Прищі на руках: причини і способи лікування

Прищі на руках: причини і способи лікування

Кожному хочеться, щоб шкіра рук була чистою і здоровою. Однак прищі на руках можуть з’явитися навіть у тих, хто ретельно стежить за гігієною і веде здоровий спосіб життя. Часто такі висипання є наслідком хвороб в організмі, які вимагають комплексного лікування. У чому ж може ховатися проблема і як її вирішити?

Зміст:

 • Причини появи прищів на руках
 • Алергічна реакція
 • Інфекційні захворювання
 • Порушення обміну речовин
 • Грибкові ураження
 • Спадковий фактор
 • Погана гігієна
 • Зміни гормонального фону
 • Психологічний фактор
 • Як вилікувати прищі на руках і ногах
 • Причини появи прищів на руках

  Досить багато факторів можуть спровокувати висипання, наприклад, нездоровий спосіб життя, неправильне харчування, побутова хімія. Навіть психоемоційний стан відбивається на тілі людини.

  Алергічна реакція

  На початковому етапі алергія часто проявляється у вигляді різноманітних висипань. Суттєвою проблемою в усуненні цієї хвороби є те, що вилікувати її до кінця не можна, можна лише усунути симптоми і намагатися всіляко уникати подразника.

  Тому люди, які страждають алергією, повинні в першу чергу прийняти антигістамінний препарат і виключити контакт з алергеном. Якщо висипання не проходять навіть після цього, необхідно звертатися до лікаря-дерматолога. Він проведе ретельну діагностику і встановить, чому прищі не проходять.

  Інфекційні захворювання

  Багато інфекції включають в свою симптоматику водянисті висипання. Це дуже неприємний стан як для дорослих, так і для дітей. Крім того, інші симптоми хвороби тільки погіршують загальне самопочуття.

  Такі захворювання як кір, вітряна віспа, краснуха приносять чимало дискомфорту. Кожна з цих хвороб характеризується окремим типом прищів, але всі вони схожі між собою і зазвичай супроводжуються підвищенням температури.

  Порушення обміну речовин

  Проблеми всередині організму також можуть спровокувати проблеми зі шкірою. При порушенні обміну речовин найчастіше прищі з’являються спочатку на пальцях, а потім на кистях. Більшість пацієнтів з таким симптомом мають проблеми з травною системою. Остання у такий спосіб рятується від шкідливих речовин, викидаючи їх через шкіру.

  В такому випадку необхідно проконсультуватися у декількох фахівців. Зазвичай хворим призначають сувору дієту, яка виключає вживання в їжу ряду продуктів, що містять барвники та консерванти.

  Такі збої у функціонуванні організму можуть проявлятися у вигляді червоних прищів, іноді з гнійним вмістом. Утворюються вони не тільки на руках, але і на інших частинах тіла. Різноманітні миючі засоби в такому випадку виявляються малоефективними, тому що необхідно в першу чергу усунути причину висипань.

  Якщо своєчасно не почати лікування, то прищі можуть прогресувати, свербіти, почнуться косметичні проблеми з особою, тому обов’язково необхідно відвідати доктора на початковому етапі захворювання.

  Грибкові ураження

  Проблеми зі шкірою нерідко викликають ці мікроорганізми, які скупчуються в подряпинах і ранках. Саме на таких ділянках найчастіше виникають прищі, які до того ж сверблять. Крім того, без адекватного лікування вони будуть поширюватися далі по тілу, наприклад, в область паху, ступні і т. д.

  Самостійно грибкові захворювання не усувають, тому що для початку необхідно встановити вид грибка, а зробити це можна тільки за допомогою спеціальних аналізів. Залежно від його виду призначають курс терапії.

  Спадковий фактор

  Генетична схильність, передане у спадок, нерідко стає причиною підшкірних висипань. Якщо незважаючи на всі зусилля, вони погано піддаються лікування, значить, свідчать про захворювання внутрішніх органів.

  Такі поразки швидко поширюються і зазвичай вражають місця, де шкіра дуже ніжна, наприклад, з’являються прищі на руках вище ліктя, шиї, під очима і т. д. Однак необхідно проконсультуватися з фахівцем, адже причиною може бути не спадкове захворювання, а алергічна спалах.

  Погана гігієна

  Нехтування правилами гігієни теж може спровокувати появу цього дефекту. Саме тому часто з’являються прищі на руках у дитини. Крім того, у малюків часто з’являються ранки, які стають осередком інфікування.

  Зміни гормонального фону

  Причини появи висипу можуть ховатися в гормональному дисбалансі. Зазвичай таке трапляється у підлітків і жінок в післяпологовому періоді. Прищі можуть з’явитися на ногах, руках, обличчі, спині та інших частинах тіла. Провокує їх підвищена секреція жиру, пори закупорюються і утворюються мішечки, які і привертають до себе всілякі інфекції. Можуть з’явитися численні гнійники.

  Ніколи не можна видавлювати подібні поразки, інакше бактерії поширяться далі по тілу. Не рекомендується їх припікати, щоб не залишалися рубці. Адекватне лікування може призначити тільки фахівець.

  У такій ситуації буде необхідно більш ретельно доглядати за шкірою, використовувати різноманітні засоби, що очищають. Рекомендується частіше гуляти на свіжому повітрі, відкоригувати раціон.

  Психологічний фактор

  Косметичні дефекти можуть свідчити про порушення стабільного психоемоційного стану, наприклад, вони з’являються у людей, які страждають комплексом неповноцінності.

  Як вилікувати прищі на руках і ногах

  Переважна більшість людей не відносяться до проблеми серйозно, займаються самолікуванням або зовсім не вживають будь-які заходи. Зазвичай застосовуються різноманітні антибактеріальні препарати, однак вони не завжди дають позитивний результат, особливо якщо враховувати, що причина появи висипу може ховатися глибоко в організмі.

  Загальні рекомендації:

  У будь-якому випадку консультація фахівця буде не зайвою. Якщо людині дорого власне здоров’я, а також самопочуття близьких, то при перших тривожних симптомах необхідно звертатися до фахівця.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: