Міома матки

Міома матки

Одним з поширених гінекологічних захворювань є міома матки — доброякісна пухлина, яка розвивається на маткової шийці або стінках матки і складається в основному з сполучної тканини.

Найчастіше даному захворюванню піддаються жінки старше 35 років, але за останній час спостерігається тенденція до розвитку патології у більш молодих представниць прекрасної статі.

Зміст:

 • Види міоми матки
 • Причини розвитку захворювання
 • Як проявляється міома матки
 • Міома матки і вагітність
 • Лікування міоми матки
 • Види міоми матки

  Залежно від місця розташування, виділяють кілька видів міом:

  Міома матки буває різних розмірів, починаючи від пари міліметрів, закінчуючи кількома сантиметрами.

  Опис величини пухлини зазвичай проводиться за аналогією зі збільшенням розміру матки при вагітності: 8 тижнів, 16 тижнів і т. п. Найчастіше у жінки одночасно розвивається не одна міома, а відразу декілька.

  Причини розвитку захворювання

  Освіта і подальше зростання міоми матки безпосередньо залежать від рівня естрогенів в організмі жінки. При гормональних порушеннях можуть спостерігатися затримка менструації або занадто рясні менструації.

  Привести до порушення співвідношення гормонів може і відсутність регулярної сексуального життя.

  Саме тому дуже часто, міома, що виникла у молодої жінки, проходить сама собою після настання менопаузи, коли жіночі статеві гормони починають вироблятися в меншій кількості.

  Як проявляється міома матки

  У більшості випадків діагностувати захворювання можна лише при гінекологічному огляді, так як дане захворювання протікає без будь-якої яскраво вираженої симптоматики. Найчастіше ознаки патології проявляються при сумбукозной міомі.

  Жінка повинна насторожитися, виявивши у себе такі симптоми міоми матки:

  При виявленні одного або декількох описаних вище ознак, жінкам настійно рекомендується звернутися до фахівця для обстеження і з’ясування причин подібної симптоматики.

  Міома матки і вагітність

  Так як дана патологія нерідко діагностується і у вагітних жінок, виникає закономірне питання: як впливає міома матки на перебіг вагітності?

  На жаль, подібне захворювання може бути чревате досить важкими ускладненнями, причиною яких стають великі розміри пухлини і її несприятливий розташування. Крім цього, мати негативний вплив на організм вагітної жінки можуть і причини, що викликали міому.

  Міома при вагітності зазвичай супроводжується фетоплацентраной недостатністю, до того ж існує реальна загроза викидня. Найбільш небезпечною для плода є ситуація, коли вузол розташований в безпосередній близькості від плаценти, адже при цьому порушується її будова і функції, відповідно дитина не отримує достатньо кисню. Такий стан може призвести і до відшарування плаценти, що супроводжується кровотечею.

  На думку деяких фахівців, саме в період вагітності спостерігається особливо інтенсивний ріст міоматіческіх вузлів. Інші ж лікарі схильні вважати, що це пов’язано зі збільшенням матки в розмірах. Серйозна загроза для майбутньої мами і плоду може з’явитися при дегенерації пухлини, адже в такому випадку відбувається омертвіння тканин, що призводить до кровотеч, набряків і утворення кіст.

  Втім, міома матки і вагітність цілком можуть співіснувати за умови постійного спостереження. При невеликих вузлах період вагітності, протікає без ускладнень.

  У першому триместрі вагітності ускладнення можуть виникнути, якщо міоматіческій вузол вступить в контакт з плацентою.

  Крім цього, може існувати загроза викидня, через те, що матка починає скорочуватися.

  На більш пізніх стадіях вагітності, збільшується ймовірність передчасних пологів, адже швидко зростаючі вузли не залишають достатньо простору для плода. При дуже великих розмірах освіти, дитина може отримати травми і народитися, наприклад, з деформованим черепом або недостатньою вагою.

  Лікування міоми матки

  Досить часто міома матки піддається консервативному лікуванню, метою якого є зупинка зростання вузла і зменшення його розмірів.

  Лікування без операції міоми матки зазвичай призначається при:

  В основу безоперационного лікування лягає гормональна терапія, при якій жінці виписують препарати похідні андрогенів, гестагенів, гормональні контрацептиви і т. п.

  Іноді і лікування народними засобами міоми матки може дати непогані результати, за умови комплексного підходу до проблеми і консультації з лікарем.

  Перш за все, жінці необхідно звернути увагу на свій спосіб життя і раціон харчування.

  Багато народні лікарі радять застосовувати при даному захворюванні настої лікарських трав, наприклад кропиви, глоду, чистотілу, м’яти. Якщо ж консервативні методи лікування не дали результатів, призначається операція. Методика вибирається залежно від стану пацієнтки і її фізичних особливостей.

  Так, лікар може призначити наступні види операцій:

  Найбільш оптимальною є комбінована методика лікування, коли після операції лікар прописує гормональні препарати для попередження рецидивів.

  Подібна тактика не застосовується при гістеректомії.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: