Дажбог — символи і руна сонячного божества, їх значення і застосування

Дажбог - символи і руна сонячного божества, їх значення і застосування

Слов’янський бог Дажбог — символи, їх значення і застосування в оберегах. Дізнайтеся, яке значення має символіка Даждьбога в тату, вишивці та прикрасах-талісмани.

Зміст:

Дажбог — символи сонячного божества

Існує кілька символів Даждьбога. Основним є свастіческую символ з сімома, вісьмома, дванадцятьма або чотирма спицями. Його зовнішній вигляд не може не викликати асоціації з Сонцем, якому це божество і протегує. Символ Даждьбога носять в знак вшанування слов’янських богів і культури предків. Має він і охоронні значення, але про це трохи нижче.

Дажбог символ — річний

Ще один символ Даждьбога слов’яни вишивали на одязі, зазвичай червоними нитками. Це рівносторонній хрест — символ, який зустрічається в більшості релігійних вірувань давнини. Його значення — рівновага між добром і злом, як в світі, так і в душі окремо взятої людини. Рівносторонній хрест — основа будь-якого свастіческую слов’янського символу.

Дажбог зимовий

Є ще два символу цього божества — Дажбог зимовий і Дажбог річний. Зимовий символізує ту частину холодної пори року, яка присвячена сонячному богу слов’ян. Відомо, що свят Даждьбога два — літній та зимовий. Зимовий символ наносився на ідоли, його можна побачити на каменях капищ і святилищ слов’ян.

Літній Дажбог символізував літні дні, присвячені цьому богу. Його застосовували так само, як і зимовий знак. Але, на відміну від нього, річний символ носили ще й як оберіг. Слов’яни вишивали його на одязі, а також носили у вигляді прикрас.

Руна Дажбог — значення і застосування

Одному з головних богів слов’янського пантеону присвячена руна з слов’янського ж рунескріпт. Це руна Дажбог. Оскільки слов’янські легенди називають Даждьбога богом, що подає блага, однойменна руна означає благо — причому у всіх сенсах цього слова. Це і успіх у грошових справах, і удача при здачі іспиту, і щасливий фінал любовних драм, і багато іншого.

Один з атрибутів бога Дажбога — ріг достатку, який пізніше почали називати котлом невичерпних благ. Значення руни Дажбог — те саме рогу достатку. Його можна описати як невичерпний потік різних дарів божества, пов’язаних з усіма сферами життя людини. Цю руну використовують для придбання чого-небудь, успішного завершення будь-якої справи, підвищення доходів, отримання бажаного, набуття благополуччя.

Як користуватися руной Дажбог? Ви можете носити її як оберіг практично в будь-якому вигляді — від особисто виготовленого або купленого в магазині кулона або кільця до накресленого на папері символу. Крім цього, має значення і місце, де буде знаходитися руна. Наприклад, для підвищення доходів її можна накреслити на касовому апараті або на аркуші паперу, яку слід носити в гаманці.

Символіка Даждьбога в тату

Найперші татуювання, які були зроблені людиною, мали виключно ритуальне значення. Це були символи і знаки, які допомагали в полюванні, накладали на члена племені особливі зобов’язання на кшталт смерті в бою, а також були помічниками магів і чаклунів.

Слов’янські руни і символи все частіше стають ескізами для татуювань. Тут однозначно висловити думку про користь чи шкоду таких зображень на тілі. З одного боку, нанесений на все життя обережний знак ніколи не загубиться і завжди буде з вами. Але це — і його мінус. Неправильно нанесений, він здатний зіпсувати все життя. Перекриття таких татуювань іншими результату не приносить, потрібно повне видалення знака з тіла.

Руна Дажбог в тату використовується для збагачення, отримання добробуту і благополуччя у всіх сферах життя. За старих часів вона означала ще й плодючість, і хороший урожай. Однак ця частина значення руни для сучасної людини вже не так актуальна. Решта символів сонячного божества також можна носити у вигляді татуювань, якщо їх значення для виявлення проблем.

Нанесення слов’янської символіки у вигляді татуювань — це не тільки спосіб домогтися поліпшень в своєму житті. Такі тату носять і люди, які бажають показати свою повагу до культури предків і, зокрема, до Даждьбогу. Якщо ви вважаєте його своїм покровителем, татуювання з символом божества навряд чи принесе шкоду.

Символи Даждьбога на оберегах

Один з найпоширеніших серед присвячених Даждьбогу оберегів — це свастіческую колесо з чотирма, сім’ю, вісьмома або дванадцятьма спицями. Його значення — Сонце і світло денного світила. Такий талісман дарує надію. Оскільки Даждьбога в старовину називали подавцем благ, можна припустити, що носіння його символу залучає удачу і усуває всі перешкоди на життєвому шляху.

Крім цього, відомо, що Дажбог ніс людям знання і навчав наших предків розуміти суть речей. Ймовірно, що його символ, що нагадує сонце, зображений на амулеті, допоможе з легкістю відокремлювати правду від брехні, досягати небувалих успіхів у навчанні, а також стане незамінним помічником для майбутнього ясновидця або мага.

Рівносторонній хрест підійде людині з двоїстої натурою. Він навчить розуміти свої погані і хороші вчинки і добитися спокою в душі та гармонії зі своєю внутрішньою суттю. Якщо ви заплуталися в роздумах про добро і зло в вашій душі, носите такий оберіг.

Зимовий Дажбог не використовувалася в оберегах, але його можна нанести на домашній ідол. Літній символ божества також буде доречний на домашньому Чуре. Його можна носити і в вигляді оберега — вишивки або прикраси. Літній Дажбог може стати гарним талісманом для родючості, достатку і благополуччя.

В цілому символіка Даждьбога має значення, яке співвідноситься з аспектами життя древніх слов’ян, яким допомагав бог, що дає блага. Більшість з них непогано підійдуть більшості людей, але при нанесенні тату з символікою слов’ян слід дотримуватися обережності.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: