Шишка в грудях — що це може бути?

Шишка в грудях - що це може бути?

Будь-яке ущільнення в грудях вимагає звернення до лікаря. Деякі з них не є злоякісними і не потребують лікування, так як розсмоктуються самі. В інших випадках потрібна серйозна терапія, що включає операцію. Іноді причини банальні, наприклад, прийом гормональних препаратів, а іноді більш серйозні — онкологія.

Зміст:

 • Шишка в грудях: чому болять груди?
 • Шишка в грудях: болі при годуванні груддю
 • Шишка між грудей
 • Причини ущільнення в області грудної клітини
 • Доброякісні пухлини
 • Шишка в грудях: чому болять груди?

  На здоров’я молочних залоз впливає безліч факторів — екологія, шкідливі звички, неправильне харчування, прийом медикаментів і т. п. Чому з’являються злоякісні і доброякісні ущільнення і як їх позбутися?

  Напевно багато представниць прекрасної статі помітили, що стан молочних залоз часом залежить від місячного циклу. Незначне ущільнення часто спостерігається в одному і тому ж місці перед кожною менструацією, а після неї безслідно зникає.

  В даному випадку причини ховаються в зміні гормонального фону і не є приводом для занепокоєння.

  Шишка в грудях може бути кістою — невеликий порожниною з рідиною. Такі освіти тверді на дотик, гладкі і рухливі при пальпації. А при натисканні на них виникають хворобливі відчуття. Розміри кісти можуть варіюватися від декількох міліметрів до декількох сантиметрів.

  Часто вони виникають на тлі гормональних порушень, викликаних прийомом протизаплідних препаратів. Крім того, роль грає генетична схильність. Кіста при відсутності адекватного лікування може прогресувати в гнійний мастит.

  Причиною шишки може стати тромбофлебіт і мастопатія. Варто відзначити, що ці діагнози дуже часто ставлять жінкам від 30 до 50 років. Спровокувати їх розвиток може порушення менструального циклу, гінекологічне захворювання, гормональні та обмінні порушення, спадковість, часті стреси і аборти.

  При мастопатії і тромбофлебіті освіти мають розмір від горошини до волоського горіха. При цьому спостерігаються виділення з грудей. Якщо останні мають згустки крові або коричневого відтінку, то високий ризик розвитку онкології.

  Тромбофлебіт — це запалення стінки вени, що супроводжується формуванням тромбу. Захворювання супроводжується почервонінням в місці запалення, ознобом і підвищенням температури. Спровокувати його може інфекція, порушення згортання крові або зміна його складу. При своєчасному виявленні тромбофлебіту вдаються до консервативних методів лікування. На більш пізніх етапах показано хірургічне втручання.

  Особливе значення потрібно звернути на такі показники:

  Перераховані стану є приводом для негайного звернення до лікаря, так як висока ймовірність розвитку онкологічної патології.

  Крім того, новоутворення може бути аденомою молочної залози або жирової пухлиною.

  Шишка в грудях: болі при годуванні груддю

  В даному випадку язик йде про лактостазе — застої молока в протоках молочної залози. Захворювання супроводжується затвердением, освітою ущільнень, почервонінням, локальним підвищенням температури. У ряді випадків симптоми, крім ущільнення, відсутні.

  Часто застій молока виникає при годуванні дитини по режиму, з великими перервами, носінні незручного нижньої білизни. Лактостаз може розвинутися на тлі сильного стресу, втоми. Найчастіше захворювання виникає при годуванні в перші 3 місяці лактації. Надалі організм пристосовується до цієї функції і виробляє стільки молока, скільки потрібно дитині.

  Ущільнення може розсмоктатися самостійно при частому прикладанні малюка до грудей. Рекомендується перед годуванням зціджувати молоко протягом декількох хвилин. Якщо шишка під грудьми, то дитину прикладають так, щоб його верхня або нижня щелепа припадала найближче до місця застою.

  Після повного спорожнення температура знижується. Але якщо спостерігається набряк тканин, то інтенсивне расцежіваніе може погіршити ситуацію. Якщо молочна залоза сильно болить, рекомендується прикладати щось холодне після спорожнення на 5 хвилин.

  Між годуваннями можна використовувати різні мазі, наприклад, на основі арніки. До народних засобів відноситься і прикладання злегка пом’ятих капустяного листя.

  Рекомендується обмежити питво, особливо чаю і Лактогон засобів.

  Лактостаз може прогресувати в мастит — запалення тканин молочної залози. Причини можуть ховатися в загальних захворюваннях організму, саднах і тріщинах сосків, через які проникає інфекція, переохолодженням і зниженням імунітету.

  Якщо при лактостазе відзначається тільки локальне підвищення температури, то при маститі воно загальне. Самопочуття набагато гірше, ніж в першому випадку. Часто виникає головний біль.

  Лікування часто передбачає прийом антибіотиків. Є ряд препаратів, які можуть використовуватися під час лактації. Це дозволить не відлучати дитину природного вигодовування. Але при гнійному маститі знадобиться тимчасово припинити вигодовування, зціджувати молоко самостійно.

  Шишка над грудьми або під нею, а також в зоні пахвовій западини при маститі вимагає застосування протизапальних і розсмоктується мазей. Протипоказано тепловий вплив (душ, компрес). Краще скористатися холодними компресами, які знизять больовий синдром і відновлять роботу судин. З народних засобів рекомендується прикладання капустяних листів і змазування медом.

  Шишка між грудей

  Може йтися про злоякісної, доброякісної пухлини, ущільнення, деформації ребер. Подібний дефект є приводом для термінового звернення до лікаря. Необхідно досліджувати його на предмет злоякісності і при підтвердженні діагнозу робити операцію.

  Варто відзначити, що в переважній більшості випадків такі ущільнення є доброякісними, але і такі вимагають адекватної терапії.

  Причини ущільнення в області грудної клітини

  Якщо немає травматичних пошкоджень, то, швидше за все, це звапнінням хрящової тканини. Наприклад, таке виникає при остеохондрозі, артрозі, коли в цій області відкладається багато солей кальцію. Наріст може стирчати в сторону. В такому випадку він обумовлений помилковими ребрами (вроджена аномалія). Також шишка може виникнути при розростанні росткового шару кістки. У дітей новоутворення іноді свідчить про раніше перенесеному рахіті.

  Часто ущільнення формуються в зонах перелому кісток. В такому випадку формуються шишки з фіброзної тканини, які трохи зміщуються при пальпації і досить м’які в порівнянні з кістковими утвореннями.

  Шишка під грудною кліткою може вказувати на запалення ребра — періостит (ураження окістя) або перихондрит (ураження хрящів). Такі шишки викликають сильний біль при пальпації, а при хронічному перебігу запального процесу виникає синюшність шкіри в цьому місці.

  Ще однією причиною формування шишки в області грудей є невринома. Новоутворення локалізується в міжреберному проміжку, має вигляд кульки, дуже болісно при пальпації. При такому захворюванні порушується чутливість грудної стінки по її окружності.

  Доброякісні пухлини

  Шишки в області грудей можуть бути доброякісними новоутвореннями:

 • Атерома — кіста сальної залози. Локалізується праворуч, ліворуч, в середині грудної клітини. Призводить до нагноєння і абсцесу. При тривалому перебігу в області грудей формується шишка через руйнування кісткової тканини. Чим раніше видалити атерому, тим сприятливіші прогноз;
 • Ліпома, або жировик — шишка, що утворилася в результаті розростання жирової тканини. Часто виникає на тлі гормонального дисбалансу. Новоутворення зміщується при пальпації і досить м’яке на дотик. Підшкірний жировик має круглу або часточкову форму і доставляє занепокоєння тільки при сильному збільшенні в розмірах;
 • Папілома — виглядає як бородавка, але має тонку ніжку. Її розвиток безпосередньо пов’язано з вірусом папіломи людини.
 • При появі будь-яких ущільнень, навіть якщо вони не доставляють незручності, потрібно звернутися до лікаря. У ряді випадків це може виявитися банальним дефектом при постійних коливаннях гормонального фону на тлі місячних. Навіть при доброякісних новоутвореннях потрібно консервативне лікування або контроль в динаміці.

  Якщо ж новоутворення відноситься до онкологічних патологій, то раннє звернення до фахівця може допомогти уникнути негативних наслідків в майбутньому.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: