Тяжкість в області серця і важко дихати

Тяжкість в області серця і важко дихати

Тяжкість в грудній клітці змушує будь-яку людину понервувати і задуматися про своє здоров’я. Це явище часто стає причиною відвідування лікаря. І це вірне рішення, так як більшість захворювань, що включають цей симптом у свою клінічну картину, пов’язані з ураженням міокарда.

Варто зазначити, що подібні неприємні відчуття можуть бути обумовлені і іншими патологіями: міопатії, неврологічними хворобами, остеопорозом ребер. Щоб виявити патологію, необхідна повноцінна діагностика, відповідно, в першу чергу потрібно звернутися до лікаря.

Зміст:

 • Основні причини тяжкості і дискомфорту в області серця
 • Тяжкість в області серця і одночасно важко дихати
 • Коліт в області серця і з’явилася тяжкість
 • Тяжкість в грудині посередині і в області серця
 • Що робити, якщо з’явилося відчуття тяжкості і біль в області серця
 • Основні причини тяжкості і дискомфорту в області серця

  Тяжкість може бути спровокована остеохондрозом грудного відділу хребетного стовпа.

  Це захворювання характеризується зменшенням висоти хребетного сегмента, що призводить до обмеження нервового стовбура. Защемлення нерва супроводжується гострою або ниючий біль, який посилюється після фізичного навантаження, віддає в інші частини тіла.

  З вищевказаним захворюванням пов’язана і міжреберна невралгія: вона є наслідком остеохондрозу або травми ребер.

  Хвороба характеризується запаленням нервових волокон, які локалізуються в міжреберних проміжках. Дискомфорт посилюється при різкому повороті торса. Труднощі з диханням обумовлені неможливістю розширити і звузити грудну стінку при здійсненні дихальних рухів.

  Якщо говорити і про серцевих патологіях, то до найпоширенішим причин можна віднести гастроезофагеальний рефлюкс — закид вмісту шлунку в стравохід. Неприємні симптоми, як правило, з’являються після трапези. Тяжкість виникає через спастичних скорочень скелетної мускулатури стінки стравоходу. Важко дихати через те, що поруч зі стравоходом проходить трахея.

  До патологій шлунково-кишкового тракту, які супроводжуються вагою в області серця, відноситься гастрит і виразкова хвороба шлунка. Дві цих патології характеризуються посиленим виділенням шлункового соку ще до трапези, т. Е. В стані спокою. У шлунку накопичується газ, який стимулює розширення органу. В результаті шлунок тисне на діафрагму, стає важко дихати, з’являється відчуття здавлювання серця.

  Легенева емболія — ​​небезпечний стан, який може привести до летального результату. Характеризується вона тим, що відірвався тромб закупорює легеневу артерію, виникає сильна сдавливающая біль в грудині. В даному випадку потрібна негайна допомога лікарів.

  Важко дихати під час нападів паніки. Разом з цим спостерігаються і інші симптоми нападу: прискорене дихання, збільшення сили скорочень серця, м’язові посмикування.

  Досить поширена причина — напад стенокардії. Стенокардія — це підвищення тиску в грудній клітці через порушення функції серця при кисневому голодуванні міокарда. Провокуючим фактором є погане кровопостачання, обумовлене ураженням коронарної артерії атеросклеротичної бляшкою або тромбом. Захворювання може виникнути через тривалого стресу.

  Відчуття тяжкості можуть спровокувати патології судин, а саме — розшарування аорти. Хоча ймовірність її появи дуже низька, але вона поєднується з відчуттям важкості в середині грудини. Симптом швидко прогресує і без медичної допомоги це патологічний стан призводить до летального результату.

  Перераховані захворювання і патологічні стани, як правило, супроводжуються тяжкість у грудях посередині і праворуч. Своєчасне їх виявлення дозволяє негайно приступити до лікування і виключити розвиток ускладнень. Однак лікар повинен враховувати й інші можливі причини виникла патології.

  Тяжкість в області серця і одночасно важко дихати

  Орієнтуючись на такі симптоми, лікарі стикаються з великою кількістю захворювань.

  Щоб з’ясувати причину поганого самопочуття пацієнта, проводиться ряд діагностичних процедур:

 • Підняти праву руку. Якщо у пацієнта виникає при цьому почуття, що серце щось стискає, підозрюють неврологічні проблеми, наприклад, міжреберної невралгії, панічні напади;
 • Аналіз серцевого ритму. При його почастішання підозрюють серцеві захворювання. Щоб визначити його частоту, призначають УЗД серця, ЕКГ, а також потрібна консультація кардіолога при виявленні негативних результатів тестів;
 • Коли коліт в грудях під час дихання, припускають патології легень або пухлина середостіння. Лікар повинен призначити флюорографію легенів або рентгенографію. Підтвердити діагноз допомагають інші симптоми: підвищена температура тіла, виділення мокротиння, кашель;
 • Неприємні відчуття, що локалізуються праворуч і виникають після трапези, швидше за все свідчать про захворювання стравоходу або шлунка. З’ясувати причину допоможе езофагогастродуоденоскопія (ФГДС) і біохімічні дослідження крові (АЛТ, АСТ, амілаза, білірубін);
 • При стисненні верхньої частини тулуба під час ковтання підозрюють ларингіт. Визначити недугу можна за допомогою огляду горла. Також потрібна консультація гастроентеролога. При підозрі на гайморит роблять рентгенографію гайморових пазух;
 • Тяжкість може виникнути після травми, наприклад, перелому ребер.
 • Перераховані причини є основними, проте їх перелік є значно більше. Визначити, що провокує дискомфорт, здатний тільки фахівець. Для постановки діагнозу потрібно провести ряд процедур і здати різні аналізи.

  Коліт в області серця і з’явилася тяжкість

  За допомогою ангіографії (рентгенологічного дослідження судин з використанням контрастних речовин) визначають наявність аневризми аорти — розшарування оболонки судини зі скупченням в ньому крові і подальшим здавленням поруч розташованих тканин.

  Жізнеугрожающімі станами є інфаркт міокарда та ішемічна хвороба серця (стенокардія). Обидва ці явища супроводжуються сильним стисненням грудях, важким диханням, страхом. Больовий синдром, що локалізується зліва, свідчить про сильному ураженні серцевого м’яза. Виникає тяжкість в області серця і біль, яка віддає в руку.

  Виразкова хвороба в основному характеризується неприємним тиском після трапези. Біль і інші симптоми проходять після прийому спазмолітиків, наприклад, Но-шпи. Аналогічним чином проявляється себе панкреатит: больовий синдром локалізується зліва і посилюється при вживанні їжі.

  Важко дихати після трапези при грижі стравохідного отвору діафрагми. Дане захворювання характеризується випаданням частини кишечника в грудну порожнину при наявності слабкого місця в діафрагмі.

  Аналогічним чином себе проявляються захворювання хребетного стовпа, які супроводжуються компресією нервових корінців.

  Тяжкість в грудині посередині і в області серця

  Дискомфорт в цій області може виникати при описаних вище захворюваннях і патологічних станах.

  Крім того, існує ще ряд недуг, яким характерні подібні симптоми. Наприклад, таке відбувається при м’язових спазмах. Останні з’являються при сильних нервових переживаннях, стресах, фізичних навантаженнях.

  Патологія зникає самостійно при вживанні міорелаксантів (пр. Мідокалм). Аналогічним чином проявляє себе бічна деформація хребта (сколіоз).

  При цьому стискаються м’які тканини грудної порожнини, можливо обмеження кістково-хрящових структур, нервових волокон. Така ж клінічна картина спостерігається при хворобі Бехтерева, грижі міжхребцевих дисків і остеохондрозі.

  При сильної тяжкості, яка виникає після стресу або фізичного навантаження, не можна виключати неврологічні захворювання.

  Коли такі симптоми виникають у дітей, варто перевірити горло. Запалення гортанного нерва відбувається при аденоїдах, фарингітах і ларингіті. При цьому може виникнути відчуття тяжкості і натискання на грудину.

  Що робити, якщо з’явилося відчуття тяжкості і біль в області серця

  Коли з’явилися подібні симптоми, рекомендується викликати карету швидкої допомоги, так як вони можуть стати проявами загрожують життю станів. Потім потрібно сісти і розслабитися. При стабільному нападі стенокардії рекомендується покласти під язик таблетку нітрогліцерину. Дихати потрібно рівномірно і спокійно.

  Як бачимо, існує безліч етіологічних чинників, які провокують дискомфорт у грудях.

  Визначити, що саме викликає дискомфорт, може тільки лікар. В даному випадку самостійне лікування може бути небезпечним для життя.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: