Твердий шампунь для миття волосся

Твердий шампунь для миття волосся

В процесі догляду за шкірою голови і волоссям багато жінок звикли користуватися рідкими косметичними засобами. При цьому щільні продукти відрізняються, як правило, більш цікавим складом. Спробувавши щось подібне хоча б один раз, складно відмовитися від його подальшого застосування.

Такий засіб можна придбати з косметичних магазинах, а також виготовити вдома твердий шампунь своїми руками.

Зміст:

  • Переваги щільного шампуню перед звичними засобами для миття волосся, його основні недоліки
  • Рецепти і правила приготування твердого миючого продукту, що використовуються інгредієнти
  • Як користуватися твердими шампунями правильно
  • Переваги щільного шампуню перед звичними засобами для миття волосся, його основні недоліки

    В даний час засоби для миття голови, мають невязкую консистенцію, починають користуватися все більшою популярністю. Жінки з задоволенням замінюють ними рідкі миючі препарати, до складу яких входить величезна кількість консервантів, барвників, синтетичних компонентів.

    До основних переваг твердого засоби відносяться:

    Щільні продукти для миття голови можна придбати в аптеках і косметичних салонах. Виглядають вони, як звичайне мило.

    Деякі виробники вважають за краще креативний підхід до оформлення подібних товарів, завдяки чому їх цілком можна придбати в подарунок близькій подрузі або родичці.

    У таких засобах не міститься синтетичних піноутворювачів, шкідливих для шкіри інгредієнтів.

    Їх основа — натуральні жирні кислоти, солі натрію, вітаміни, відвари лікувальних трав. Нерідких консистенція є несприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів, тому зникає необхідність додавати в продукт консерванти.

    Залежно від того, які інгредієнти присутні в складі, шампунь може вирішувати певні проблеми, покращувати стан шкіри голови і волосся. Користуватися твердими препаратами дуже зручно. Їх можна брати з собою в подорожі, але зберігати такі продукти рекомендується в мильниці. Це дозволяє запобігти їх розмокання.

    На жаль, тверді шампуні промислового виробництва коштують досить дорого і для багатьох людей це є суттєвим недоліком. Але висока ціна цілком виправдана винятковою якістю, високими витратами на виробництво. Крім того, такі засоби набагато економічніше звичних товарів, призначених для миття голови. Вони не дають такої ж рясної піни і витрачаються дуже повільно.

    Рецепти і правила приготування твердого миючого продукту, що використовуються інгредієнти

    Перед тим як зробити твердий шампунь, потрібно визначитися з власними потребами. Для догляду за жирним волоссям його склад може бути одним, а для миття шевелюри, схильної до сухості, — зовсім іншим.

    У препараті для очищення повинні бути присутніми наступні інгредієнти:

    Мильна основа для класичного твердого шампуню продається в спеціалізованих косметичних магазинах, у відділах товарів для творчості, аптеках. До її вибору слід підійти досить відповідально. Вона повинна бути максимально свіжою. Краще віддавати перевагу натуральному продукту без барвників.

    Приготування твердого шампуню для будь-якого типу волосся потрібно починати з підготовки відвару або настою. Сухі трави слід залити крутим окропом, дати настоятися протягом 30-40 хвилин, а потім процідити.

    Деякі фахівці радять кип’ятити рослинна сировина протягом 1-2 хвилин.

    У цьому випадку необхідність в наполяганні відпадає, але частина корисних речовин буде зруйнована. Проціджування не є обов’язковою операцією. Іноді частинки лікарських рослин виглядають в готовому засобі дуже привабливо, що дуже актуально при виготовленні препарату в якості подарунка.

    Для кожного виду волосся потрібно використовувати певні трави. Так, наприклад, для нормального типу ідеально підійдуть: ромашка, шавлія, календула. Для жирного типу волосся краще використовувати: м’яту, лопух, чебрець, календулу. Для шевелюри сухого типу підійдуть: мати-й-мачуха, лаванда.

    Допустимо використовувати трави не окремо, а в складі зборів. Вони продаються в аптеках. В якості базової жирної фази можна застосовувати масло виноградних кісточок, макадамії, реп’яхову, мигдальне, касторове. Якщо локони жирні, можна відмовитися від даного компонента. На якості готового шампуню це ніяк не відіб’ється.

    Ефірні олії необхідно підбирати строго відповідно до власних потреб. Так, наприклад, для сухого волосся підходять олії неролі, апельсина, жасмину, іланг-ілангу, троянди, розмарину. Для шевелюри, схильної до жирності, краще використовувати олії грейпфрута, бергамота, чайного дерева, кедра, лимона.

    Мильну основу потрібно розтопити на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Важливо, щоб вона не почала кипіти, інакше можуть виникнути проблеми з завмиранням готового продукту. Після того як основа стане рідкою, в неї потрібно додати відвар трав, маслянисті компоненти, ефірні концентрати і ретельно перемішати. Кількісне співвідношення основа: масляна фаза: відвар трав має бути приблизно дорівнює 5: 1:3. У готову суміш можна додати ароматичні компоненти, вітаміни. В якості прикраси можна використовувати цитрусових стружку, різні натуральні барвники.

    Готову масу потрібно розлити по формах і поставити в морозильну камеру до повного застигання. Коли шампунь ручної роботи виготовляється для подарунка, рекомендується використовувати спеціальні фігурні форми. Також допустимо розливати суміш в звичайні мильниці.

    Рецепти корисного твердого шампуню ручної роботи можна придумати і самостійно. Головне, щоб в них були присутні всі перераховані вище компоненти в рекомендованих пропорціях.

    У складі можуть бути і цінні мастила промислового виробництва, які допомагають боротися з випаданням локонів, а також рослинні екстракти.

    Як користуватися твердими шампунями правильно

    Засоби для миття голови ручної роботи досить комфортні в застосуванні. Деяким людям може здатися злегка незвичним використання продукту, але такі відчуття виникають лише спочатку. Тверді миючі препарати нагадують звичайне мило. Брусок потрібно намочити, рясно намилити їм руки і нанести на волосся, спінити.

    В даному випадку не варто сподіватися на появу рясної піни, але на якості миття це ніяк не відбивається. Перед тим як почати користуватися приготованим твердим шампунем для волосся, голову потрібно обов’язково намочити. Коли локони будуть промиті, потрібно змити засіб, нанести бальзам або маску.

    Шампунів тверді інгредієнти надають привабливий зовнішній вигляд, але вони можуть бути не дуже комфортні в застосуванні. Так, наприклад, не варто вводити до складу засобу занадто дрібну стружку засушеної скоринки апельсина. Згодом її буде складно вимити.

    Після застосування шампунів власного виготовлення волосся стає більш сильними, густими, блискучими. Вже через пару тижнів буде видно ефект. Головне — це правильно підібрати найбільш підходящі інгредієнти.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: