Як відбілити білизну в домашніх умовах?

Як відбілити білизну в домашніх умовах?

Білі речі, білизна — це завжди красиво, ніжно. Вони піднімають настрій, дарують відчуття чистоти. Але будь-яка господиня стикалася з проблемою їх вередливість. Плями, що з’являються на світлі речі, вивести дуже складно. Часто навіть багатообіцяючі сучасні засоби відомих виробників не можуть впоратися з забрудненнями.

Існує ряд народних засобів для відбілювання білизни та одягу, які передаються з покоління в покоління. Нерідко вони показують набагато більшу ефективність, ніж засоби, які стоять на полицях магазинів. З їх допомогою можна повернути речам колишньої привабливий вигляд і чистоту.

Зміст:

 • види забруднень
 • кип’ятіння
 • сода
 • Нашатирний спирт
 • Перекис водню
 • Рослинна олія
 • марганцівка
 • Господарське мило
 • види забруднень

  Перш ніж почати боротьбу з плямами, потрібно більш детально дізнатися про «ворога».

  Їх можна розділити на наступні види:

  Крім того, одяг, в тому числі, білі речі, можуть бути схильні до забрудненням кров’ю, травою, брудом.

  Не поспішайте впадати у відчай, якщо ваша річ піддалася забруднень і навіть найдієвіші засоби не змогли з ним впоратися.

  Як і в багатьох інших питаннях, на допомогу може прийти досвід наших бабусь — відбілювання білизни можна здійснювати народними засобами.

  кип’ятіння

  Це, мабуть, найдавніший метод, відомий і використовуваний до цього дня.

  У минулі часи важко було собі уявити ведення господарства, якщо в будинку не було такого пристосування, як виварка або хоча б велика металева чашка. Саме в цю ємність завантажуються речі, заливається вода (в розрахунку 1 кг / 10 л відповідно). А далі починається процес кип’ятіння для ефективного відбілювання білизни.

  У воду можна додавати господарське мило — воно відмінно справляється з плямами.

  Деякі господині клали трохи «синьки», щоб білизна набуло ніжний блакитний відтінок, або крохмаль, який робив його «хрустким».

  Перед тим як почати кип’ятіння, врахуйте деякі важливі моменти:

  Зазвичай процес триває приблизно 1,5 години, але це залежить від того, наскільки серйозні забруднення.

  сода

  Ця речовина є в кожному будинку, тому під рукою ви завжди знайдете засіб, за допомогою якого зможете позбавити річ від плям. Можна використовувати соду для відбілювання білизни при ручному пранні або в машинці.

  Для другого варіанту досить просто засипати кілька ложок речовини в відсік для прального засобу та вибрати режим роботи, яким ви зазвичай користуєтеся.

  Перш ніж використовувати цей метод, переконайтеся, що забруднення не є давнім.

  В цьому випадку скористатися однією тільки содою буде мало і тоді доведеться додатково застосувати кип’ятіння.

  Ще більш продуктивним речовина буде в «дуеті» з нашатирем. У 5 л води розведіть 5 ст. л. соди і 2 ст. л. нашатирного спирту, закладіть в розчин речі і дайте їм отмокнуть кілька годин. Потім виперіть вручну або в машинці.

  Нашатирний спирт

  Досить ефективним є відбілювання білизни за допомогою нашатирного спирту. Цей метод часто застосовується, в тому числі, мамами для видалення плям з дитячого одягу. У відрі води розведіть 1 ст. л. речовини і залиште в розчині речі на деякий час. Якщо пляма є важко виведеним, можна губкою потерти забруднення.

  Бувають ситуації, коли «реанімувати» річ потрібно терміново, а можливості зараз же випрати її немає. У цьому випадку просто змочіть нашатирним спиртом шматочок вати і протріть потрібну ділянку тканини.

  Використовувати цю речовину можна і разом з пральним порошком або іншими засобами — додавати по 4-5 ст. л. Це дозволить вберегти одяг від пожовтіння і позбавити її вже від наявних жовтих плям.

  Прання з нашатирним спиртом вважається одним з найбільш результативних методів відновлення чистоти одягу.

  Перекис водню

  Це ще один дієвий спосіб.

  Речовина може використовуватися самостійно або разом з іншими засобами, в тому числі, порошками. Перекис водню використовується для відбілювання білизни при пранні або полосканні.

  У 5 л води розведіть 2 ст. л. речовини, підігрійте суміш до температури в 70-80 градусів. Залиште в розчині речі на чверть години після їх прання. Даний спосіб відбілювання використовується для льону, бавовни. Щоб тканина краще обробити, можна додати 1 ст. л. нашатирю.

  Для догляду за шовком і вовною теж слід разом з перекисом водню використовувати нашатирний спирт. У 5 л води розведіть 1 ст. л. нашатирю з 2 ст. л. перекису, нагрійте суміш до температури 30-35 градусів.

  Після закінчення процедури необхідно прополоскати речі спочатку в теплій воді, після чого — в холодній.

  Тандем нашатирного спирту з перекисом водню вважається найефективнішим у наданні речей білосніжного кольору.

  Рослинна олія

  Сучасних молодих господинь дивує, коли від старших жінок вони чують, що привести в порядок річ, яка колись була білою, а тепер стала неприємного сірого кольору, можна рослинним маслом. Це і правда дивно, адже воно є жиром, але це правда.

  Воду в відрі доведіть до температури в 90 градусів, можна не кип’ятити. Додайте в неї по 2 ст. л. олії, солі, відбілювача, 1 ст. л. кальцинованої соди, 1 склянка прального порошку. Тепер для того щоб відбілити білизну в суміші з рослинною олією, необхідно викласти оброблювані речі у велику ємність, залити розчином, кип’ятити протягом півгодини. Не забувайте помішувати їх за допомогою палиці. Після закінчення процедури дочекайтеся охолодження розчину і білизни, а потім виполощіте, використовуючи холодну воду.

  Провести відбілювання можна і без кип’ятіння. Потрібно залити речі отриманим розчином, дати отмокнуть протягом доби, а потім прополоскати.

  марганцівка

  Застосування цієї речовини теж може здатися дивним, але воно дозволяє повернути речам привабливий вигляд.

  Щоб видалити марганцівкою пляма, потрібно розвести перманганат калію в кількості декількох кристалів в 1 склянці оцту. В суміші необхідно змочити ватний тампон і потерти їм пляма. Це один із засобів «екстреної допомоги», до якого можна вдатися, коли немає можливості провести повноцінну прання.

  Якщо ви вибрали марганцівку в якості засобу для відбілювання білизни, в відрі нагрійте воду і розведіть в ній речовина. Розчин повинен мати рожевий забарвлення. Додайте в нього порошок і пополощіть в суміші речі після прання. Пам’ятайте, що полоскання білизни потрібно проводити, коли вода охолоне.

  Господарське мило

  Сучасні господині нечасто користуються ним, і марно. Цей коричневий брусок здатний ефективно справлятися з плямами, дезінфікувати, вибілювати. Його можна використовувати разом з іншими засобами або самостійно.

  Перед використанням мило потрібно подрібнити, скориставшись ножем або теркою. Тепер шматочки можна закладати в пральну машинку або в ємність, де білизна отмокает. Щоб досягти хорошого результату, при відбілюванні білизни господарським милом в домашніх умовах воно використовується разом з содою.

  Знаючи «бабусині» секрети, ви зможете завжди підтримувати свою білизну і одяг у чистоті. Ці прості способи можна комбінувати для отримання максимального ефекту.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: