Підшкірні прищі на обличчі
Автор: Валентина Мальгіна
Поява прищів на обличчі викликає багато неприємних відчуттів, особливо якщо вони підшкірні, так як викликають не тільки дискомфорт, але і сильний біль. Підшкірні ущільнення мають властивість з’являтися де завгодно, але найчастіше місцем їх локалізації стають лоб, шия і підборіддя. Такі внутрішні освіти крім фізичного дискомфорту викликають ще і невпевненість в собі, адже приховати їх практично неможливо.
Підшкірні прищі на обличчі можуть мати вигляд від дрібних червоних цяток до великих запалень. Їх головна відмінність від звичайних акне в тому, що вони знаходяться глибоко всередині, і часто на поверхню шкіри навіть не виходять. Такі запалені освіти можуть дозрівати до декількох місяців, залишаючись на обличчі у вигляді твердих припухлостей великих розмірів.
Тиснути їх не можна, адже вони залишають червоні сліди, які можуть псувати зовнішність людини тривалий час. Внутрішні запалені ущільнення не тільки неприємні, але ще і небезпечні: глибоко в волосяних цибулинах вони створюють сприятливе середовище для стрімкого розмноження бактерій.
Зміст:
Чому з’являються підшкірні прищі
Щоб позбутися від цієї косметичної проблеми, спочатку слід з’ясувати, чому з’явилися на тілі внутрішні ущільнення. Деякі люди не намагаються розібратися, чому в їх організмі відбувається цей процес, а для усунення підшкірних утворень користуються спеціальними косметичними засобами.
Але ви повинні розуміти, що здійснюючи лікування шкіри шляхом нанесення на її поверхню крему або іншого засобу, проблему вирішити неможливо, так як прищі будуть з’являтися знову і знову.
Відсутність спеціального лікування може призвести до розвитку серйозних ускладнень, що погіршують стан здоров’я людини. Білі підшкірні прищі на обличчі, як правило, з’являються в результаті неправильної роботи сальних залоз.
Крім того, якщо у вас на обличчі присутні хворобливі ущільнення, причиною цього можуть стати порушення діяльності шлунково-кишкового тракту. Не виключаються й такі процеси, як посилений ріст волосяного фолікула і ендокринні порушення в організмі.
Найчастіше з’являються підшкірні прищі на підборідді, оскільки шкіра в цій зоні обличчя найщільніша. При ураженні запальним процесом саме цієї ділянки нерідко виявляються ендокринні захворювання.
Запам’ятайте: тільки шляхом усунення першопричини підшкірних ущільнень можна вирішити цю косметичну проблему, яка стає очевидною всім оточуючим.
Слід знати, що внутрішні освіти на обличчі з’являються не у всіх, цьому процесу схильні певні категорії людей.
До групи ризику потрапляють люди, що належать до таких категорій:
- Підлітки в період статевого дозрівання — у дівчат проблема виникає у віці від 11 до 17 років, у юнаків — від 14 до 19;
- Особи, у яких фурункульоз передається на генетичному рівні у вигляді хронічного захворювання;
- Особи, чия професійна діяльність тісно пов’язана з діоксином, нафтою, мастилами та іншими шкідливими і токсичними речовинами;
- Хворі, змушені регулярно приймати деякі лікарські препарати — фенітоїн, пероральні контрацептиви, солі літію, кортикостероїди.
Виявивши на своєму обличчі внутрішні освіти, поспішіть звернутися до дерматолога, який знайде причину такого стану вашого організму.
Позбавляємося від підшкірних прищів
Не намагайтеся видалити внутрішні освіти на шкірі, поки не дізнаєтеся, як позбутися від підшкірних прищів без шкоди для здоров’я.
Щоб усунути цей косметичний дефект, потрібен комплексний підхід, що складається з таких дій:
- Усунення запального процесу;
- Нормалізація роботи сальних залоз;
- Виняток розвитку ускладнень.
Видавлювати глибокі внутрішні освіти на обличчі категорично заборонено, адже такі дії загрожують появою на шкірі атрофічних рубців, позбутися від яких самостійно практично неможливо.
Крім того, такі необдумані дії можуть зашкодити сусідні клітини і повторно занести під шкіру зараження. Але як же позбутися від внутрішніх утворень, що не видавлюючи їх?
Озонотерапія
Сучасна медицина пропонує декілька ефективних методів лікування підшкірних ущільнень. Найпопулярнішою процедурою є озонотерапія, вона може бути проведена як в медичному центрі, так і в косметологічному салоні, але обов’язково вимагає від фахівця наявності медичної освіти.
Як же можна позбутися від хворобливого ущільнення шляхом впливу на нього кисню? Справа в тому, що озон як різновид кисню, активно бореться з мікробами. В процесі проведення процедури знімаються больові відчуття, набряк і почервоніння шкіри, відзначається нормалізація вироблення в організмі еластину і колагену, усуваються плями і рубці від прищів.
Фахівці відзначають, що після озонотерапії внутрішній прищ визріває протягом декількох годин і виходить на поверхню шкіри.
Elos-технологія
Підшкірні прищі на щоках, підборідді, лобі і інших зонах обличчя можна видалити, якщо використовувати сучасну методику, відому під назвою Elos-технологія.
Результатом проведення такої безболісної процедури стають такі зміни:
- Відзначається активне оновлення клітин;
- Усуваються червоні плями, рубці і інші дефекти шкіри, викликані утворенням ущільнень;
- Звужуються занадто широкі пори.
Рішення проблеми відбувається завдяки впливу на глибокі внутрішні освіти інтенсивного блакитного світла.
Щоб підтримувати шкіру в здоровому стані, дерматологи рекомендують жінкам регулярно проводити механічне чищення обличчя в домашніх умовах або косметичних салонах. Також жінкам і дівчатам слід уважно вибирати косметичні засоби по догляду за шкірою обличчя, особливо тональний крем і пудру. Саме ці засоби, що маскують і забивають пори, що призводить до закупорки сальних проток.
Не забувайте і про лікувальної дієті, вона повинна переважно складатися зі свіжих овочів і фруктів, корисних для всього організму. На час лікування слід виключити гостру, жирну, солону, занадто солодку їжу, а також консерви і копченості.
Народна медицина проти прищів
Підшкірні прищі на лобі, шиї, щоках, підборідді можна вилікувати і деякими засобами народної медицини, але такі дії будуть ефективними тільки при появі на обличчі одиничних утворень. Протягом багатьох років народної і традиційної медициною при лікуванні фурункульозу і внутрішніх ущільнень використовується іхтіоловая мазь.
Не менш популярною і ефективною є і мазь Вишневського. Ці два засоби за кілька раз їх застосування підтягують гній на поверхню, в результаті чого прищ швидше заживає.
При самостійному лікуванні безпечними є такі процедури:
- Регулярні сольові компреси безпосередньо на запальне освіту. Таку процедуру слід проводити через кожні 2 дні по 5 хвилин;
- Припікання прищів йодом. Ватяну паличку необхідно змочити в розчині йоду і нанести на освіту. Такий метод лікування не можна застосовувати для усунення ущільнень на губах, так як йод може викликати опік слизової оболонки;
- Трав’яні примочки.
При схильності до підшкірним утворенням вам краще вмиватися не звичайною проточною водою, а трав’яним настоєм. Для цього змішайте в рівній кількості чистотіл, календулу, ромашку, череду і м’яту, візьміть ложку суміші, залийте склянкою окропу. Настій витримаєте під кришкою 15 хвилин, процідіть, остудіть і використовуйте для вмивання обличчя.
Можете спробувати використовувати і ацетилсаліцилову кислоту — компонент аспірину. Вона є чудовим протизапальним і антибактеріальним засобом. Одну таблетку аспірину потрібно розтовкти в порошок, розвести водою до кашкоподібного стану і нанести на обличчя.
Засоби народної медицини краще використовувати в профілактичних цілях, для лікування цього захворювання слід звернутися до фахівця.
Не займайтеся самолікуванням, виявивши на обличчі підшкірні прищі, а відразу зверніться до фахівців для вирішення косметичної проблеми!