Чи можна до церкви під час місячних?

Чи можна до церкви під час місячних?

Питання, чи можна йти до церкви з місячними, хвилює не тільки жінок, але і богословів. Це дискусія триває з часів Старого Завіту і до сих пір представники багатьох течій не дійшли спільної думки.

Так що там течії! Іноді змінюється богослужітель, і забороняє — або, навпаки, відкриває — вільний вхід в храм Господнього жінкам під час місячних. Чому виникли такі різні тлумачення?

Зміст:

 • Що говорить Старий Завіт?
 • Чи можна увійти в храм з місячними: сучасні погляди
 • Зміна понять
 • Думка священиків
 • Що говорить Старий Завіт?

  Перша найдавніша частина Християнської Біблії — цю Священну книгу можна назвати конституцією християнської релігії — Старий Завіт. Його інші назви — «Танах», «Святе письмо». Складена ця частина Священного тексту ще до появи християнства, і є спільною частиною двох — тепер протиборчих — релігій — іудаїзму та християнства.

  У Старому Завіті відвідування храму заборонялися «нечистим» людям — доступ до Бога їм був закритий. Вже за часів християнства Господь перестав ділити на чистих і нечистих, всім став надавати однакову увагу, виліковувати стражденних.

  Тоді ж в категорію «нечистих» потрапили:

  Вважалося, що ходити в церкву не можна після зіткнення з гріхом — під це визначення потрапляли їхні капітали.

  Цікаво, що при очищенні для породіль, які відтворили на світ немовляти-чоловіка, зменшено в 2 рази в порівнянні з часом на очищення для матерів дівчаток — тобто 40 і 80 днів.

  Видно, що дискримінація по відношенню до жінок почалася з найдавніших часів і знайшла відображення в Старому Завіті.

  Чи можна увійти в храм з місячними: сучасні погляди

  За часів Нового Завіту списки нечистих були підкориговані. Господь став з великим розумінням ставитися до людських проблем — однак деякі обмеження для жінок залишилися. Чому не можна до церкви з місячними вже пояснювалося гігієнічними міркуваннями.

  Територія храму вважається Святою Землею — на ній заборонено проливати кров. Надійні захисні гігієнічні засоби з’явилися зовсім недавно. Ще кілька століть тому жінки не завжди користувалися прокладками і приховували свій природний стан від оточуючих.

  Не можна допускати, щоб на церковну землю пролилася кров — тому жінкам з кровотечами із статевих шляхів вхід в храм був закритий.

  Є ще одна теорія, чому не можна жінці ходити в культовий заклад з місячними.

  Розродження, менструальна кров — все це пов’язано з первородним гріхом: народження немовляти і відторгнення з ендометрієм яйцеклітини. А хто винен в тому, що людський рід був вигнаний богом з садів райських? Жінка! Безпосередньо в період зіткнення з обставинами, які поставили людство на вічні муки і змусили «з потом і кров’ю» добувати собі їжу, жіноча стать до Бога не допускається. Напевно, щоб не нагадувати про неприємні обставини.

  Тому 40 днів після пологів — поки не закінчаться післяпологові виділення і під час менструації, доступ до Бога був заборонений.

  Зміна понять

  Нечистота по Старого Заповіту пов’язана з нагадуванням земних справ — народження людини, його смертності, можливості захворіти. Але вже на сторінках Нового Завіту у сина Господа, Ісуса Спасителя переконання інші.

  Чому так змінилися погляди служителів, що описують житіє святих? Потрібно згадати, як — зараз би сказали, презентували — Ісуса Христа християнські священики, поширюючи нову релігію серед населення.

  Ісус Христос — втілення життя. Якщо бути його прихильником, то маєш право на вічне життя. Господу під силу зцілювати стражденних, дотиком він може повертати до земного існування. Сам принцип нечистоти при нагадуванні про смерть втрачається — ось чому було підкориговано поняття про заборону на відвідування храму.

  Відомі богослови обгрунтували зміна правил і для жінок.

  Наприклад, Григорій Дивослово вважає, що жінці з менструацією можна йти до церкви, щоб молитися. Всі процеси в її організмі природні, більш того — оскільки її створив Господь, то все, з чим вона стикається протягом життя від Бога — від її душі, волі і бажання не залежить нічого. Місячні Господь дав, щоб організм очистився, значить в цей період вона «нечистої» вважатися не може.

  Священик Никодим Святогорець поділяв цю думку провідного богослова, більш того, він вважав, що в ці дні жінці можна не тільки молитися, але і причащатися.

  Заборона відвідування церкви в менструальні дні цілком невірні.

  Священик Костянтин Пархоменко писав, що в ці дні жінка може навіть причащатися, але якщо вона з поваги до таїнства — знаючи Святе письмо — відмовиться від цієї дії, то її вчинок буде гідний Господньої нагороди.

  Але до сих пір присутні думки, що оскільки Господь в ці дні унеможливив продовження роду, то жінки вважаються нечистими — інакше б чоловіки з ними злягалися.

  Думка священиків

  Як можна побачити, священнослужителі досі дотримуються різних думок. І може бути і таке — в одному приході жінки допускаються до богослужінь, а в іншому — ні.

  Якщо заглибитися в Священне писання, то виходить, що Богу важливіше внутрішня чистота людини, а то, що відбувається з його тілом — вдруге. Тому якщо жінка дотримувалася основні заповіді, то відвідування храму в будь-який час її життя гріхом бути не може.

  Все, що створено Богом — то свято, і відвідування церкви в критичні дні або післяпологовий період гріхом не є. Більш того, в даний час дітей хрестять не тільки відразу після виписки з пологового будинку, але і в його стінах — тобто священнослужителі не бояться доторкнутися до породіллям відразу ж після пологів, не рахуючи їх «нечистими» і «поганими».

  Так що якщо являєшся істинно релігійною жінкою, то перед тим як планувати постійно відвідувати богослужіння, варто поцікавитися у священика, яких поглядів він дотримується, і надходити відповідно.

  Якщо ж відвідування храму є даниною сучасних традицій — тобто дотримуєшся моді — і заходиш в культовий заклад тому, що «прийнято» на Великдень або Різдво там з’являтися, то замислюватися над своїм станом не варто.

  Істинно віруючі жінки під час критичних днів або в післяпологовий період утримуються від безпосередньої участі в релігійних ритуалах, які включають в себе дотику до святинь.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: