Як вибрати шампунь для різних типів волосся?
Автор: Валентина Мальгіна
Зміст:
- Як правильно вибирати шампунь
- Шампунь для фарбованого волосся
- Шампунь для довгого волосся
- Шампунь для сухого волосся
- Шампунь для пошкодженого волосся
- Шампунь для тонкого волосся
- Шампунь для сивого волосся
- Шкідливо мити голову кожен день чи ні?
- Корисні чи шкідливі шампуні з лаурил — і лауретсульфат натрію?
Багато дівчат і жінки постійно стикаються з проблемами, пов’язаними з волоссям. Дуже часто ці проблеми виникають через неправильний догляд: не ті доглядають кошти обрані, не ту фарбу використовували… Навіть не так підібраний шампунь може швидше нашкодити, ніж принести користь вашому волоссю.
У магазинах продається безліч різноманітних шампунів, але який же вибрати? Давайте дізнаємося, як правильно вибрати шампунь саме для себе, чи можна часто мити голову, а також шкідливі шампуні з лаурет — і лаурилсульфатом натрію.
Як правильно вибирати шампунь
Шампунь потрібно вибирати за типом шкіри голови. І особливо, коли мала місце явні ознаки проблем: жирність, лупа, чутливість, випадання. Якщо ж таких шкірних недосконалостей немає, тоді сміливо можете вибирати на свій розсуд в залежності від мети. Хочете зробити волосся більш слухняними? Або, може бути, об’ємними? Або мають намір надати волоссю неповторний блиск? А може, ви збираєтеся підкреслити достоїнства забарвлених за новою технологією локонів? Тоді вибирайте відповідний шампунь.
Шампунь для фарбованого волосся
Процес фарбування — палиця з двома кінцями. З одного боку, вплив фарби — це все-таки реакція хімічна, і волосся найчастіше страждають від неї. З іншого, сучасні фарби часто містять відновлюють речовини і благотворно впливають на структуру волосся, заповнюючи «порожнечі» штучними колірними пігментами.
Якщо ви помітили, що після фарбування волосся стали більш щільними, здоровими, блискучими і шовковистим, вибирайте спеціальні засоби для догляду за фарбованим волоссям. Вони захистять фарбоване волосся, посилять їх блиск і блокують вимивання колірних пігментів.
Шампунь для довгого волосся
Головна проблема — волосся по всій своїй довжині можуть бути абсолютно різної якості: зазвичай кінчики тьмяні і пухнасті, а коріння швидко забруднюються.
Власницям довгого волосся слід вибирати глибоко очищає шампунь, а для додаткового догляду — відновлюють і живлять бальзами і маски.
Шампунь для сухого волосся
Сухе волосся, пересушені укладаннями, сонцем, фарбуванням вимагають особливого до себе ставлення. Якщо у вас є такі проблеми, тоді слід вибирати поживні шампуні, завдяки яким волосся не будуть сильно плутатися, а також стануть більш гладкими і менш пухнастими.
Шампунь для пошкодженого волосся
Для волосся, які з тієї чи іншої причини втратили здатність утримувати вологу, кератин (структурообразующий білок) і ліпіди, радимо придбати відновлюють і зміцнюють продукти. Такі кошти заповнять тріщини і порожнечі в полотні волосся, зроблять волосся щільніше, допоможуть впоратися з січеться кінчиками.
Шампунь для тонкого волосся
Тонке волосся, як правило, доставляють своїй господині чимало неприємних переживань. Вони ламаються, плутаються і електризуються.
Спеціалізовані шампуні для тонкого волосся як би обволікають волосся або створюють додатковий шар, через що товщина, щільність і жорсткість волоса збільшується, а також волосся стає більш об’ємними від самих коренів.
Шампунь для сивого волосся
До сивим волосся чимало претензій: висихають, стоншуються, пошкоджуються і, врешті-решт, втрачають блиск. Необхідно всі ці прикрі недоліки виправляти засобами, які живлять, ущільнюють і повертають волоссю блиск.
Ідеальним продуктом буде шампунь для глибокого зволоження, адже структура шкіри змінюється з віком в гіршу сторону — вона втрачає вологу і сильно стоншується, можливо також відчуття стягнутої шкіри.
Шкідливо мити голову кожен день чи ні?
Багато миють голову кожен день, і в цьому немає нічого поганого. Якраз навіть навпаки — волосся не так швидко забруднюються, не сильно випадають і не тьмяніють.
Справа в тому, що сучасні шампуні не просто видаляють забруднення, але і відновлюють структуру і доглядають за волоссям. Бажано, щоб кошти містили кропиву, екстракти злакових культур або екстракт настурції — вони зволожують волосся, покращують регуляцію сальних залоз і пом’якшують шкіру голови.
Корисні чи шкідливі шампуні з лаурил — і лауретсульфат натрію?
Це питання хвилює багатьох, адже лаурил — і лауретсульфат — потенційний канцероген, який може накопичуватися в організмі, викликаючи алергічні реакції.
З одного боку — сульфати можуть привести до лупи, подразнення шкіри голови, порушення роботи волосяних фолікул.
Але для того, щоб нашкодити організму, необхідно, щоб косметику завдали і не змивали довгий час, а при стандартному використанні сульфати не токсичні.
Однак варто зауважити, що краще вибрати більш щадний засіб, якщо у вас чутлива шкіра голови.