Причини появи утрудненого дихання

Причини появи утрудненого дихання

Раптові проблеми з диханням напевно наздоганяли кожного. Напружений ритм життя, погана екологія, довге перебування в задушливому приміщенні призводять до того, що змінюється глибина і тривалість вдихів / видихів. Як правило, короткочасні труднощі виникають при переляку, стресі, ударі, але в основному вони не становлять небезпеки і швидко проходять.

Зміст:

 • Причини утрудненого дихання: визначаємо тип стану
 • Основні причини утрудненого дихання або регулярної нестачі повітря
 • Що робити в разі нестачі повітря?
 • Утруднене дихання після їжі
 • Як усунути нестачу повітря
 • Причини появи утрудненого дихання у дитини
 • Причини утрудненого дихання: визначаємо тип стану

  Щоб розпізнати патологію, необхідно звертати увагу на такі характеристики симптому:

 • Характер дихання;
 • Тривалість нападів;
 • Частота їх появи;
 • Супутні фактори.
 • Основні причини утрудненого дихання або регулярної нестачі повітря

  В першу чергу припускають захворювання легенів. Наприклад, таке може спостерігатися при вірусної інфекції і після такої, при застуді, від спеки і кашлю. В такому випадку легені не можуть забезпечувати газообмін в повному обсязі. Даний стан, якщо воно супроводжується кашлем, може привести до переходу захворювання в хронічну форму, яка характеризується зниженням функції легенів. У такій ситуації необхідно повноцінне пульмонологічне обстеження і призначення відповідних лікувальних заходів.

  Потенційна небезпека є в тому випадку, коли висока ймовірність розвитку хронічної обструктивної патології. Таке захворювання легенів супроводжується млявістю органу і прогресуванням передаються статевим шляхом.

  Часто труднощі виникають у людей, що кинули куріння.

  Не можна виключати серцеві патології. Утруднене дихання, відчуття нестачі повітря, труднощі при виконанні фізичної роботи (перенесення важких предметів, підйом по сходах, навіть ходьба) можуть виникати при ураженні артеріальних судин серця, що живлять міокард. Варто відзначити, що задишка — порушення ритму і глибини дихання — є першим симптомом стенокардії. При наявності інших неприємних симптомів, наприклад, болю в ділянці грудної клітки, потрібно терміново звертатися до лікаря-кардіолога.

  Проблеми з судинами — одна з основних причин задишки. Утруднене дихання часто виникає після інсульту, грипу із затяжним перебігом, а також в результаті травми. При цьому знижується працездатність, спостерігається сонливість, порушується увагу.

  Подібні порушення обумовлені підвищеним внутрішньочерепним тиском.

  У такій ситуації необхідно звертатися до лікаря-невролога. Порушення мозкового кровообігу, що супроводжується спазмом судин, теж може приводити до труднощів з диханням.

  Бронхіальна астма — ще одна поширена причина. Як правило, напади супроводжуються задухою і переносяться досить важко. Ця патологія часто є результатом хронічного бронхіту. При серцевої задишки важко при вдиху, а при нападі бронхіальної астми — видихати.

  Утруднене дихання нерідко виникає при остеохондрозі. Коли патологія локалізується в грудному відділі хребта, важко робити вдихи, дихання стає поверхневим і прискореним. При шийному остеохондрозі виникають незначні ознаки кисневого голодування, потім з’являється позіхання, дихання стає поверхневим, спостерігається запаморочення, слабкість, сонливість, ціаноз, помутніння зору.

  Розлади нервової системи негативно впливають на весь організм, включаючи дихальну функцію. Особливо надають патологічний вплив регулярні стреси, що супроводжуються порушенням тиску. При сильному хвилюванні потрібно насиченість мозку киснем, але організм не в змозі забезпечити цей процес, в результаті виникає дихальний спазм, прискорене серцебиття. Зазвичай для усунення проблеми достатньо заспокоїтися і відпочити. Щоб швидше нормалізувати свій стан, необхідно рівномірно і глибоко дихати.

  Спровокувати проблему може прогресуюча анемія. В даному випадку при обстеженні на наявність патологій серця і легенів вони не будуть виявлені.

  Виявити захворювання можна тільки за допомогою аналізу крові, а також грунтуючись на скаргах пацієнта. Як правило, люди, які страждають на анемію, постійно відчувають втому (навіть після тривалого відпочинку), занепад сил, слабкість, у них низька витривалість.

  Ще одна причина — алергія. Утруднене дихання спостерігається при алергії після контакту з подразником.

  На жаль, дане явище дуже часто супроводжує таку патологію.

  Сильні алергії, наприклад, на введення медикаментозних препаратів, можуть спровокувати набряк Квінке — патологію, що вимагає негайного втручання лікаря.

  Що робити в разі нестачі повітря?

  Проблема часто виникає під час виконання незвичної фізичної роботи високої інтенсивності. Тканини і органи виробляють енергію і вуглекислий газ, відповідно, вони вимагають постачання киснем. Але якщо дихальна система нетренована, то вона не здатна забезпечити організм.

  Труднощі виникають і в умовах, де повітря збіднений киснем, наприклад, в високогірних районах, в непровітрюваних приміщеннях, в кімнатах з достатком алергенів (вовни тварин, пилку рослин, побутового пилу).

  Якщо проблема ніяк не пов’язана з умовами перебування та фізичною працею, необхідно пройти ряд діагностичних процедур, в які входить:

 • Кардіограма серця в стані спокою і після навантажень;
 • Визначення загального обсягу і працездатності легких;
 • Загальний аналіз крові. Дуже важливо досліджувати кількість формених елементів, що відповідають за перенесення молекул кисню, гемоглобіну та еритроцитів.
 • У ряді випадків необхідно придбати тонометр і проводити регулярні вимірювання, так як проблема може бути пов’язана зі змінами артеріального тиску.

  Утруднене дихання після їжі

  У такій ситуації виникає необхідність в проведенні гастроскопії, а також ультразвукового дослідження органів черевної порожнини.

  Як усунути нестачу повітря

  Навіть в добре провітрюваних будівлях повітря гірше, ніж на вулиці. Побутові прилади, синтетичні покриття, маленькі площі, пил призводять до того, що повітря забруднюється. Насичене вуглекислим газом, він не може в повному обсязі забезпечити живлення тканин і органів. В результаті знижується працездатність, виникають напади і задухи. Особливо небезпечні такі умови обличчям, які страждають на бронхіальну астму.

  Причини появи утрудненого дихання у дитини

  У нормальному стані малюк дихає безшумно і без зусиль. При поганій прохідності дихальних шляхів з’являється високий звук, так як повітря проходить із зусиллям. Хрипи — це звуки, що спостерігаються при вдиху / видиху. Порушити прохідність останніх може набряк, спровокований інфекцією, чужорідне тіло, запалення, спазм м’язів бронхів при астмі. Особливо небезпечне утруднене дихання, що спостерігається лише при вдиху, так як воно може бути симптомом крупа.

  Якщо проблема супроводжується посинінням шкіри носогубного трикутника, загальмованістю, сонливістю, нездатністю говорити або видавати звичні звуки, необхідна термінова госпіталізація і діагностика.

  Раптово виникає проблема, як правило, обумовлена ​​потраплянням чужорідного тіла. Незначні труднощі супроводжують ГРВІ.

  Утруднене дихання часто виникає у дитини при ГРВІ, коли присутній нежить і кашель.

  В даному випадку необхідно звернутися до педіатра, рясно поїти хворого теплими напоями.

  У дітей до року часто виникає бронхіоліт — захворювання, що вражає дрібні бронхи (як правило, вірусної етіології). В такому випадку виникає тривалий кашель, який може спостерігатися більше 2 годин. Крім того, видно все симптоми застуди, малюк стає дратівливим і у нього пропадає апетит. Батьки повинні викликати швидку допомогу при появі нападу, так як дуже ймовірно, буде потрібно госпіталізація.

  Однією з найпоширеніших причин у дорослих і дітей є астма.

  Потрібно звернути увагу на стан дитини: він часто кашляє, спостерігаються напади, зокрема при навантаженнях і вночі, в родині є люди з астмою.

  Коли у дитини виникає напад, задуха, починається сухий кашель, сідає голос, підвищується температура і перераховані симптоми посилюються на ніч, потрібно терміново викликати медиків, так як має місце круп.

  Періодичне повторення цього явища вимагає звернення до фахівця і проведення діагностичних процедур. Порушення може виступати в якості симптому ряду серйозних захворювань, які вимагають прийому термінових заходів.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: