Чому ви задихаєтеся і як з цим боротися?

Чому ви задихаєтеся і як з цим боротися?

Дихання — це природний процес, рефлекс, на яку не звертають увагу. Але важко не помітити, якщо з диханням щось не так. Центри головного мозку отримують сигнали і запускають механізми захисту — дихання частішає, збільшується тривалість вдиху і видиху, але, незважаючи на це, присутнє відчуття нестачі кисню. Це стан, який лікарі звуть — диспное.

Зміст:

 • Види диспное
 • Причини і грамотне лікування задишки при ходьбі
 • Сильна серцева задишка і її причини
 • Лікування за етапами
 • Лікування народними засобами задишки з різних причин при ходьбі
 • Види диспное

  Основна причина появи пітливості і задишки при ходьбі — фізіологічна компенсаторна реакція організму. М’язи під час своєї роботи вимагають більше кисню, у відповідь на прохання мозок запускає реакції — учащая частоту і глибину дихання, збільшує серцебиття.

  Відсутність дискомфорту, нормалізація показників дихання і пульсу після припинення навантаження — фізіологічне диспное.

  У разі якщо проблема з’являється навіть при найменшій навантаженні, наприклад, при ходьбі, або навіть приходить в стані спокою, вона носить назву патологічної, при ній потрібно звернутися до лікаря і отримати адекватне лікування.

  У медичній практиці виділяються три види:

  У постановці діагнозу і виявлення першопричини, значення матиме і ступінь тяжкості. Лікарі користуються шкалою, яка складається з 5 ступенів тяжкості:

  Причини і грамотне лікування задишки при ходьбі

  При зверненні до фахівця, доктор проведе опитування, важливо з’ясувати, коли виникла проблема, що передувало її виникненню і, звичайно, наявність хронічних захворювань.

  У клінічній практиці прийнято виділяти ряд причин задишки при ходьбі:

 • Погана фізична форма. Більше компенсаторний механізм, ніж привід для занепокоєння. Цей вид фізіологічної задишки з’являється після пробіжки або підняття по сходах. Лікуванням такого виду буде тільки регулярні фізичні вправи, якщо немає можливості відвідувати фітнес центр — можна замінити прогулянками швидким кроком на свіжому повітрі, підйом по сходах на 3 — 4 поверхи.
 • Панічна атака. Під час сильного хвилювання, тривоги, починає вироблятися адреналін, який змушує пропускати через легені більший обсяг кисню, посилюються серцеві скорочення і частота дихання. Сильна задишка під час панічної атаки може вказувати на безліч захворювань, наприклад, вегето-судинну дистонію.
 • Анемія. Найпоширенішим типом анемії є залізодефіцитна, при якій порушується формування гемоглобіну, який переносить кисень до тканин. Дефіцит гемоглобіну призводить до гіпоксії, що змушує активізуватися компенсаторним механізмам. Купірувати диспное можна тільки лікуванням анемії — усунувши саму її причину, підуть і симптоми.
 • Зайва вага. Це вже непросто низька фізична підготовка, а серйозне захворювання, яке буде вимагати від пацієнта серйозних зусиль. Небезпеку становить саме внутрішній жир, який огортає легені і серце, не залишаючи можливості для нормального дихання. Більш того, серце змушене більше працювати, для того щоб прокачати кров в жирову подушку. Лікування тільки одне — позбавлення від зайвої ваги під наглядом лікаря.
 • Захворювання легенів. При захворюваннях легенів задишка може бути инспираторной (закупорка бронхів слизом, пухлинними процесами) і експіраторной (в результаті спазмів, наприклад, при бронхіальній астмі). Для точного визначення причини необхідні лабораторні, інструментальні та візуальні методи дослідження.
 • Сильна серцева задишка і її причини

  В окрему групу необхідно виділити серцеву задишку, яка може бути досить сильною, аж до формування страху смерті від задухи. Причин серцевої задишки дуже багато, і саме цей вид буде найбільш небезпечний, і вимагає обов’язкового і термінового медичного втручання.

  Ішемічна хвороба серця має два основних і типових симптому, один з яких диспное, що виявляється почуттям нестачі повітря, і це один з найбільш типових симптомів. Формування сильної задишки при ходьбі з вимушеним положенням хворого — прямий доказ застійної серцевої недостатності. Диспное виникає в результаті припливу більшої кількості крові в серце і переповнення його камер.

  До типу серцевих відносять і пароксизмальную задишку, що виникає різко, і швидко переростає в задуха. Купірувати стан не допоможе вимушене положення, шкірні покриви стають синюшними, в грудях можна почути вологі хрипи. Таке стану є загрозливим життя пацієнта.

  Згідно з даними, часта причина — глибока тромбоемболія легеневої артерії. При цьому немає ніяких видимих ​​симптомів, наприклад, варикозного розширення вен, а перший прояв патології протікає легко — набряк ніг, з’являються біль і судоми, які відчуваються як банальне розтягнення литкового м’яза. Складність полягає в тому, що сформовані тромби, можуть переміщатися в легеневу артерію і закупорити її просвіт, з подальшим відмиранням легкого.

  Типовими ознаками тромбоемболії буде формування сильної задишки, яка виникає на тлі відносного здоров’я, біль в грудях коле характеру, наполегливий кашель.

  Лікування за етапами

  Установка першопричини — основний і першорядний фактор для постановки точного діагнозу і розробки плану лікування.

  Тим часом, в лікуванні задишки використовують такі основні напрями:

  Лікування народними засобами задишки з різних причин при ходьбі

  Головне завдання — максимально полегшити дихання. В першу чергу необхідно звільнитися від гнітючої одягу — краваток, тугих поясів, навіть бюстгальтерів.

  Ще нашими предками були створені рецепти для подолання проблеми народними засобами:

  Проблема може з’явитися з багатьох причин, починаючи від тих, які будуть вимагати лише перегляду звичного способу життя і, закінчуючи серйозними захворюваннями.

  Але все ж, багато стану і причини можуть бути успішно вилікувані, або істотно полегшити стан пацієнта сучасними методами лікування.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: