Лялька веснянка своїми руками

Лялька веснянка своїми руками

Лялька Веснянка — слов’янський оберіг, який символізує красу і життя. Ляльку дарували близьким людям на початку весни. Вважалося, що вона приносить своєму власнику здоров’я та удачу.

Зміст:

Лялька Веснянка — історія

У культурі багатьох народів світу присутні ляльки. Як правило, їх робили з будь-яких підручних матеріалів: тканини, соломи, глини. Вони вважаються і оберегом, і просто дитячою іграшкою. Їх зберігали роками, а потім діставали для нової господині. Такі талісмани відігравали велику роль в обрядах і супроводжували своїх творців все життя.

У кожного народу свої обережні ляльки, і виконували їх схожими на людей. Якщо уважно придивитися, то можна помітити, що атрибути кожної іграшки відображають реальну зовнішність народності, до якої вона належить. У давнину вважалося, що майстриня завжди віддає ляльці маленьку частину своєї душі під час створення вироби. Саме тому з ними завжди добре зверталися. А щоб в ляльки не вселилися темні сили, їй не робили обличчя.

Пам’ятайте відому казку про веретені Василини? Саме своєю маленькою подрузі головна героїня розповідала горе і радість, а та їй допомагала порадою і справою.

Лялька оберіг Веснянка відрізняється від інших строгим тимчасовим відрізком, коли її робили і дарували. Саме в кінці зими молоді незаміжні дівчата робили цей оберіг в подарунок для близьких. Дарувалася вона з приходом весни. Вважалося, що Веснянка дарує своєму господареві або господині красу, удачу і радість.

Виконувалася лялька Веснянка своїми руками, для її створення використовувалися різнокольорові тканини і стрічки, тому що чим яскравіше оберіг, тим більше в ньому сили. Окремо можна сказати і про косу Веснянки. Коса у неї повинна бути довгою. Саме по ній дівчата ворожили про майбутнє літо.

У наш час за допомогою обрядових ляльок розвивають дрібну моторику у дітей, а також допомагають розкритися творчому потенціалу у дорослих. Крім того, робота руками завжди заспокоює нерви.

Правила створення ляльок-мотанок

На Русі в кожній хаті можна було побачити різний обрядових ляльок. Для їх створення витрачалися цілі вечори, коли дівчата або вже заміжні жінки збиралися вшити і майстрували. Залежно від статусу, жінка робила різні мотанки: маленькі дівчатка з маминою допомогою робили Отдарок на подарунок, незаміжні дівчата-ляльку-мотанку Веснянку, а молода заміжня жінка, яка довідалася про свою вагітність, робила пеленашку.

Важливим правилом, яке завжди дотримувалося, було тільки жіноче присутність. Чоловіки до рукоділля не допускалися. Самі мотанки робилися без використання ножиць і голок. Їх майстрували з чистих старих ганчірок, використовуючи солому, трави, різну крупу, а також яскраві нитки і стрічки. В наш час, коли існує безліч штучних тканин, на мотанки все одно завжди використовуються льон, бавовна і шерсть. Нитки також беруться натуральні. Робили один оберіг за один раз, не розтягуючи його виконання на кілька днів.

Народна лялька Веснянка — майстер клас

Нижче ми розповімо, як зробити Веснянку.

Матеріали

Для її виконання необхідно:

Голова: Робимо скручування з білої тканини, формуємо з вати грудочку і і кладемо його всередину. Формуємо голову, складаючи скрутку по Палама. Опуклість з ватою повинна бути попереду, так як це майбутнє обличчя Веснянки.

Обв’язуємо голову червоною ниткою під шиєю. Для цього притискаємо нитку великим пальцем, а потім обмотуємо тричі навколо голови нитку. Якщо ви правильно все зробили, у вас повинні залишитися, свого роду, петля в голові ляльки.

Руки: Скручуємо червону тканину для рук. Пов’язуємо краю червоною ниткою, як це робили з головою.

Тіло: Просмикуємо руки відразу під головою, пов’язуємо на грудях Веснянки хрест на хрест червоною ниткою.

Нижня спідниця: Формуємо з тканини нижню спідницю на тілі, складки повинні йти зі спини. Потім червоною ниткою прив’язуємо її до ляльки.

Верхня спідниця: Верхню спідницю формуємо навпаки — спереду назад. Також закріплюємо червоною ниткою. Верхній край верхньої спідниці повинен бути врівень з підборіддям. Нижній край повинен бути коротше нижньої спідниці, щоб нижню було добре видно.

Фартух: Фартух одягаємо поверх верхньої спідниці, обв’язавши його червоною ниткою, формуємо гарний фант.

Волосся: Відріжте рівно пучок пряжі. У ньому у вас має бути не менше двадцяти ниток, ви ж хочете, щоб у ляльки були густе волосся? тепер пропустіть пряжу через петлю в голові. Далі робимо зачіску, заплітаємо косу, яку зав’язуємо красивою кольоровою стрічкою. Кілька «волосся» залишаємо для чубчика. Їх відрізаємо так, щоб чубчик не закривала ляльці обличчя. Щоб волосся трималися на голові, пов’яжіть їх стрічкою.

Лялька Веснянка готова! Таку ляльку можна подарувати в день народження, щоб вони приносила щастя весь рік, а також напередодні Нового року. Їх дарують молодятам і новоселам, як вірну супутницю нового життєвого етапу.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: