитва за померлих дуже важлива, тому що людина вже не може молитися за себе. Тому саме діти можуть врятувати від мук в пеклі вогненної душу матері.

За православним правилам прийнято читати молитву перші 40 днів. Коли душа йде з тіла, вона ще дві доби знаходиться поруч і відвідує улюблені місця, потім її зустрічають провідник і охоронець.

Третій день особливий, в цей час дух на шляху до Господа спокушають бісівські сили, щоб затягнути в пекло. Протягом шести днів безтілесний дух перебуває в райській обителі і спостерігає за тими, хто там знаходиться.

На дев’ятий Господь посилає душу в пекло до 40 дня. Закінчення сорока днів стає вирішальним, безтілесний дух отримує вирок Вищого суду. Саме в цей період важливі молитовні звернення до Господа.

Молитва в пам’ять про померлу маму

Молитва допомагає проходити душі труднощі і очищає від гріховності. Померла мама, яку молитву читати: починається читання з Послідування, це цілий збірник текстів і пісень, потім Псалтир і кілька служб за упокій в церкві. Сорокоуст за упокій замовляють одразу:

Ангельські суті всюди супроводжують безтілесний дух, одягають в білі шати, надають колишній вигляд і з благословення Господа ведуть в рай.

Молитву про померлу маму від дочки можна читати дома до дев’яти днів щодня. При читанні тексту дотримуватися таких правил:

«Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Ти сірих хранитель, скорботних пристановище і плачуть Утішитель.

Вдаюся до тебе я, осиротілий, зітхаючи й плачучи, і молюсь Тобі: вислухай благання моє і не відверни лиця Твого від зітхань серця мого і від сліз очей моїх. Молюся Тобі, милосердний Господи, заспокой скорботу мою про розлуку з народила і виховала ма матерію моєю, ( Ім’я ) -, душу ж ея, яко сходять до Тебе з правдивою вірою в Тебе і з твердою надією на Твою людинолюбство і милість, прийми в Царство твоє Небесне.

Схиляюся перед Твоєю святою волею, що нею от’ята бисть у мене, і прошу Тебе, що не відніми точию з неї милості і благосердя Твого. Знаю, Господи, що Ти Суддя світу цього, гріхи й нещастя отців наказуеші в дітях, онуках і правнуках аж до третього й четвертого роду: а й милуєшся отців за молитви і чесноти чад їх, онуків і правнуків. З жалем і розчуленням серця благаю Тебе, милостивий Судіе, що не карай вічною карою покійну незабутню для мене рабу Твою, матір мою ( Ім’я ), але відпусти їй всі гріхи ея вільні й невільні, словом і ділом, і несвідомо створена нею в житії ея зде на землі, і з милосердя і людинолюбства Твоєму, молитвами Пречистої Богородиці і всіх святих, помилуй ю і вічної муки визволи.

Ти, милосердний Отче отців і чад! Даруй мені, у всі дні життя мого, до останнього подиху мого, що не переставати памятоваті про покійну матір моєї в молитвах своїх, і умоляті Тебе, праведного Суддю, так вчініші ю в місці світлому, у місці прохолодно і в місці покійного, з усіма святими, аж ніяк ж відбіжить всяка хвороба, печаль і зітхання.

Милостивий Господи! Прийми днесь про Своїй невільниці ( Ім’я ) теплу молитву мою край та віддай їй заплата Твоїм за труди і піклування виховання мого в вірі та християнській побожності, яко яка навчила мене первее всього веде Тебе, свого Господа, благоговійно молитися Тобі, на Тебе Єдиного уповати в бідах, скорботах і хворобах і хранити заповіді Твої; за благопопеченіе ея про моє духовному успіху, за теплі приносив нею про мені моління перед Тобою і за все дари, нею випросив мені від Тебе, віддай їй Своєю милістю, Своїми небесними благами і радостями у вічному Царстві Твоєму.

Бо Ти Бог милостей і щедрот і людинолюбства, ти спокій і радість вірних рабів Твоїх, і Тобі славу возсилаємо з Отцем і Святим Духом, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь».

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: