Користь і шкода макаронів

Користь і шкода макаронів

Зміст:

Прилавок зі спагеті і макаронами самих різних сортів і видів — це перше місце в списку, куди прямує більшість покупців. Їх батьківщиною є Італія і місцеві жителі знають більше двохсот видів основних страв, що включають в себе пасту. Але і жителі слов’янських країн їх їдять не рідше. А ось цікаво знати, наскільки корисний цей продукт або може бути його взагалі варто виключити зі свого раціону?

Користь макаронів

Почнемо, мабуть, з користі, адже вона набагато перевищує шкоду від їх вживання. Користь макаронів полягає, перш за все, у великій кількості клітковини. Вона, як відомо, виконує роль щітки в організмі, звільняючи кишечник від токсинів і інших продуктів розпаду.

Макарони більш ніж на 70% складаються з вуглеводів і нехай це не лякає хворих на цукровий діабет і тих, хто стежить за своєю фігурою. Йдеться про складні вуглеводи, які практично не підвищують рівень глюкози в крові і повільно засвоюються, надовго забезпечуючи почуття ситості. Саме тому їх якраз і рекомендовано є особам, що стежить за своєю вагою — спортсменам, легкоатлетам, футболістам і ін.

Але треба відразу обмовитися, що ці властивості стосуються тільки пасти з твердих сортів пшениці. Саме в ній містяться вітаміни Е, РР, групи В, а також мінеральні речовини — залізо, марганець, калій, фосфор і така амінокислота, як триптофан. Остання сприяє здоровому, відновлював силу сну, а також підвищує настрій. Тому тим, хто хоче зарядитися енергією, підвищити свою працездатність і настрій, пасту не тільки можна, а й потрібно вживати.

Макарони твердих сортів: користь цього продукту полягає і в здатності боротися з холестерином, мігренню і серцево-судинними захворюваннями.

Калорійність макаронів

Тверді макарони: калорійність цього продукту в сухому вигляді становить близько 350 Ккал на 100 р Енергетичну цінність виробник зазвичай вказує на упаковці. Вона залежить від багатьох чинників: сорти пшениці та інших добавок.

Сьогодні у продажу можна зустріти пасту з додаванням сочевиці, вівса і навіть ячменю. Це може вплинути на енергетичну цінність в більшу сторону. Калорійність відварених макаронів істотно нижче — в два рази в порівнянні з сухим продуктом. Але знову-таки, мало хто їсть їх в чистому вигляді. Найчастіше блюдо змішують з різними соусами, посипають тертим сиром і т. д.

Калорійність сиру в залежності від сорту варіюється в межах від 340 до 400 Ккал. Макарони з сиром: калорійність стограмового страви, заправленого натертим на тертці п’ятдесятиграмової шматочком сиру, становитиме 345 Ккал як мінімум.

У Росії дуже люблять готувати макарони з фаршем. Порубане м’ясо обсмажують з цибулею на сковороді, а потім додають до нього відварену пасту. Макарони по-флотськи: калорійність цієї страви буде залежати від виду і жирності використовуваного м’яса. Блюдо з яловичого фаршу і пасти вищого гатунку буде містити 295,4 Ккал на 100 г, а в порції буде вже 764,4 Ккал.

Шкода макаронів

Макарони: користь і шкода цього продукту залежить виключно від того, з якого сорту пшениці він приготований. Якщо сировиною для виготовлення послужила звичайна мука, то такий продукт практично не несе ніякої користі, а от шкода цілком очевидний, адже в результаті його вживання глікемічний індекс зростає до небувалих висот і це становить особливу небезпеку для діабетиків.

Відрізнити корисний продукт з пшениці твердих сортів від макаронних виробів легко: він має янтарно-жовтий колір без білих вкраплень. На дотик макарони гладкі, міцні, що обумовлено великою кількістю протеїнів.

На пачці можна знайти маркування «група А» або 1 клас. Така паста не розварюється і не злипається при приготуванні. Шкода макаронів з твердих сортів пшениці полягає лише в надмірному їх вживанні, особливо з вершковим маслом і іншими продуктами тваринного походження — гуляшем, котлетами і т. д.

Але якщо дотримуватися принципів харчування, вживати вуглеводну їжу переважно в першій половині дня і не переїдати на ніч, шкода макаронів буде зведений до мінімуму. Але знову-таки, все це більшою мірою відноситься до виробів з пшениці м’яких сортів, особливо, якщо вони переварені.

Макарони для фігури — за і проти

Макарони і схуднення цілком сумісні і це підтверджують багато дієтологів. При виробництві високоякісного продукту тісто в обов’язковому порядку піддають процедурі механічного пресування під високим тиском. Така «пластификация» дозволяє покрити продукт захисною плівкою, яка не допустить желатинування крохмалю при варінні. Все це перешкоджає суттєвого підвищення глікемічного індексу і втрати поживних речовин і вітамінів при тепловій обробці.

Макарони: здоров’я вживає їх в їжу не тільки не похитнеться, але і покращиться, за умови, що поєднувати він їх буде з тушкованими овочами, грибами, рослинними оліями.

Можна готувати спагетті без шкоди для своєї фігури на італійський манер — з сиром. А ще вони прекрасно поєднуються з морепродуктами — цінними джерелами білка. Тому якщо вживати їх в міру, то і фігуру можна зберегти і енергій зарядитися без шкоди для свого здоров’я. Головне — вміти їх правильно вибирати і не переварювати. Смачного!

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: