Підсилювачі смаку і аромату — шкода і небезпека

Підсилювачі смаку і аромату - шкода і небезпека

Зміст:

Ще якихось пару десятиліть років тому ні про які підсилювачах смаку і ароматів і чутки ні чули, а сьогодні їх можна зустріти у всіх продуктах, упакованих в харчовій поліетилен, і не тільки. Хімічні компоненти, що ховаються під грифом «Е», дозволяють істотно продовжити термін зберігання їжі і поліпшити її смакові властивості. А чим небезпечні вони для організму?

Які існують підсилювачі смаку

Підсилювачі людського смаку і консерванти мають номера Е 620-625 та Е 640-641.

До них відносяться:

Ця речовина має білкове походження і виступає складовою багатьох продуктів — м’яса, риби, селери. Але найбільше його в водоростях Комбу, з яких і була свого часу отримана глутамінова кислота. Треба сказати, що вона не відразу стала застосовуватися для впливу на смакові рецептори, але коли була виявлена ​​її здатність з’єднуватися з молекулами продукту, тим самим посилюючи і продовжуючи післясмак, глутамат натрію стали виготовляти в промислових масштабах.

З його допомогою стали не тільки покращувати смак, але і імітувати його, додаючи цей продукт переробки водоростей Комбу в продукти низької якості. Всім відомо, що чим більше лежить продукт, тим слабкіше стають його смакові і ароматичні властивості. Але якщо додати трохи глутамату, вони заграла з новою силою. Харчові добавки, що виступають підсилювачами смаку, додають в морозиво м’ясо низького сорту і продукти з довгим зберіганням. Без них не обходяться жодні напівфабрикати, чіпси, сухарики, приправи до супів.

Шкода підсилювачів смаку

Досліди на щурах із застосуванням глутамату натрію у свій час проводили багато вчених. У 70-х роках американським нейрофізіологом Джоном Олні було зафіксовано

Ушкодження мозку у цих тварин, а японський вчений Х. Огура висловив гіпотезу, що ця добавка несприятливо впливає на сітківку щурячих очей. Однак, в реальних умовах наслідків від вживання цього добавки зафіксувати не вдалося, тому поки шкідливі для людського здоров’я підсилювачі смаку залишаються такими тільки на словах. Збиток організму вони завдати можуть і для цього зовсім не потрібно проводити будь-які експерименти, досить лише трохи поміркувати.

Якщо ці харчові добавки виступають підсилювачами смаку, то цілком логічно припустити, що людина буде з’їдати за один прийом набагато більшу порцію їжі, ніж якби він їв її без використання таких добавок. Постійно переїду, він ризикує стати заручником зайвої ваги. Що і ми і бачимо на прикладі багатьох наших і не тільки співгромадян, які захоплюються фаст-фудом, напівготовими виробами та іншими не зовсім натуральними продуктами.

Дійсно, навіщо постачати підсилювачами смаку натуральне парне м’ясо? Його із задоволенням з’їдять і так. А ось локшину і картопляне пюре швидкого приготування, що складаються з суцільного крохмалю, пальмового масла, жирів, вже з таким задоволенням не з’їси.

Ось і додають в них кінські дози перцю, ароматизаторів, барвників і підсилювачів, які, по-перше, значно підвищують калорійність продукту, а по-друге, підсилюють апетит, змушуючи людину їсти більше і більше, а значить, товстіти. Звичайно, від однієї баночки локшини шкоди не буде, адже глутамату в ній міститься мінімальна кількість, а якби виробники і захотіли покласти його туди більше, з’їсти її було б неможливо, так як «переглутаматенная» їжа неїстівна так само, як і пересолена. Але якщо харчуватися таким чином регулярно, виникне звикання, так як нейтральна до смаку їжа буде вже бачитися прісної. В результаті можливі всі вищеописані побічні ефекти, починаючи від алергії і закінчуючи ожирінням.

Які існують підсилювачі аромату

Підсилювачі запаху найчастіше змішують з підсилювачами смаку, що дозволяє не тільки підсилити наявні властивості продукту, але і замаскувати смак і аромат неякісних продуктів, наприклад, протухлої риби або м’яса. Ароматизатори мають класифікацію Е 620-637. До них відносяться:

Використовувані на сьогоднішній день ароматизатори можуть бути:

Останні два не мають аналогів в природі і є результатом діяльності людини. І навіть перші, які отримують з натуральних продуктів — фруктів, овочів та інших, не можуть вважатися абсолютно безпечними для людини, так як витягуються з їжі в ході хімічної реакції і є по суті сумішшю великої кількості компонентів з такими властивостями.

Підсилювачі смаку і запаху стійкі в звичних умовах отримання і зберігання. Для багатьох з них небезпеку становить висока температура або вологість повітря. Мальтол і етілмальтол підсилюють фруктові і вершкові аромати. Їх найчастіше додають в солодощі, а й в гастрономічних продуктах вони зустрічаються не рідше. Наприклад, гостроту низкожирних майонезу вони роблять більш згладженої і пом’якшують різкість оцтової кислоти.

Ці ж компоненти роблять низькокалорійні йогурти, майонези і морозиво більш жирними, збагачуючи і гармонізуючи їх смак. Мальтол забезпечує солодкість сахарину і цикламат, усуваючи при цьому їх небажаний присмак.

Шкода підсилювачів аромату

Як вже було сказано, підсилювачі смаку і що виділяється аромату закликають покупців «з’їси мене», «візьми ще». Вони спонукають споживачів повертатися за цим товаром знову і знову. Про їх небезпеки для здоров’я ще тільки починають говорити, так як дослідження по багатьом з них ще не закінчені, а виробники вже щосили використовують їх в своєму бізнесі.

Деякі заборонені в одних державах і дозволені в інших, тому що у всіх правителів різні погляди щодо здоров’я нації. У будь-якому випадку не варто ставити під загрозу своє здоров’я і по можливості проходити повз полиці з таким товаром. Краще пошукати повністю натуральні продукти, купувати їх у перевірених постачальників-фермерів і готувати на їх основі страви домашньої кухні.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: