Апельсиновий сік — користь і корисні властивості апельсинового соку

Апельсиновий сік - користь і корисні властивості апельсинового соку

Зміст:

Апельсиновий фреш — мабуть, самий улюблений і популярний напій серед інших соків і це не дивно. Свіжовичавлений апельсиновий сік смачний, солодкий і дуже корисний напій, всі корисні властивості апельсина повністю зберігаються в соку, надаючи цьому напою особливу цінність і привабливість. Користь апельсинового соку оспівана дієтологами, терапевтами та прихильниками здорового харчування. Якими корисними властивостями володіє апельсиновий сік? Чому він так любимо і як його правильно пити?

Користь апельсинового соку

Багато хто знає, що апельсиновий сік — джерело вітаміну С, проте вітамінний ряд, який містить сік цього помаранчевого фрукта набагато ширше. У соку апельсина міститься також вітамін А, Е, К, вітаміни групи В. Також до складу входять незамінні амінокислоти, органічні кислоти, мікроелементи (калій, кальцій, мідь, магній, залізо, цинк, фосфор, бор, фтор, сірка, марганець, кобальт, хлор, йод), пектинові речовини.

Примітно, що при цьому калорійність соку невелика — 60 калорій на 100 мл, цим пояснюється користь апельсинового соку для тих, що худнуть людей. Для більшості діетчіков, апельсиновий сік — основний продукт харчування, що дозволяє забезпечити організм усім необхідним для успішної життєдіяльності та при цьому не обтяжувати його зайвими калоріями.

Завдяки своєму багатому складу апельсиновий сік чудове зміцнюючий засіб для організму. Аскорбінова кислота в сукупності з каротином і токоферолом володіють сильними антиоксидантними властивостями, очищають кров від холестерину, зміцнюють стінки судин, збільшують їх еластичність, зменшують проникність. При цьому впливають на клітини, значно продовжуючи їх життєдіяльність, тим самим омолоджуючи організм. Антиоксиданти також борються і з розвитком пухлинних клітин, тобто апельсиновий сік є профілактичним засобом проти раку.

Значна користь вітаміну С для організму проявляється в період епідемій грипу і респіраторних вірусних інфекцій. Апельсиновий сік відмінна профілактика для організму і допомогу імунітету.

Пектинові речовини сприяють очищенню кишечника, виводять токсини і шлаки. Органічні кислоти стимулюють стравохід, підвищують кислотність шлункового соку, стимулюють викид жовчі. Апельсиновий сік також корисний при анемії, оскільки в ньому високий вміст заліза, яке становить основу червоних кров’яних клітин.

Велика кількість вітамінів групи В робить апельсиновий сік вельми корисною їжею для нервової системи, цей напій тонізує, додає сил і бадьорості, налаштовує на робочий лад.

Не можна не сказати і про косметологічні корисні властивості апельсинового соку. На основі напою роблять маски, лосьйони, для шкіри рук і обличчя. Під впливом соку шкіра стає більш пружною, еластичною, рівною, гладкою. Сік апельсина омолоджує і відбілює шкіру.

Кому корисні властивості апельсинового соку можуть завдати шкоди?

Не дивлячись на те, що апельсиновий сік настільки корисний і цінний, деяким людям його пити протипоказано. Наприклад, тим, у кого загострення гастриту, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Чи не рекомендовано пити сік тим, у кого підвищена кислотність шлункового соку, а також тим. Хто страждає на цукровий діабет. Високий вміст сахаридов (фруктози, глюкози) призводить до значного підвищення рівня цукру в крові, після вживання соку. А ось тим, хто проходить реабілітацію після важких хвороб або операцій, фруктоза корисна і допоможе відновити сили.

Як правильно пити апельсиновий сік?

Щоб витягти для себе всі корисні властивості апельсинового соку, потрібно навчиться правильно його пити. Свіжовичавлений сік апельсина значно відрізняється за складом від магазинного пакетованого соку, фреш містить більшу кількість вітамінів і не піддавався термічній обробці, тому він набагато корисніше. Пити фреш слід відразу після приготування, поки багато вітамінів (зокрема вітамін С) не набрали реакцію з киснем і не зруйнувалися. При першому прийомі соку найкраще обмежити дозу 50 мл соку. П’ють сік натщесерце, і відстежують, як організм реагує на інформацію, що надійшла в нього рідину. Якщо не виникає відчуття тяжкості, печіння, нудоти, болі, то сік можна сміливо пити далі, поступово збільшуючи дозу. Так якщо ви великий любитель апельсинового соку, і ваш організм реагує на нього абсолютно адекватно,

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: