Для чого потрібно ретельно пережовувати їжу

Для чого потрібно ретельно пережовувати їжу

Зміст:

Про те, що їжу слід пережовувати ретельно, напевно, знають багато, а ось яка саме дія на організм це надає, відомо далеко не всім. Тим часом, користь неспішного поглинання їжі доведена науково. Численні дослідження вчених різних країн підтвердили, що швидке пережовування і проковтування їжі може привести до безлічі проблем зі здоров’ям. Розглянемо основні причини того, чому потрібно добре пережовувати їжу.

Причина №1. Ретельне пережовування їжі сприяє схудненню

Можливо, деякі поставляться до даного твердженням скептично, однак це дійсно так. Правильне вживання їжі — забезпечить вам легке схуднення. Набір ваги в більшості випадків відбувається через переїдання, йому сприяє спішне споживання їжі. Людина, намагаючись швидше насититися, мало приділяє уваги пережовування їжі, проковтує її погано подрібненої, в результаті з’їдає більше, ніж організму дійсно потрібно.

Якісне пережовування шматочків їжі дає можливість насититися невеликою кількістю їжі і запобігає переїдання. Це пов’язано з тим, що при пережовуванні починає вироблятися гістамін, який досягаючи мозку, подає йому сигнал про насичення. Однак відбувається це тільки через двадцять хвилин після того як було розпочато прийом їжі. Якщо людина буде їсти повільно, протягом цих двадцяти хвилин він з’їсть менше їжі і випробує насичення від меншої кількості калорій. Якщо ж споживання їжі буде відбуватися швидко, до того, як мозок отримає сигнал про насичення, буде з’їдено досить багато. Крім свого основного призначення, гістамін ще і покращує метаболізм, завдяки цьому прискорюється спалювання калорій.

На користь неспішної трапези говорять і дослідження китайських вчених. Вони набрали групу чоловіків. Половину з них попросили, поглинаючи їжу, пережовувати кожен її шматочок 15 разів, іншим запропонували жувати кожну, що відправляється в рот, порцію їжі 40 разів. Через півтори години у чоловіків взяли аналіз крові, він показав, що у тих, хто жував більшу кількість разів кількість гормону голоду (гереліна) набагато менше, ніж у тих, хто їв швидко. Таким чином, було доведено, що неспішна трапеза дарує ще й триваліше відчуття насичення.

Повільне споживання їжі, сприяє схудненню ще й тому, що покращує роботу шлунково-кишкового тракту і запобігає утворенню в кишечнику шкідливих відкладень — токсинів, калових каменів, шлаків.

Їжте не поспішаючи, досить довго пережовувати кожен шматочок їжі і припиняйте трапезу, відчуваючи легке відчуття голоду, і тоді про проблеми зайвої ваги ви зможете забути назавжди. Таке просте схуднення є абсолютно всім, до того ж воно принесе ще й користь організму.

Причина №2. Позитивний вплив на травну систему

Найбільше користі від ретельного пережовування їжі, звичайно ж, отримує наша травна система. Погано пережовані шматочки їжі, особливо грубої, можуть травмувати ніжні стінки стравоходу. Ретельно подрібнена і добре змочена слиною їжа по травному тракту проходить легко, швидше перетравлюється і без проблем виводиться. Великі шматочки нерідко затримуються в кишечнику і засмічують його. Крім цього при жуванні їжа нагрівається, набуваючи температуру тіла, це робить роботу слизових шлунка і стравоходу більш комфортною.

Необхідно ретельно пережовувати їжу ще й тому, що добре подрібнена їжа краще засвоюється, що сприяє забезпеченню організму великою кількістю корисних речовин. Їжу, що надходить грудкою, організм належним чином переварити не може, і в результаті людина недоотримує вітаміни, білки, мікроелементи та інші необхідні речовини.

Крім цього, як тільки їжа потрапляє в рот, мозком починають подаватися сигнали підшлунковій залозі і шлунку, що змушують їх виробляти ферменти і травні кислоти. Чим довше їжа буде присутній в роті, тим посилаються сигнали будуть сильніше. Більш сильні й тривалі сигнали приведуть до вироблення шлункового соку і ферментів в великих кількостях, в результаті, їжа буде переварена швидше і якісніше.

Також великі шматочки їжі призводять до розмноження шкідливих мікроорганізмів і бактерій. Справа в тому, що добре подрібнена їжа знезаражується соляною кислотою, яка присутня в шлунковому соку, в великі частинки шлунковий сік повністю не проникає, тому бактерії, що містяться в них, залишаються неушкодженими і в такому вигляді надходять в кишечник. Там вони починають активно розмножуватися, приводячи до дисбактеріозу або кишковим інфекціям.

Причина №3. Поліпшення роботи організму

Якісне, довгий пережовування їжі позначається сприятливо не тільки на травній системі, а й на весь організм. Неквапливе споживання їжі відбивається на людині в такий спосіб:

Як довго потрібно пережовувати їжу

Те що тривале жування шматочків їжі корисно, не залишає сумнівів, але при цьому неминуче виникає питання «Скільки разів потрібно пережовувати їжу?». На жаль, однозначно на нього відповісти не можна, оскільки це багато в чому залежить від виду продуктів або страв. Вважається, що для того щоб належним чином подрібнити і змочити слиною тверді продукти, щелепою необхідно зробити 30-40 рухів, для пюре, рідких каш і інших подібних блюд потрібно мінімум 10.

На думку східних мудреців, якщо людина жує кожен шматочок 50 разів — він нічим не хворіє, 100 разів — він буде жити довго, якщо же150 раз і більше — він стане безсмертним. Йоги, відомі довгожителі, рекомендують жувати навіть рідку їжу (соки, молоко і т. д.). І дійсно це насичує її слиною, що дозволяє краще її засвоїти і знизити навантаження на шлунок. Звичайно, жувати молоко та інші рідини зовсім необов’язково, але потримати їх трохи в роті, а потім проковтнути невеликими порціями буде дійсно корисно. Крім цього існує думка, що жувати їжу необхідно до того моменту, коли її смак перестане відчуватися.

Більшість фахівців рекомендують жувати їжу до тих пір, поки вона не придбає консистенцію рідкої однорідної кашки. Мабуть, даний варіант можна назвати самим розумним.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: