Чому у жінки може бути червона сеча?

Чому у жінки може бути червона сеча?

Зміна природного жовтого кольору сечі зазвичай викликає занепокоєння. Особливо лякає виглядає червона сеча. Такий відтінок урини може свідчити про патологію або стати наслідком пігментації після вживання деяких продуктів.

Зміст:

 • Сеча червоного кольору у жінок
 • Червона сеча: причини потрапляння крові
 • Зміна кольору урини у жінки після буряка
 • Червона сеча при вагітності
 • Методи лікування
 • Профілактика
 • Сеча червоного кольору у жінок

  Урина здорової людини прозора, має світло-жовтий відтінок, характеризується специфічним, але не різким запахом. Зміна одного з показників сигналізує про виникнення патології. Трансформація кольору часто відбувається через потрапляння крові в виділення. Чому це відбувається самостійно, з’ясувати неможливо, такий стан супроводжує сотні хронічних захворювань або може вимагати невідкладної лікарської допомоги.

  Не завжди причини фарбування небезпечні для здоров’я, це може бути природний прояв після вживання буряка і деяких інших продуктів і лікарських засобів.

  Червона сеча: причини потрапляння крові

  Основний фактор, що провокує зміну відтінку урини — це гематурія або кров у сечі. Це поширений симптом цілого переліку захворювань:

  При утворенні каменів в нирках частина їх потрапляє в сечовий міхур і травмує його стінки. Результатом стає червона сеча. Таке захворювання, як гломерулонефрит, призводить до витончення судин нирок. Знижуються фільтруючі якості органу, і сеча стає неприємного червоного кольору, що є одним із симптомів патології.

  Початкова стадія раку сечового міхура протікає без явних ознак, але через розрив судин, що живлять пухлину, виникає гематурія. При виявленні крові в виділеннях варто пройти повну діагностику, адже своєчасне виявлення онкологічних захворювань дає високі шанси лікування.

  Однією з причин, чому сеча стає червоного кольору, є гемоглобинурия. Захворювання характеризується аномально швидким розпадом еритроцитів. Вільний гемоглобін виводиться через нирки, тому забарвлюється сеча.

  Порфирія — це рідкісне вроджене захворювання, яке призводить до порушення утворення гемоглобіну. В організмі з подібною патологією нирки фільтрують речовина, попереднє гемоглобіну — порфирин. Від нього перетворюється відтінок сечі.

  Якщо причиною зміни кольору служить патологія сечовивідних шляхів, то сеча забарвлюється не вся, відтінок змінюється на початку або наприкінці сечовипускання. За насиченістю кольору лікар може приблизно визначити причини появи крові, точніше, виявити ділянку сечовивідної системи, котра потребує лікування.

  Зміна кольору урини у жінки після буряка

  Не завжди причини, що змінюють забарвлення сечі, є ознакою захворювання. Чому це відбувається у здорових людей? Зазвичай фарбування викликано речовинами, що потрапили в організм з певними продуктами або напоями. Після буряка або ягід ожини сеча може ставати червоною. Такий же ефект надає прийом деяких послаблюючих препаратів на основі фенолфталеїну.

  Чому після буряка змінюється колір виділень? Смачний і корисний овоч містить безліч мікроелементів і вітамінів, необхідних для організму. Він володіє активними антиоксидантні та протизапальні властивості. Салат або сік з буряка рекомендується вагітним жінкам при анемії. Виною тому, що після вживання овоча колір виділень варіюється від рожевого до червоного, каротиноїди. Ці речовини є природними пігментами, завдяки їм овочі (буряк, морква) і фрукти (абрикос, полуниця) пофарбовані в різні відтінки червоного і оранжевого.

  Каротиноїди, що потрапили в організм з їжею, виконують функції антиоксидантів. Частина пігментів з буряка потрапляє в нирки, а після фільтрації — в сечу.

  Щоб зрозуміти причини появи фарбування, можна провести тест в домашніх умовах. За допомогою харчової соди і оцту легко визначити після буряка сеча червона або виною цьому гематурія. Необхідно зібрати в посудину 100 мл урини і додати пів чайної ложки соди. Якщо фарбування сталося через буряка, то воно зникне. Після цього вливають оцет, кислота поверне яскравий відтінок пігменту. Ще один показник — якщо сеча червона від буряка, вона залишається прозорою, а коли причина в крові — стає каламутною.

  Червона сеча при вагітності

  Стан організму вагітної жінки знаходиться під постійним контролем. Аналіз сечі основний показник, за яким судять про здоров’я майбутньої мами. У цей період жінки особливо уважні до свого здоров’я, тому зміна кольору урини викликає обгрунтоване хвилювання.

  У нормі колір виділень сечовивідної системи варіюється від світло-солом’яного до насичено жовтого.

  Зміна забарвлення провокують особливі пігменти, присутність яких викликають різні причини:

  Поява в урине рожевого або червонуватого відтінку говорить про присутність крові. Її потрапляння в виділення є симптомом запалення нирок, сечокам’яної хвороби, циститу та інших патологій. Такі захворювання супроводжуються додатковими ознаками: висока температура, набряклість, хворобливі відчуття при сечовипусканні.

  Про всі перераховані проявах жінка повинна повідомити гінеколога. Лікар розбереться, чим викликане зміна кольору аналізів, а при необхідності призначить курс лікування.

  Методи лікування

  Перше, що призначить лікар, це загальний аналіз сечі. Необхідно провести дослідження за кількома напрямками:

  Зміна забарвлення урини не потребує лікування, увага спрямовується на усунення викликала її проблеми. Для встановлення діагнозу потрібно провести аналіз крові, УЗД нирок та інших органів. Лікарські препарати будуть призначені за результатами обстеження.

  Для відновлення здоров’я призначається комплексна терапія, в неї входять антибактеріальні і протизапальні препарати:

  Незвичайне забарвлення можуть викликати важкі фізичні навантаження, в такій ситуації не потрібні медикаменти, досить відпочити, через 2-3 дня червона сеча закінчиться, колір її стане нормальним.

  Профілактика

  Запобігання захворювань, що викликають зміну забарвлення урини, не вимагає особливих зусиль. Досить слідувати декільком правилам:

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: