Буряковий сік — користь, шкода і склад

Буряковий сік - користь, шкода і склад

Соки овочів і фруктів багаті вітамінами і мікроелементами. Соки п’ють не тільки для втамування спраги. Їх вживають для відновлення і зміцнення здоров’я. Існує цілий напрям — сокотерапія. У ньому використовується буряковий сік, який містить всі корисні властивості буряка.

Склад

Корисні властивості бурякового соку полягають в складі. Він багатий на вітаміни В1, В2, Р, РР, C. У коренеплоді буряка майже немає вітаміну А, а ось в листі його багато. Буряк містить багато заліза і фолієвої кислоти, що покращує утворення еритроцитів, підвищує рівень гемоглобіну, а, отже, і живлення клітин киснем.

Користь бурякового соку

Йод, що міститься в буряковому соку, сприятливо позначається на роботі щитовидної залози і покращує пам’ять. Користь бурякового соку полягає в його очищають властивості. Солі магнію, калію і натрію надають комплексний вплив на судинну і кровоносну систему. Магній перешкоджає утворенню тромбів, очищує судини від холестеринових бляшок, покращує ліпідний обмін і нормалізує травлення. Корисний сік буряка при тромбофлебіті, варикозі, гіпертонії та інших хворобах судинної системи.

Містяться в соку буряка такі мікроелементи як хлор і калій. Калій зміцнює серцевий м’яз і бере участь в основній масі фізіологічних процесів. Чи впорається з очищенням печінки, жовчного міхура і нирок дозволяє хлор. Елемент є стимулятором для лімфатичної системи, він активізує її роботу.

Буряк очищає кишечник, стимулює його роботу і покращує перистальтику. Благотворно сік буряка впливає на імунну систему, підвищує стійкість організму до збудників.

Вживання бурякового соку сприяє поліпшенню рухової активності і знижує вплив фізичного навантаження на організм. Його часто п’ють спортсмени і люди, що працюють у важких умовах.

Шкода і протипоказання бурякового соку

У чистому вигляді буряковий сік не рекомендується пити, він може викликати здуття живота і розлад травлення. За рахунок великої кількості солей, буряковий сік може збільшити вагу каменів в нирках, тому людям з сечокам’яною хворобою слід приймати його обережно і в мінімальних кількостях.

Людям, що страждають виразковими ураженнями гастродуоденальної області, слід відмовитися від вживання соку буряка.

Як правильно пити

Буряковий сік слід розбавляти як мінімум 1:2 з іншими соками або водою. Для змішування можна використовувати соки моркви, огірка, капусти, гарбуза і яблук. Перед вживанням дайте соку трохи відстоятися. Ефірні масла, що містяться в свіжої буряках, надають соку різкий смак. Починати пити сік треба з мінімальних доз — 1 чайної ложки, додаючи в стакан з іншим соком або водою.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: