Клізма від запорів в домашніх умовах
Автор: Валентина Мальгіна
Молитви українською мовою у ваш пристрій!
Лише самі необхідні, не потребують Інтернету, завжди з вами!
Кожна людина хоч раз у житті, але страждав порушенням дефекації. Деякі чекають, що така ситуація сама пройде, а інші шукають методи вирішення проблем. Одним з таких варіантів є клізма. Такий спосіб часто використовується при хронічних запорах, коли крім промивання нічого допомогти не в силах, навіть проносні препарати.
АЛЕ! Така процедура має свої правила проведення, з якими повинен ознайомитися кожен чоловік, а тим більше батько.
Зміст:
Види клізм
Щоб позбутися від запору, багато застосовують домашню процедуру. У грушу або кухоль Есмарха заливають розчин і вводять його в кишечник.
Але насправді, є кілька різновидів процедур, які призначені для кожного випадку індивідуально.
Дана маніпуляція буде проводитися за допомогою кип’яченої води і кухля Есмарха.
Але відразу варто сказати, що краще, якщо проводиться процедура однією особою іншій. Самостійно все виконати досить складно, та й високий ризик травмувати аноректальную область. Щоб позбутися від запору, в кишечник вводитися вода в обсязі 1,5-2 л, при цьому хворий протягом всієї процедури повинен дотримуватися положення лежачи. Після закінчення процедури такий стан ще дотримується хвилин 10-20 (хто скільки може витримати), щоб рідина рівномірно розподілилася по всіх ділянках кишечника.
Всі три клізми можна ставити як дорослому, так і дитині. Єдине про що варто сказати — обсяг рідини, що вводиться.
Правила виконання процедури
Проносні клізми від запорів можна проводити в домашніх умовах. Але щоб така процедура принесла користь, а не шкоду, варто знати, як правильно її проводити.
В першу чергу необхідно підготувати місце, де все буде відбуватися. Для цього знадобитися клейонка, якою встеляється горизонтальна поверхня. Якщо клізма від запору ставиться дитині в домашніх умовах, то йому варто пояснити, що його чекає. Справа в тому, що чим сильніше будуть напружені м’язи аноректальної області, тим дискомфортно і болючіше будуть відчуття.
Тепер пару слів про приготування:
Якщо клізма від запору проводиться грушею в домашніх умовах (або кухлем Есмарха), то слід знати, що хворий повинен лежати не на животі а на лівому боці. При цьому його коліна повинні бути підтягнуті до живота. Перед введенням наконечника, його попередньо змащують кремом або вазеліном, щоб не пошкодити м’які тканини.
Є ряд ситуацій, коли використовувати процедуру ні в якому разі не можна:
- При наявності коліту, проктиту або іншого захворювання, яке супроводжується запальним процесом;
- Якщо з яких-небудь причин слизова оболонка або шлунково-кишковий тракт пошкоджені хімічними або фізичними засобами;
- Якщо у хворого є пухлина кишечника, то проносні заходи йому взагалі протипоказані;
- Випадання прямої кишки і геморой в гострій формі.
При запорах клізму використовують тільки після виявлення причини такої ситуації.
Дитяча клізма
Дитині поставити клізму можна, але тут також є свої особливості. Молодшій віковій категорії зовсім протипоказані гіпертонічні процедури. Від запору можна ставити тільки масляну або очисну.
Обсяг рідини підбирається відповідно до віку малюка. Якщо проблема з дефекацією виникла у грудничка, то обсяг рідини, що вводиться повинен бути в межах 30-35 мл. Для діток старшого віку його збільшують до 100-300 мл, при цьому дозволена температура розчину — 25-27 градусів.
Щоб правильно підібрати вид процедури в домашніх умовах, батьки спочатку повинні проконсультуватися з педіатром. Варто також відзначить той момент, що для дітей призначені спеціальні груші, які мають м’який наконечник. Сама процедура проводиться аналогічним чином, що і у дорослих.
На закінчення варто сказати, що ні дитині, ні дорослому, регулярно проводити такого роду очищення не можна.
Щоб проблема не повторювалася, необхідно виявити справжню проблему запору і лікувати її, так як проблема з дефекацією — це всього лише симптом. Якщо позбутися від захворювання, то і запори пройдуть самі собою.
