Богиня Мокоша — оберіг слов’янської богині

Богиня Мокоша - оберіг слов'янської богині

За часів слов’янського язичництва однією з найбільш шанованих богинь була Макошь — оберіг з її символом вишивався на одязі, Великої Матері поклонялися біля джерел і зверталися з проханнями щодо сімейного щастя і благополуччя. Сучасні жінки теж здатні оцінити, наскільки корисним і потужним може бути такий оберіг.

Зміст:

Макошь — оберіг слов’янської богині

Оберіг Макошь використовувався представницями прекрасної статі ще в ті часи, коли наші предки сповідували язичництво. З давніх-давен він вважався жіночим символом, який захищав жінку від бід, дарував сімейне щастя, благополуччя будинку, гармонію у відносинах з чоловіком, а також благополуччя дітей.

Макошь — богиня, яку шанували не тільки жінки. Вона відповідала не тільки за сімейне щастя, але і захищала хліборобам. Ця богиня уособлює родючу землю, вона — це те, що дає життя всьому живому і може відновлюватися навесні, після смертельно небезпечною для всього живого холодної зими. Макошь — Велика Мати, яка дає життя.

Макошь

За старих часів їй поклонялися біля джерел і колодязів, деякі з них і донині вважаються святинями. При цьому богині жертвували пряжу. Вона вважалася геніальної ткалею, але пряла вона не нитки, а долі всього живого на Землі людей. У цьому Макоші допомагають дві сестри — Частка і Недоля, які за допомогою ниток і ножиць відміряють тривалість життя і долі людей в цілому.

За легендами, Макошь іноді ходить по світу в образі молодої дівчини з довгим розпущеним волоссям. Зустрілися на шляху вона питає — чи дотримуються вони традиції предків? Якщо людина живе відповідно до древніми заповітами і має чисту совість, вона посилає до такої людини богиню удачі Сречу. А якщо він забув про своє коріння і не шанує предків, Макошь відправить до нього Лихо одноокий, Несреча і Нелегке, які будуть приносити йому труднощі, поки людина не згадає про заповіти предків.

Крім цього, Макошь вважали покровителькою перехресть. Культ її був повсюдним, на відміну від того ж Перуна, якого шанували більше під час війни. В цілому, Макошь — богиня жіночого начала, життя і родючості, архетип Великої Матері, а також авторка людських доль. За часів раннього християнства її почали ототожнювати зі Святої Параскєвою П’ятницею.

Символ Макоші для оберега — значення

Значення оберега Макошь робить його більш відповідним для жінок, ніж для чоловіків. Спочатку це жіночий символ, однак іноді його носили і хлібороби, дохід яких залежав від родючості. Однак саме жінку вважали вмістилищем творче начало, берегинею домашнього вогнища і творцем життя.

За старих часів слов’янський оберіг Макошь вишивали на одязі маленьких дівчаток. Незаміжні дівчата також почитали цю богиню, просили у неї якнайшвидшого приїзду сватів і щастя в сімейному житті. Заміжні жінки носили оберіг слов’янської богині Макоші, щоб отримати її допомогу при пологах, а також благополучне сімейне життя, гармонію у відносинах з чоловіком.

Амулет Макошь відмінно підійде будь-якій дівчині. Його можна подарувати маленькій дочці для захисту від злих людей і інших бід. Незаміжня дівчина швидше знайде свого судженого і виросте хорошою господинею, якщо буде носити такий амулет. Після заміжжя носити його варто, щоб закликати сімейне щастя і благополуччя. Допомагає він також вагітним, полегшуючи пологи і сприяючи появі здорового малюка.

Оскільки Макошь вважалася ще й покровителькою жіночої чаклунства, якщо ви цікавитеся окультизмом або просто бажаєте розвинути свою інтуїцію, варто обзавестися таким оберегом, а також побільше вивчити культ цієї богині — вона допоможе вам знайти свій шлях.

Значення символу Макоші часто порівнюють з засіяних полем — коли вже все готово для збору врожаю, залишається тільки докласти зусиль і отримати те, що вам необхідно. Чотири частини цього поля можуть також позначати чотири стихії, а також основні складові людини на думку слов’ян — Совість, Дух, Душа і Тіло.

Оберіг Макошь — як вишити символ слов’янської богині

Якщо вишивати і займатися рукоділлям в цілому ви не дуже любите, прикраса або одяг зі знаком Макоші можна і просто купити. Бажано, щоб прикраса була виготовлена ​​зі срібла. Його доведеться очистити і зарядити, але про це трохи нижче.

Якщо є бажання виготовити оберіг своїми руками, слід пам’ятати, що вишивка буде виглядати не так, як кулон. Вишивати прийнято саму Макошь, а символ повинен або зображати її голову, або перебувати над нею. Зображується Макошь обов’язково з веретеном, це незмінний атрибут богині.

Вишивати знак Макоші, значення якого в ролі жінок не можна перебільшити, покладається на зростаючу місяць або в повний місяць. Ця богиня не любить слабких духом і втомлених від життя людей, тому бажано знаходитися в радісному і щасливому настрої. Під час вишивки можна зав’язувати вузли і різати нитки ножицями. У процесі можна читати звернений до Макоші заговір:

Вже ти гой єси, Макошь-матінка! Макошь-матінка, всьому люду отрадушка! Освяти ти мою доленьку! Прибери зі стежки лишенько, всяку біду да Маят! Нитка моя рівним-рівна, а частка щастям повна! І в поле і в будинку!

Якщо ви любите займатися рукоділлям, слухаючи музику або поглядів в екран телевізора, під час створення оберега про це доведеться забути. Ви повинні бути сконцентровані тільки на створенні магічного предмета. Чи не відволікайтеся на розмови, телефон і телевізор.

Фон вишивки повинен бути зеленим або білим. У другому випадку обов’язково повинна бути зелена рамка навколо зображення. На вишивці повинні бути присутніми колосся — символ достатку і родючості. Відповідні для вишивки кольори — зелений, червоний і жовтий. Квіти можуть бути вишиті синіми нитками. Не можна використовувати білі нитки для вишивки оберегів. Літні жінки можуть вишивати чорними нитками. Після створення оберега можна окропити його джерельною водою для освячення, і після цього їм можна користуватися так, як ви це задумували. Як правило, такі обереги тримають вдома на видному місці або носять на одязі.

Обереги зі знаком Макоши — як за ними доглядати

Всі обереги вимагають періодичного очищення, і оберіг Макошь не є винятком. Якщо ви не вишивали самостійно свій, його потрібно очистити перед тим, як використовувати. Кращим варіантом буде вода з джерела або колодязя — Макошь вважали покровителькою джерел води. Як очистити новий оберіг? Залишити в воді на час або ж, якщо це неможливо, окропити їй.

Час від часу вам доведеться очищати ваш оберіг. Тут немає конкретних термінів, все залежить від кількості негативу, який буде відображений магічним предметом. Вважається, що власниця такого амулета сама зрозуміє, коли прийде час почистити його від накопиченого негативу. Частіше розглядайте оберіг, тримайте його в руках, і ваша інтуїція буде підказувати, коли прийде час очищення.

Очищення проводиться при впливі трьох стихій — повітряної, водної та вогненної. Спочатку слід вручну випрати тканину з вишивкою, користуючись дитячим або господарським милом. Після прання її слід висушити біля відкритого вогню або на сонці. Прати в машинці цю тканину не можна, така прання дасть тільки механічне очищення від звичайної бруду. Однак далеко не всі люблять ручне прання, тому її можна провести після машинної — так на це піде менше часу. Кулон або іншу прикрасу потрібно потримати під проточною водою, а потім так само викласти на сонці, щоб воно висохло від крапель.

Якщо оберіг тріснув, вишивка розповзлася або з’явилися інші пошкодження, це означає, що його місія закінчена. Тепер його слід спалити, пустити за течією річки або закопати в землю. Не можна залишати знак Макоші так, щоб він дістався іншій людині — проблеми почнуть переслідувати як його, так і власницю оберега.

Знак Макоші і лунницах — поєднання двох потужних оберегів

Нерідко можна побачити знак Макоши в лунницах. Лунницах — це окремий символ, який нерідко поєднують з іншими для отримання більш потужних талісманів. Значення лунницах зрозуміти нескладно — зовнішній вигляд зображує все місячні фази без винятку, а 28 елементів по краях відповідають місячним днях.

Лунницах — жіночий талісман. Він дарує здоров’я, привабливість і популярність серед представників протилежної статі. Власниця такого оберега не матиме проблем із зачаттям дитини, вагітністю і пологами. Її дітей він також захищає від хвороб і негативу. Тому і вважалося, що лунницах оберігає не тільки жінку, а й її будинок, чоловіка, дітей та інших близьких людей.

Оберіг Макошь має схоже значення, тому його поєднання з лунницах нічого не додасть. Однак вважається, що два потужних оберега зі схожими значеннями можуть підсилювати один одного. Такий оберіг допоможе вам зберегти здоров’я і молодість, обзавестися потомством і захистить від будь-якого лиха.

В цілому, оберіг Макошь — відмінний варіант амулета для будь-якої жінки. Він сприяє найголовнішим у житті речам — сімейному щастю, благополуччя, народженню здорових дітей, захисту від бід і ворогів. У поєднанні з лунницах цей оберіг стає сильнішою, однак його потрібно регулярно очищати від негативу.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: