Чому болять кисті рук?

Чому болять кисті рук?

Проблеми з кистями рук в першу чергу виникають через системних захворювань суглобів, але це явище може свідчити про патологіях внутрішніх органів. Тому при появі больового синдрому необхідно звертатися до лікаря для виявлення його причини. Так що це за захворювання і як його лікувати, якщо болять кисті рук?

Зміст:

  • Травми як причина болю
  • Тендиніт
  • Болять кисті рук при тунельний синдром
  • Деформуючий остеоартроз суглобів
  • Асептичний некроз
  • Хвороба де Кервена
  • Що робити, якщо болить кисть руки при листі або друкуванні?
  • Синдром клацання пальця
  • Подагричний артрит
  • Ревматоїдний артрит
  • Системна червона вовчанка
  • Болі при захворюваннях внутрішніх органів
  • Загальні рекомендації
  • Травми як причина болю

    Існує кілька видів пошкоджень цього роду, наприклад, травма лучезапястного суглоба, що виявляється в гострій, а потім ниючий біль, обмеженістю рухів з цієї причини.

    Також виною цьому може бути вивих фаланги палацу, що супроводжується набряком, деформацією, обмеженістю рухів.

    Порушується функція кисті і при пошкодженні дрібних кісток, наприклад, ладьевидной, півмісяцевої, гороховидной, але виявити такі патології досить складно. Перелом розпізнати набагато простіше: виникає набряклість, різко обмежені руху, хрумтять уламки, можлива патологічна рухливість.

    Лікувати патологію потрібно в залежності від виду травми може бути консервативним і радикальним (хірургічним). У першому випадку проводять іммобілізацію гіпсом, призначають масаж, процедури фізіотерапії, ЛФК. До операцій вдаються при необхідності відновити нормальне анатомічна будова кисті.

    Тендиніт

    Хворобливість рук може бути викликана запаленням сухожиль — тендинитом. Варто відзначити, що практично всі випадки захворювання діагностуються у людей, які виконують однотипні руху: спортсмени, піаністи, вантажники, швачки і т. п.

    Спочатку больовий синдром досить слабкий, потім загострюється, особливо при навантаженні. Виникає слабкість при роботі руками, набряклість, хрускіт в сухожиллях.

    Лікування передбачає зниження навантажень, рекомендується кілька днів дотримуватися повний спокій. Медикаментозна терапія передбачає прийом протизапальних засобів, а саме нестероїдних препаратів (таблетки, мазі / гелі), а також фізіопроцедури. Коли купуються симптоми, приступають до лікувальної гімнастики, роблять теплі ванночки.

    Болять кисті рук при тунельний синдром

    У зоні зап’ястя проходить серединний нерв, оточений кістковими стінками і поперечної зв’язкою. Дискомфорт може бути спровокований його здавленням. Часто таке трапляється у людей, що працюють за комп’ютером, що грають на музичних інструментах.

    Причиною може стати ревматоїдний артрит, кіста, пухлина, перелом. Також до числа провокуючих чинників відносяться зміни гормонального фону, тому часто з цієї причини болять кисті руку жінок при вагітності.

    При тунельному синдром набряклі тканини тиснуть на нерв внаслідок чого він запалюється. Больовий синдром досить виражений, кисть втрачає чутливість, обмежується рухливість пальців.

    При такому захворюванні необхідно змінити сферу діяльності. Лікар призначає протизапальну терапію, фіксує кінцівку ортезом. У ряді випадків необхідно хірургічне втручання.

    Деформуючий остеоартроз суглобів

    Захворювання починається з пошкодження хрящів зчленування кисті. Найпоширенішою причиною є перелом кістки зап’ястя, внутрішньосуглобове перелом пальців, особливо неправильно зрощений. Артроз розвивається на тлі системних захворювань (ревматоїдний артрит, поліартроз), а також через порушення обміну речовин.

    При прогресуючої патології болять руки, починаючи від ліктя і до самої кисті. Деформирующему остеоартрозу характерний хрускіт в суглобах, набряк, обмеження рухів. Через порушення дрібної моторики хворий не може виконувати звичні дії.

    Лікування деформуючого остеоартрозу комплексне, включає хондропротектори, прийом протизапальних засобів, масаж, гімнастику, процедури фізіотерапії.

    Асептичний некроз

    Дана патологія становить велику небезпеку і найчастіше вражає кістки зап’ястя, ліктя і плеча. Характеризується захворюванням порушенням кровопостачання кісткових тканин, що призводить до відмирання і розсмоктуванню останньої, сильно болять кисті рук, присутній запалення, набряк. До провокуючим факторів відноситься запалення або перелом кістки.

    Хвороба де Кервена

    Виникає при частому виконанні хапальний рухів, скручуванні кисті. Патологія характеризується запаленням оболонки сухожилля розгинача великого пальця. Біль спостерігається тільки біля основи першого пальця, останній набрякає, може хрустіти при русі.

    Як виявити захворювання: зігнути великий палець, притиснувши до долоні, затиснувши іншими, нахилити зап’ястя до мізинця. Якщо при виконанні такого прийому виникає біль у його заснування, значить, є хвороба де Кервена.

    Що робити, якщо болить кисть руки при листі або друкуванні?

    При тривалому виконанні вищевказаних дій виникає так звана письмова судома — спазм м’язів пальців. Як правило, судома виникає у хворих шийним остеохондрозом, нейроциркулярними дистонією, а також у тих, хто пережив стрес.

    При спробі виконання дій виникає тремтіння, слабість всієї кінцівки, до плеча. Комплекс лікування включає гімнастику, психотерапію, розслабляючи ванночки, фізіотерапію.

    Синдром клацання пальця

    Дане захворювання розвивається внаслідок постійного перенапруження, а також у жінок в період клімаксу. Характеризується вона тим, що набрякають синовіальніоболонки, що покривають сухожилля пальця, що ускладнює вільне ковзання. Зігнутий палець важко розгинається і чується клацання.

    Надалі виникає больовий синдром. У таких випадках потрібно робити операцію, в ході якої розсікають кольцевидную зв’язку, яка проходить в сухожильному каналі.

    Подагричний артрит

    Подагра характеризується скупченням в суглобах солей сечової кислоти, що призводить до запалення. Як правило, першим уражається підставу першого пальця стопи, потім інші зчленування. Це захворювання суглобів супроводжується пекучої, пульсуючим болем, набряком, почервонінням.

    Напади подагри можуть тривати кілька днів. Купируют їх протизапальними препаратами. Хворий повинен дотримуватися дієти, яка виключає з меню томати, бобові, м’ясо і алкоголь. У період ремісії приймають алопуринол, що знижує кількість сечової кислоти в крові.

    Ревматоїдний артрит

    Ця патологія є системною, починається з ураження суглобів біля основи пальців і променезап’ясткових зчленувань. Страждають обидві кінцівки, як ліва, так і права.

    Болі особливо сильні вранці, супроводжуються обмеженням рухів. Кінцівки набрякають, спостерігається локальне підвищення температури.

    Лікування завжди комплексне, передбачає базисні препарати, гормони, протизапальні, а також місцеву терапію (ЛФК, масаж, фізіопроцедури).

    Системна червона вовчанка

    Провісником захворювання є запалення дрібних суглобів. При уповільненому патологічному процесі біль різко виникає і таким же чином зникає. Надалі виникає набряк, почервоніння, стійка болючість, порушення рухів. При цьому суглоби уражаються симетрично. При прогресуванні атрофуються м’язи кісток.

    Лікування грунтується на цитостатических препаратах, нестероїдних протизапальних засобах, кортикостероїдних гормонах. У ряді випадків вдаються до плазмаферезу.

    Болі при захворюваннях внутрішніх органів

    Загальні рекомендації

    При набряклості потрібно зняти з рук всі прикраси. При травмі потрібно зафіксувати кінцівку в одному положенні, прикласти щось холодне. При болях в кистях через надмірні навантаження потрібно знизити такі. Якщо сфера діяльності пов’язана з постійно повторюваними рухами, потрібно регулярно робити перерви.

    Потрібно терміново звернутися до лікаря в наступних випадках:

    При появі перших симптомів необхідно звертатися до фахівця: чим раніше виявити захворювання і приступити до його лікування, тим сприятливіші прогноз на майбутнє.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: