Гранатовий сік — користь, шкода і склад

Гранатовий сік - користь, шкода і склад

Зміст:

Ягідні соки смачні, корисні і поживні. Їх цілющі властивості залежать від складу ягоди, адже сік зберігає всі найцінніше. Гранат має унікальний набір корисних речовин, які присутні в соку.

Гранатовий сік, користь якого була оцінена багато століть назад, залишається одним з популярних напоїв, що володіють цілющими властивостями. Досить докладно вивчити склад, щоб зрозуміти, гранатовий сік — користь для організму.

Склад соку граната

З 100 гр. зерен граната виходить в середньому 60 гр. соку, багатого органічними кислотами, цукрами, фітонцидами, азотисті речовини, мінералами, вітамінами і таніном. Біологічна активність гранатового соку вище, ніж у соків з інших ягід і плодів.

Вітамінний ряд містить вітаміни групи В — В1, В2 і В6, причому фолацін є природною формою вітаміну В9. До складу соку ще входять вітаміни А, Е, С і РР.

За змістом деяких мінеральних солей сік граната є рекордсменом. Він містить калій, магній, кальцій, натрій, залізо, кремній, мідь і фосфор.

Органічні кислоти, які містить сік — лимонна, яблучна і щавлева За кількістю антиоксидантів сік граната випереджає зелений чай, журавлину і лохину.

Користь гранатового соку

Немає органу в організмі людини, на який би не вплинув гранатовий сік. Користь напою відбивається на життєдіяльності кожної клітини. Він благотворно впливає на кров, збагачує мікроелементами, вітамінами і глюкозою, очищає від вільних радикалів і холестеринових бляшок. Гранатовий сік покращує кровотворну функцію і підвищує рівень гемоглобіну. Тому сік рекомендують вживати вагітним і донорам.

Регулярне вживання гранатового соку сприяє профілактиці ракових захворювань, особливо простати, тому напій рекомендований чоловікам.

Травний тракт благотворно відгукується на вплив гранатового соку. Напій підвищує секрецію залоз, поліпшує апетит, допомагає при діареї і має сечогінну дію. Пектин, танін і фолацін здатні мінімізувати запалення в шлунку.

Імунна система позитивно реагує на вживання гранатового соку. Користь напою полягає в зміцненні захисних функцій і посиленні опірності організму.

Сік є профілактикою респіраторних і вірусних інфекцій. При болях в горлі гранатовий сік застосовують як полоскання, розбавляючи з теплою водою.

Гранатовий сік рекомендують вживати гіпертонікам. Напій прекрасно нормалізує тиск, зміцнює серце і є профілактикою серцево-судинних захворювань.

Шкода і протипоказання гранатового соку

Гранатовий сік може завдати шкоди організму. Його не рекомендують вживати в чистому вигляді. Краще розбавляти водою або соками ягід, фруктів і овочів. Кислоти, що містяться в соку, руйнують на зубну емаль.

У чистому вигляді сік володіє сильним в’язким дією і може викликати запор.

Людям з виразковими захворюваннями шлунка та дванадцятипалої кишки сік граната пити не можна, як і тим, у кого підвищена кислотність шлункового соку, гастрит і панкреатит.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: