Базилік — користь і корисні властивості базиліка

Базилік - користь і корисні властивості базиліка

В Індії це рослина вважається священним, у нас його люблять за пікантний пряний аромат і використовують як приправу до їжі. Якщо перевести його назву з давньогрецької, то воно буде звучати «королівський» — basilikohn або по-російськи просто базилік.

Базилік звичайний (його ще називають базилік духмяний) — рослина, що поєднує в собі дивовижні корисні властивості і приємний оригінальний смак. Його застосовують не тільки в кулінарії, але і в медицині, оскільки Користь базиліка для організму настільки велика, що її важко переоцінити.

Чим корисний базилік?

Більшості корисних властивостей базилік зобов’язаний ефірному маслу, зміст якого в листі доходить до 1,5%. Завдяки саме ефіру базилік має такий ніжний і пряний смак і запах. До складу олії базиліка входять такі речовини, як: ліналоол, евгенол, меілхавінол, камфора (вона покращує серцевий ритм і сприятливо впливає на органи дихання). У його листі і стеблах містяться дубильні і мінеральні речовини, а також фітонциди, що володіють антибактеріальною дією. Вітамінний ряд, що входить до складу базиліка не великий, але вносить істотний внесок в лікування багатьох хвороб, рослина містить: вітамін C, B2, PP, каротин, рутин, прості цукри.

Базилік має антисептичну дію, загоює рани, знімає спазм м’язів, кровоносних судин, зменшує кількість газів, зібраних в кишечнику і служить незамінним засобом при лікуванні запальних процесів в організмі.

Бета-каротин сприяє утворенню вітаміну A в організмі, який відповідає за хороший стан шкіри, волосся і нігтів. Вітаміни С і РР зміцнюють стінки судин, сприятливо впливають на роботу серцево-судинної системи в цілому. Евенгол сприяє виведенню шкідливого холестерину і звільняє організм від вільних радикалів, вміст калію сприяє нормалізації кров’яного тиску.

Вплив базиліка на організм

Базилік прекрасно тонізує, сприяє загальному зміцненню організму, особливо в період реабілітації після перенесених операцій. Його застосовують як зовнішньо, так і внутрішньо. З базиліка готують спеціальний настій, який можна використовувати для полоскання горла при респіраторних захворюваннях, а також застосовувати при запальних процесах ясен, карієсі, неприємному запаху з рота, також його використовують у вигляді примочок на рани.

Базилік також має легкий сечогінний ефект, його корисні властивості полягають в здатності размягчать невеликі кам’яні відкладення в нирках і виводити надлишки сечової кислоти. Його успішно застосовують при лікуванні сечокам’яної хвороби на початковій стадії розвитку. Вживання базиліка позитивно позначається на функціонуванні всієї сечостатевої системи в цілому.

Чим ще корисний базилік — це серйозна допомога при лікуванні гострих респіраторних захворювань, при астмі, бронхіті, туберкульозі. Маючи антибактеріальну дію базилік, прибирає причину запалення і бореться з інфекцією. Він допомагає нормалізувати температуру тіла при ГРВІ та ГРЗ.

Також Корисні властивості базиліка використовуються при лікуванні головного болю, серцевих болів невротичного характеру, кашлю, ревматизму і ряду інших захворювань. Він також має протівоканцерогенний ефект, його показано вживати раковим хворим.

Широко відома користь базиліка для нервової системи, він здатний зменшувати негативний вплив стресу, знижує нервозність і тривожність, знімає напругу. Його застосовують для відновлення сил при інтенсивних фізичних і психічних навантаженнях.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: