Народне лікування пародонтозу зубів і ясен
Автор: Валентина Мальгіна
Зміст:
- Дієта при пародонтозі
- Профілактика пародонтозу
- Народні рецепти
- Терапія розчином прополісу
- Настоянка хрону
- Лікування сосновими голками
Пародонт — це тканини, які утримують зуб. Йдеться про яснах, слизовій оболонці, зв’язках і кістках. Пародонтоз викликає запалення оточуючих зуб м’яких тканин. В результаті кісткова тканина лунок руйнується, шийка зубів оголюється і реагує на занадто холодну або гарячу їжу.
Без лікування людина може втратити зуби, що і відбувається в осіб старшого віку. За даними ВООЗ, ознаки пародонтиту відзначаються у всіх дорослих жителів планети і 80% дітей.
Дієта при пародонтозі
Правильне харчування відіграє величезну роль в справі профілактики і лікування недуги. Тільки зі здоровою їжею людина отримує необхідні речовини: вітаміни, мінерали, клітковину, пребіотики і поліненасичені жирні кислоти. Недолік тут же відбивається на здоров’ї зубів, тому важливо включати в раціон:
- Овочі і фрукти. Тверда їжа виступає «тренажером» для ясен і зубної тканини. Створювана ними навантаження зміцнює кістки, м’які тканини піддаються масажу, що загартовує їх і робить сильнішими. Головне, ретельно пережовувати їжу і рівномірно розподіляти навантаження по всій порожнини рота. Не варто забувати, наскільки ці дари природи багаті вітамінами, тому користь від їх вживання буде подвійна;
- Молочні продукти і кісломолочка. Вони містять кальцій, який зміцнює кісткову тканину. Крім сиру, сметани, кефіру, йогурту, сиру і молока, мінерал в великих кількостях міститься в часнику, фісташках, мигдалі, ячної крупі і вівсянці, горосі і волоських горіхах;
- Поліненасичені жирні кислоти. Ними багата морська раби і морепродукти, рослинне масло, авокадо, мигдальні горішки і арахіс;
- Щодня в меню повинні бути присутніми Зелений чай і свіжовичавлені соки, а ще корисно заварювати трав’яні чаї, особливо глід, чорницю, шавлія, чистотіл, звіробій, готу кола і використовувати не тільки для вживання в їжу, але і полоскання.
Від яких продуктів варто відмовитися:
- Солодощів та здоби. Чи не несуть зубам користі чіпси і сухарики. Деякі цукерки, наприклад, мармелад, застряють в порожнинах зубів і міжзубні просторі, сприяючи розмноженню хвороботворних бактерій і руйнування емалі;
- Напоїв, багатих барвниками, а також кава і чорного чаю, які сприяють покриттю зубів нальотом.
Профілактика пародонтозу
Запобігти витончення околодесневой зубної тканини легше, ніж лікувати, тому профілактиці приділяється увага. Ось заходи, які рекомендовані до виконання вдома:
- Регулярні доглядають процедури за порожниною рота. Пародонтоз ясен, що викликає їх свербіж і збліднення забарвлення, може бути наслідком недостатньої гігієни. Щітку необхідно вибирати з середньою жорсткістю щетини, щоб зворотною стороною можна було чистити мову і масажувати ясна. Міняти її слід максимум 1 раз в 3 місяці, а краще робити це кожен місяць. Зубна паста в арсеналі повинна бути не одна, а кілька, щоб їх можна було чергувати;
- Після трапези полоскати рот і використовувати зубну нитку;
- Пародонтоз зубів відступить, якщо регулярно включати в їжу часник, мед, квашену капусту, буряк і масло обліпихи. Вони зміцнюють зубну емаль і зменшують рихлість ясен. На їх основі можна готувати і цілющі відвари і настої.
Народні рецепти
Лікування пародонтозу повинно контролюватися лікарем, але в домашніх умовах можна використовувати народні рецепти, перевірені часом, які можуть прискорити одужання.
Терапія розчином прополісу
Для приготування знадобляться:
- Свіжий і натуральний прополіс — 100 г;
- 0,5 літра горілки. Якщо є спирт, то можна використовувати і його, але розбавити.
Етапи приготування:
Таку ж настойку можна приготувати на основі аїру, оману або безсмертника.
Народне лікування пародонтозу передбачає і приготування настоянки хрону.
Настоянка хрону
Для цього знадобляться:
- Очищений корінь хрону;
- Скляна ємність об’ємом 0,5 літра;
- Окріп.
Етапи приготування:
Лікування сосновими голками
Свіжі соснові голки, обов’язково зелені і пружні можуть надати істотну підтримку в період лікування цієї недуги.
Ось і все про терапію пародонтозу в домашніх умовах. Доглядайте за своїми зубами і яснами, регулярно відвідуйте стоматолога і тоді ви зможете жувати їжу своїми зубами до самої старості.
