Чи можна освятити хрестик дома?

Чи можна освятити хрестик дома?

У будь-якій церкві віруючий може придбати хрестик, освячений у відповідності з канонами православної церкви. Однак нерідко люди вибирають натільні хрести, куплені в ювелірному магазині, або отримують їх в подарунок від близької людини. Чи можна подібний хрест освятити самостійно?

Зміст:

 • Як освячують новий хрестик в православної церкви
 • Умови виконання освячення
 • Як самостійно освятити хрестик в домашніх умовах
 • Як освячують новий хрестик в православної церкви

  Натільний хрест людина отримує під час таїнства хрещення. Незважаючи на церковні канони, слід зазначити, що подібний обряд проводився на Русі ще до прийняття Православ’я.

  Тому носіння натільного хреста використовують навіть невіруючі люди, розглядаючи предмет як стародавнього символу, що захищає від впливу негативних проявів.

  Так як освячують хрестик в церкви одночасно з хрещенням дитини, немає необхідності в подальшому знову купувати хрест. Однак людина може втратити важливий для нього предмет. У цьому випадку кращим варіантом буде знову придбати православний оберіг і освятити так, як рекомендує церква. До речі, в основному освячувати велика кількість натільних хрестів прийнято напередодні Великодня.

  Раніше питання, чи можна святити хрестик дома, не виникало для жителів сільської глибинки. Цей обряд був досить звичним. Просто слід було випросити у батюшки благословення. Але у великих містах потрібно було обов’язково відвідати храм для проведення особливого ритуалу.

  Часто такий поділ пов’язують з спокусами великого міста, більшою схильністю до гріхів його жителів. Тому хрещення немовляти і освітлення хреста відбувається тільки в храмі. Разом з хрестами освячення повинні піддаватися і інші предмети, наприклад, ікони. Віруючі люди впевнені, що під час ритуалу священики місяць читають молитви, щоб надійно закріпити ефект.

  Умови виконання освячення

  Насправді ритуал, проведений в церкві, описаний в требніку, спеціальній книзі.

  У ній зібрані основні правила, за якими проходять, зокрема, богослужіння, що здійснюються на вимогу:

  Після молебню потрібно подякувати батюшку і залишити символічну плату за освячення.

  Як самостійно освятити хрестик в домашніх умовах

  Навряд чи священик погодиться святити хрест дома. Однак існує безліч способів, які рекомендують «знаючі» люди для проведення ритуалу.

  Наприклад: Хрестик, який можна освятити, приклеюють до днища відра смолою. Відро опускають в колодязь на чистий четвер. Вранці Страсної п’ятниці після 5 крику півня жінка повинна підійти до криниці, читаючи «Отче наш».

  Відро виймається з води, при цьому вимовляються слова: Свят-свят-свят, відтепер освячений божий хрестик. Вважається, що предмет пройшов необхідне очищення і може носитися як натільного хреста.

  За православними канонами подібну дію розглядається, як єресь. У жодній церкві подібна річ не сприйматиметься як освячений предмет. Тому не варто самостійно виконувати обряд, особливо віруючій людині.

  Освячувати хрестик потрібно у відповідній обстановці за традиціями християнства, що склалися протягом століть. В іншому випадку хрестик можна розглядати тільки в ролі язичницького амулета.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: