Клізма від запорів в домашніх умовах

Клізма від запорів в домашніх умовах

Кожна людина хоч раз у житті, але страждав порушенням дефекації. Деякі чекають, що така ситуація сама пройде, а інші шукають методи вирішення проблем. Одним з таких варіантів є клізма. Такий спосіб часто використовується при хронічних запорах, коли крім промивання нічого допомогти не в силах, навіть проносні препарати.

АЛЕ! Така процедура має свої правила проведення, з якими повинен ознайомитися кожен чоловік, а тим більше батько.

Зміст:

 • Види клізм
 • Правила виконання процедури
 • Дитяча клізма
 • Види клізм

  Щоб позбутися від запору, багато застосовують домашню процедуру. У грушу або кухоль Есмарха заливають розчин і вводять його в кишечник.

  Але насправді, є кілька різновидів процедур, які призначені для кожного випадку індивідуально.

 • Масляна клізма. Як видно з назви, в даному випадку в ведений розчин складається з масел — соняшникової, оливкової або вазелінового. Зазвичай береться один вид продукту в кількості 100 мл. За рахунок такого компонента, навколо калових мас утворюється плівка, яка полегшує їх просування по кишечнику. Для проведення маніпуляції необхідно масло попередньо розігріти до 37-38 градусів. Це необхідно для того, щоб розслабити м’язи і запобігти спазми. Також тепло допомагає хворому позбутися проктогенних недугов. Еслі така клізма від запору, проводиться в домашніх умовах, то варто знати, що миттєвого результату не буде. Ефект настане через 10-12 годин, тому зазвичай цю процедуру проводять на ночь. Масляние клізми добре проводити напередодні ввечері, коли людині необхідно проходити будь-яку діагностику,
 • Гіпертонічна клізма. Для такого виду робиться спеціальний розчин. Для нього знадобитися 10% сольовий розчин в кількості 150-200 мл. Можна приготувати 5% розчин будинку — для цього в половинці склянки кип’яченої води розводять 1 ч. л. без гірки солі. При введенні в кишечник розчину даного типу, починається активне «витягування» рідини з усіх близько розташованих тканин. Таким чином, кал стає м’яким, завдяки чому йому легше виходіть. Такой компонент, як сіль подразнює вплив на слизові поверхні, через що ті починають скорочуватися. Під таким впливом, процес дефекації відбувається набагато легше. Особливо рекомендується таким методом користуватися при проктогенного замку. На відміну від першого виду, даний тип процедури проявляє свій ефект вже через півгодини. Однак є і протипоказання: внутрішній геморой,
 • Очисні клізми. Такий вид часто використовується, коли масляна і гіпертонічна процедури не принесли належного результату. На відміну від них, очисна клізма сприяє вимиванню калу з кишечника, при цьому ніякої стимуляції не відбувається. Найкраще її використовувати тим, хто має проблеми з формуванням і просуванням калу.
 • Дана маніпуляція буде проводитися за допомогою кип’яченої води і кухля Есмарха.

  Але відразу варто сказати, що краще, якщо проводиться процедура однією особою іншій. Самостійно все виконати досить складно, та й високий ризик травмувати аноректальную область. Щоб позбутися від запору, в кишечник вводитися вода в обсязі 1,5-2 л, при цьому хворий протягом всієї процедури повинен дотримуватися положення лежачи. Після закінчення процедури такий стан ще дотримується хвилин 10-20 (хто скільки може витримати), щоб рідина рівномірно розподілилася по всіх ділянках кишечника.

  Всі три клізми можна ставити як дорослому, так і дитині. Єдине про що варто сказати — обсяг рідини, що вводиться.

  Правила виконання процедури

  Проносні клізми від запорів можна проводити в домашніх умовах. Але щоб така процедура принесла користь, а не шкоду, варто знати, як правильно її проводити.

  В першу чергу необхідно підготувати місце, де все буде відбуватися. Для цього знадобитися клейонка, якою встеляється горизонтальна поверхня. Якщо клізма від запору ставиться дитині в домашніх умовах, то йому варто пояснити, що його чекає. Справа в тому, що чим сильніше будуть напружені м’язи аноректальної області, тим дискомфортно і болючіше будуть відчуття.

  Тепер пару слів про приготування:

 • Якщо планується постановка олійною процедури, то необхідно підготувати 50-100 мл олії і гумову грушу, відповідного розміру. Якщо це буде гіпертонічна процедура в домашніх умовах, то розчин готується в таких пропорціях: 2 год. л. солі розбавляються в 100 мл теплої води. Або на ту ж кількість води береться 20-30 м магнезії. Але грушею в кишечник вводять не більше 50-100 мл за раз.
 • На окрему увагу заслуговує процедура з використанням кухля Есмарха. По виду такий інструмент нагадує грілку, яка може бути різного об’єму (стандартна розрахована на 1,5-2 л рідини). До неї в комплект йде гумовий шланг і спеціальний наконечник. Для ліквідації запору, в кружку наливають 1,5-2л розчину. Саме пристосування повинно кріпитися недалеко від ліжка, на рівні 1,5 метрів над підлогою. Краник відкривають поступово, щоб рідина дійшла до наконечника. Вводити його можна в задній прохід тільки тоді, коли з трубочки вийде останній повітря, інакше людині можна зробити боляче.
 • Будь розчин, будь то вода або масло повинні бути теплими, в діапазоні 37-38 градусів.
 • Якщо клізма від запору проводиться грушею в домашніх умовах (або кухлем Есмарха), то слід знати, що хворий повинен лежати не на животі а на лівому боці. При цьому його коліна повинні бути підтягнуті до живота. Перед введенням наконечника, його попередньо змащують кремом або вазеліном, щоб не пошкодити м’які тканини.

  Є ряд ситуацій, коли використовувати процедуру ні в якому разі не можна:

  При запорах клізму використовують тільки після виявлення причини такої ситуації.

  Дитяча клізма

  Дитині поставити клізму можна, але тут також є свої особливості. Молодшій віковій категорії зовсім протипоказані гіпертонічні процедури. Від запору можна ставити тільки масляну або очисну.

  Обсяг рідини підбирається відповідно до віку малюка. Якщо проблема з дефекацією виникла у грудничка, то обсяг рідини, що вводиться повинен бути в межах 30-35 мл. Для діток старшого віку його збільшують до 100-300 мл, при цьому дозволена температура розчину — 25-27 градусів.

  Щоб правильно підібрати вид процедури в домашніх умовах, батьки спочатку повинні проконсультуватися з педіатром. Варто також відзначить той момент, що для дітей призначені спеціальні груші, які мають м’який наконечник. Сама процедура проводиться аналогічним чином, що і у дорослих.

  На закінчення варто сказати, що ні дитині, ні дорослому, регулярно проводити такого роду очищення не можна.

  Щоб проблема не повторювалася, необхідно виявити справжню проблему запору і лікувати її, так як проблема з дефекацією — це всього лише симптом. Якщо позбутися від захворювання, то і запори пройдуть самі собою.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: