Гвоздика — користь і корисні властивості гвоздики

Гвоздика - користь і корисні властивості гвоздики

Пекучий і пікантний аромат цих прянощів робить будь-яку страву ще більш апетитним і привабливим. Однак її корисні властивості не обмежуються лише ароматизацией кулінарних виробів, не менш широко застосовують ці суцвіття в медицині для лікування різних захворювань. Знайомтеся — гвоздика — унікальна за своїми смаковими і корисними якостями спеція, що представляє собою висушені бутони гвоздикового дерева Сізігіум.

Склад гвоздики

Склад гвоздики настільки багатий вітамінами, мікроелементами та іншими речовинами, що відразу стає зрозуміло, звідки у гвоздики такі потужні корисні властивості. Харчова цінність гвоздики пояснюється високим вмістом білка (6 г на 100 г), жирів (20 г на 100 г), вуглеводів (27 г на 100 г). Третина гвоздики становить клітковина — потрібні харчові волокна, що впливають на функцію кишечника (34 г клітковини на 100 г гвоздики). Також в складі цієї прянощі знаходиться зола, вода (приблизно по 6 г на 100 г продукту). Близько 20% цієї спеції становить ефірне масло, багате цінними ароматичними сполуками (евгенолом, каріофілленом, ілангеном і ін.).

Вітамінним складом гвоздики може позаздрити найповніший мультивітамінний комплекс. У складі висушених суцвіть знаходяться: бета-каротин, основна маса вітамінів групи В (В1, В2, В3 або РР, В4, В6, В9), аскорбінова кислота, токоферол (вітамін Е) і филлохинон (вітамін К).

Мінеральні речовини представлені мікро і макроелементами, такими як: калій, кальцій, натрій, магній, фосфор, залізо, марганець, мідь, селен, цинк.

Також в бутони гвоздики входять глікозиди, дубильні речовини, слизу.

Вплив гвоздики на організм

Спектр корисної дії гвоздики досить широкий, вона має антисептичну і бактерицидну дію, знеболює і знімає спазми мускулатури. Також вона має тонізуючі і ранозагоювальні властивості. Здатність підвищувати тонус м’язів — як корисне, так і шкідливе властивість гвоздики. Корисну дію вона надає на жіночий організм, приводить в норму менструальний цикл, а ось для вагітних жінок тонізуючі властивості гвоздики — шкода, підвищення тонусу мускулатури матки негативно відбивається на стані малюка.

Додавання гвоздики в їжу благотворно позначається на роботі всіх органів травного тракту, вона стимулює вироблення травних соків, підсилює апетит, нормалізує травлення їжі. Цю пряність широко використовують при лікуванні колітів, кишкових кольок, метеоризму, діареї, хворобах прямої кишки.

Гвоздика застосовується і при лікуванні ряду стоматологічних проблем, вона усуває неприємний запах з рота, знімає зубний біль (досить розкусити суцвіття і прикласти до місця болю), сприятливо впливає на ясна, застосовується для лікування пародонтозу.

Найостанніші дослідження показали, що велика користь гвоздики в боротьбі з раковими хворобами, ці приправа здатна гальмувати ріст ракових клітин. Антиканцерогенні властивості гвоздики ще вивчаються, вчені сподіваються створити на основі гвоздики препарат для лікування лейкемії.

Завдяки великому вмісту вітамінів групи В, неоціненна користь гвоздики для нервової системи. Ці прянощі прискорює відновлювальний процес після фізичного або психічного перевтоми, знімає напругу, заспокоює.

Гвоздика відноситься до розряду пекучих прянощів і дратівливо впливає на слизову оболонку органів травлення, тому особам, що страждають виразковими ураженнями гастродуоденальної області, не варто її вживати гвоздику, також ця приправа протипоказана при гіпертонії і при гастриті з підвищеною кислотністю.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: