Молитва при пологах

Молитва при пологах

Процес виношування дитини та її поява на світ стоїть вважати якоюсь роботою. Але ж всі ми знаємо, що перед початком виконання справи варто прочитати молитву. У православ’ї є і молитва про благополучних пологах і народження, яку буде не зайвим прочитати породіллі. Вона допоможе зняти деякі неприємні відчуття і відволіктися від не особливо приємного процесу.

Правила читання молитви

Найчастіше молитва про благополучних пологах спрямована Пресвятої Богородиці. Адже вона як мати може зрозуміти все те, що відчуває породілля. Під час вагітності деякі жінки можуть зробити вчинки, які вважають не особливо красивими. Також через часту зміну настрою вони можуть абсолютно безпричинно образити близьку людину. Але варто бути акуратними з такими проявами.

Моліться також про дарування мудрості не робити таких вчинків, а якщо все-таки трапилося таке, то відразу просите пробачення. Пам’ятайте про те, що в даний момент гармонія Ваших відносин в родині повинна бути вище за все.

Молитва про легкі пологи

Читати молитву про легкі пологи і народження здорової дитини можна протягом всієї вагітності. У молитовнику є навіть спеціальна молитва «Вагітній жінки», яку рекомендують вимовляти двічі в день. Ось її текст:

«О, Преславна Мати Божа, помилуй мене, рабу Твою, прийди до мене на допомогу під час моїх хвороб і небезпек, з якими народжують чад всі бідні дочки Єви. Згадай, про Благословенна між жонами, з якою радістю і любов’ю Ти йшла поспішно в горнюю країну відвідати сродніцу Твою Єлисавету під час ея вагітності, і яке чудове дію справило благодатне відвідування Твоє в матері і в дитинку. І по невичерпного благосердя Твоєму даруй і мені, приниженням Своїй невільниці, звільнитися від тягаря благополучно; даруй мені цю благодать, щоб дитя, покоїться тепер під моїм серцем, прийшовши до тями, з радісним Взиграніе, подібно святому немовляті Іоанну, поклонялось Божественному Господу Спасителю, Який з любові до нас, грішних, що не зогидив і Сам стати немовлям. Невимовна радість, якою сповнилося незаймане Твоє серце при погляді на новонародженого Твого Сина і Господа, та потішить скорботу, майбутню мені серед хвороб народження. Життя світу, мій Спаситель, народжений Тобою, нехай спасе мене від смерти, що присікає життя багатьох матерів на годину дозволу і так прічтет плід лона мого до числа вибраних Божих. Почуй, Пресвята Цариця Небесна, смиренну молитву мою і зглянься на мене, бідну грішницю, оком Твоєї благодаті; через мене не матимуть мого уповання на Твоє велике милосердя й осіни мене, Помічниця християн, Ісцелітельніца хвороб, так сподоблюся і я випробувати на собі, що Ти — Матір милосердя, і щоб я прославив завжди Твою благодать, що не відкидає ніколи молитви бідних і рятує всіх, хто кличе Тебе під час скорботи і хвороби. Амінь.»

Якщо вагітність протікає з деякими ускладненнями, то варто звернутися з молитвою про збереження дитини:

«О, Пресвята Діво, Мати Господа Всевишнього, Скоропослушная Заступниці всіх, до Тебе з вірою вдаються! Поглянь із висоти небесного величі Свого на мене непотребнаго, пріпадающаго до ікони Твоєї, почуй скоро смиренну молитву мене грішного і принеси ю до Сина Свого: умоли Його, нехай осяє похмуру душу мою світлом Божественної благодаті Своєї і очистить розум мій від помислів суєтних, так заспокоїть стражденні моє серце і зцілить рани його, та напоумить ма на добра справи і зміцнить работати Йому зі страхом, хай вибачить вся вчинена мною зла, щоб визволив від вічної муки і не позбавить небесного Свого Царства. Про Преблагословенна Богородице: Ти вподобав єси нарещіся у образі Своєму Скоропослушниця, по-велевающі всім прітекаті до Тебе з вірою; не поглянь убо мене скорбнаго і не допусти загинути мені в безодні гріхів моїх. На Тебе по Бозе все моє уповання і надія порятунку, і Твоєму покрову і заступництва доручаю себе на віки. Амінь.»

Так як процес вагітності досить складний і вимотує, то можуть бути і такі випадки, коли це небезпечно для життя не тільки малюка, але і мами. Саме дана молитва Богородиці здатна допомогти врятувати малюка.

Молитва матері за вагітну доньку

Звертатися з проханням про здоров’я своє і малюка може не тільки майбутня мама, але і її мати, а також близькі. Так як її мати сама вже випробувала на собі всі принади даного стану, то вона може зрозуміти свою дочку. Вони дуже сильно переживають такий стан своїх дочок, бо знають, наскільки складно це. Для зняття напруги і моральної допомоги дочки мама може читати молитву в допомогу при пологах дочки.

«Пресвята Діво, Мати Господа нашого Ісуса Христа, помилуй рабу Твою (ім’я) і допоможи в годину Оцей вирішиться Бремені свого благополучно. Про усемилостива Владичице Богородице, подай допомогу сей Своїй невільниці, допомоги вимагає, а найбільше від Тебе. Тобі припадаю, Мати Бога Вишнього, буди милостива, їй же Прийди час бити мати, і умоли воплотився з тебе Христа Бога нашого, нехай укріпить ея силою Своєю згори. Амінь»

Зміст даного тексту полягає в тому, щоб Богородиця дарувала благополучне виношування плоду, щоб її дочка була здорова і повна сил, про збереження плоду, а також про швидкі і безболісних пологах.

Молитви під час пологів

Читання таких молитов Богородиці змушують зібрати всі сили, налаштуватися на потрібний лад і зосередиться. Є навіть такі молитви, які варто використовувати на початкових стадіях пологів, так як вони допоможуть пройти безболісно перший період переймів. Так на допомогу прийде молитва іконі «Скоропослушниці»:

«Преблагословенна Владичиці, Приснодіви Богородиці, Бога Слова паче всякого слова на порятунок наше породила, і благодать Його безмірне паче всіх Себе прийняла, море явльшаяся Божественних дарувань і чудес невисихаюча річка, виливається благодать всім, хто з вірою до Тебе звертається!

Чудотворного Твого образу припадаючи, молимося Тобі, всещедрий Матері Человеколюбіваго Владики: здивуй на нас пребогатия милості Твоя, і прохання наші, принесена Тобі, Скоропослушниці, прискорить ісполніті, все, еже на користь на розраду та спасіння коемуждо устрояющі.

Відвідай, Преблагая, рабів Твоїх благодаттю Твоєю, подай недуги цельбу і досконале здоров’я, яку розривають тишу, полоненим свободу і різними образи стражденних утеши, визволи, усемилостива Пані, всяк град і країну від голоду, виразки, боягуза, потопу, вогню, меча і іния кари временния і вічної, матірних Твоїм відвагою отвращающе гнів Божий: і душевного розслабленому, обуреванія пристрастей і гріхопадінь свободи рабів Твоїх, яко да цілі були в усякому благочесті пожівше в цьому веце, і в майбутньому вічних благ сподобилися благодаттю і челове олюбіем Сина Твого і Бога, Йому ж належить всяка слава, честь і поклоніння, з безначальним Його Отцем і Пресвятим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.»

Також можна використовувати і інші образи Богоматері для читання перед ними молитовних прохань:

Вибрати якусь можете тільки Ви. Це повинно Вам підказати серце. Основою будь-якої з них повинна бути щирість. З молитвами можна звертатися до таких святих:

Можна сказати так, що процесу пологів боїться будь-яка жінка і це не залежить від того, народжувала вона вже або ще немає. Деякий вплив на це мають спогади близьких і рідних. Кожен намагається вирішити дану проблему по різному: знайти хорошого лікаря, купити все для пологового залу, зробити ремонт. Але не варто забувати і про нормальному внутрішньому стані. Допомогти знайти гармонію може молитва. Не варто відноситься до неї скептично. Вона здатна довести це. Ось текст молитви Богородиці «Помічниця в пологах».

«Прийми, Пані Богородице, слізна моління рабів Твоїх, до тебе притекающих. Дивимося тя на святій іконі в утробі носить Сина Твого і Бога нашого, Господа Ісуса Христа. Аще і безболісно народила єси Його, обаче матірних скорботи весі і немочі синів і дочок людських Зришь. Тим же теплі припадаючи до цельбоносно образу Твоєму, і розчулено цього цілуючи, молимо Тебе, усемилостива Владичиці: нас грішних засуджених в болезнех родити і в печалях питати чада наша, милостиво помилуй і співчутливо заступи, немовлята ж наша, такожде і родівшія їх, від тяжкої недуги і гіркі скорботи визволи. Даруй їм здоров’я і благопомощіе, та й пітаема від сили в силу возрастаті будуть, і пітающе їх здійсняться радістю і втіхою, щоб і нині заступництвом Твоїм з вуст немовля і ссущіх Господь зробить хвалу Свою. Про Мати Сина Божого! Він буде йому милосердний на матері синів людських і на немощния люди Твоя: постігающія нас хвороби скоро зціли, належащия на нас скорботи і печалі утоли, і не погорди сліз і зітхань рабів Твоїх. Почуй нас в день скорботи перед іконою Твоєю припадаємо, і в день радості і позбавлення прийми вдячна хваління сердець наших. Вознеси благання наша до престолу Сина Твого і Бога нашого, так милостивий буде до гріхом і неміччю нашим і пробавіт милість Свою провідним ім’я Його, щоб і ми, і чада наша, прославимо Тебе, милосердну Заступницю і вірну Надію роду нашого, на віки віків.»

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: