Мелірування волосся в домашніх умовах: інструкція

Мелірування волосся в домашніх умовах: інструкція

Зміст:

Мелірування — це освітлення або знебарвлення окремих пасм волосся.

Техніку мелірування відкрив талановитий французький перукар Жак Дессанж (його ім’ям названа міжнародна мережа салонів краси). Широкого розголосу спосіб фарбування отримав після визнання відомої французької актриси 50-х рр. Бріджит Бардо, яка тоді була клієнткою перукаря. З тих пір мелірування не втратило актуальності серед модниць різного віку.

Існує багато різновидів цієї техніки фарбування: класичне, зональне, зворотне, «щадне». В тренді зараз такі типи мелірування: брондірованіе, омбре, Шатушь, Мажімеш, каліфорнійське, crazy colors (авангардне).

Завдяки мелірування волосся виглядає більш об’ємними і доглянутими, ефектно переливаються на світлі.

З’ясуємо, які способи мелірування підійдуть для самостійного фарбування волосся в домашніх умовах.

Способи мелірування волосся

Процедура мелірування волосся в домашніх умовах вимагає наявності професійних інструментів і чіткого дотримання інструкції. Щоб домогтися бажаного результату, враховуйте вихідний колір волосся, їх довжину і стан.

Зверніть увагу, що мелірування виконується на сухих немитих волоссі.

Перелічимо основні техніки мелірування волосся на дому.

На шапочку

З мелірування волосся на шапочку почалася історія мелірування. Мелірування за допомогою шапочки вперше випробував Жак Дессанж, про який ми вже згадували вище.

Мелірування на шапочку підійде для власниць короткого волосся (до 15 см) і волосся середній довжини.

Вам будуть потрібні:

Ознайомтеся з послідовністю дій:

  • Надіньте шапочку на голову.
  • Проробіть дірочки в шапочці з допомогою гачка (можна зробити до початку процедури). Ширина і кількість дірочок залежать від бажаного результату. Якщо ви хочете пофарбувати тонкі пасма, зробіть маленькі дірочки, якщо товсті — навпаки. Чим більше дірочок ви зробите, тим більше і помітніше будуть ваші пасма.
  • Витягніть потрібну кількість пасом через дірочки за допомогою гачка.
  • Приготуйте освітлюючий склад відповідно до інструкції і нанесіть на пасма за допомогою плоскої кисті.
  • Після закінчення зазначеного часу змийте барвник з освітленого волосся, не знімаючи шапочку. Після видалення фарби зніміть шапочку і промийте волосся шампунем, нанесіть відновлюючий бальзам і потім змийте його.
  • Висушіть волосся.
  • На фольгу

    Мелірування волосся на фольгу зазвичай роблять майстри салонів краси.

    Для процедури визначитеся з методом набору пасом і їх розташуванням на голові. Методів набору пасом для техніки багато, але більшу частину можуть виконати тільки професійні перукарі.

    Виділяють чотири загальноприйнятих методу мелірування з фольгою: трикутники, трикутні пластини, вуаль і штопання.

    Даний спосіб фарбування підходить для довгого волосся.

    Ширина смужок фольги повинна становити 10 см, а довжина варіюється в залежності від довжини волосся (обов’язково плюс 2-3 см на загин країв). Спеціальна фольга продається в професійних магазинах і являє собою набір з розрізаних смужок 10х30 см.

    Вам знадобляться:

    Інструкція:

  • Перед початком процедури розділіть волосся на зони: виділіть два бічних ділянки, потиличну частину і чубок. Для зручності закріпіть частини волосся, з якими поки не працюєте зажимами або шпильками.
  • Фарбування кожної частини волосся починають з нижньої ділянки потилиці, доходячи до пасом на маківці. Потім переходять до обробки бічних ділянок і чубчика.
  • Кінцем гребінця відокремте з однієї зони одну або кілька пасом волосся (ширину і кількість визначаєте самостійно).
  • Виділені пасма розмістіть на шматку фольги так, щоб вузький край фольги був поміщений під коріння волосся, а самі прядки лежали на фользі.
  • Приготуйте освітлюючий склад за інструкцією і нанесіть його на пасма плоскою кистю.
  • Рясно промажте волосся і фольгу, щоб вони «склеїли» між собою.
  • Загорніть фольгу з трьох сторін, щоб пасма не випадали, а барвник не витікав. Для надійної фіксації використовуйте затискачі.
  • Виконайте дані маніпуляції з рештою пасмами. Залиште на час для впливу.
  • Після закінчення відведеного часу фольгу обережно зніміть (не допускайте стикання забарвлених пасм з незабарвленими), промийте волосся під водою з шампунем. Нанесіть відновлює бальзам або маску, після змийте.
  • Висушіть волосся.
  • Гребінцем ( «парканчик», страйпер, лопатка)

    Перевага техніки в тому, що її зможе виконати новачок, що не володіє спеціальними навичками по мелірування волосся.

    Професійні гребінця для мелірування діляться на два основних типи: гребінці для виділення пасом і гребінця для відкритого мелірування. Залежно від бажаного результату мелірування підбирають гребінець конкретного типу:

    Для проведення мелірування за допомогою професійної гребінця можна використовувати кілька різновидів одночасно. Іноді подібні гребінця застосовують в якості додаткових інструментів для виконання інших технік мелірування.

    Для прикладу опишемо техніку виконання мелірування гребінцем «парканчиком».

    Вам знадобляться:

    Алгоритм дій схожий зі способом з фольгою:

  • Розділіть волосся на зони: виділіть два бічних ділянки, потиличну частину і чубок. Для зручності закріпіть частини волосся, з якими поки не працюєте, зажимами або шпильками.
  • Фарбування кожної частини волосся починають з нижньої ділянки потилиці, доходячи до пасом на маківці. Потім переходять до обробки бічних ділянок і чубчика.
  • Візьміть пасмо волосся потрібної товщини і накладіть її на одну зі сторін (в залежності від бажаної кількості пасом) гребінця «заборчика». Ті пасма, які залишаться на верхній частині гребінця, відокремте від загальної маси волосся і закріпіть.
  • Виділені пасма розмістіть на шматку фольги так, щоб вузький край фольги був поміщений під коріння волосся, а пасма лежали на фользі.
  • Приготуйте освітлюючий склад за інструкцією.
  • Нанесіть за допомогою плоскої кисті на ці пасма освітлюючий склад. Промажьте волосся і фольгу, щоб вони «склеїли» між собою.
  • Загорніть фольгу з трьох сторін, щоб пасма не випадали, а барвник не витікав. Для надійної фіксації використовуйте затискачі.
  • Виконайте дані маніпуляції з рештою пасмами. Залиште на час для впливу.
  • Після закінчення відведеного часу фольгу обережно зніміть (не допускайте стикання забарвлених пасм з незабарвленими), промийте волосся під водою з шампунем. Нанесіть відновлює бальзам або маску.
  • Висушіть волосся.
  • Засоби для мелірування волосся

    Для мелірування використовуйте професійні знебарвлюючі і освітлюючі препарати для волосся. Вони випускаються в різній формі: у вигляді пудри, коректорів, пасти, гелю, крему-фарби, окисляє емульсії. До їхнього вибору підійдіть свідомо і в разі сумнівів проконсультуватися з професіоналом.

    Ще в продажу з’явилися готові набори для мелірування будинку (наприклад, у марок Palette, Estel, L’Oreal). Такі набори полегшують завдання «непрофі», які бажають поекспериментувати з фарбуванням волосся.

    При виборі окислювача звертайте увагу на його концентрацію: від цього буде залежати кінцевий результат фарбування, а також ступінь травмування волосся і шкіри голови. Вибирайте засіб виходячи з природного кольору волосся: чим вони темніші, тим «сильніший» повинен бути окислювач.

    Додатково вибір концентрації залежить від того, на скільки тонів (від 1 до 4-х) необхідно освітлити волосся: чим менший відсоток, тим менш виражений ефект освітлення. Якщо вам складно вирішити, засіб якій концентрації підійде для вашого волосся, перед покупкою проконсультуйтеся з фахівцем.

    Залежно від типу і вихідного кольору волосся визначається час витримки барвника. Воно варіюється від 20 (для світлих або тонкого волосся) до 50 хвилин (для темних або густого волосся). Виробник вказує точний час впливу для осветляющего продукту.

    В якості додаткових коштів для фарбування використовуйте засоби відтінків бальзами та професійні фарби. Їх можна застосовувати через тиждень після мелірування, щоб затонувати світлі пасма в потрібний колір.

    Плюси і протипоказання мелірування

    Плюси мелірування:

    Мелірування, не дозволяйте:

    6 корисних порад для мелірування волосся

  • Якщо ви залишилися незадоволені результатом мелірування, затонуйте пофарбовані пасма відтіночним шампунем або бальзамом.
  • Мелірування — витратна за часом (година-два) процедура, тому відведіть потрібний час з запасом, щоб все виконати спокійно.
  • За 48 годин до фарбування проведіть тест на алергію: нанесіть невелику кількість барвника на шкіру зап’ястя, зовнішню сторону ліктя або за вухом. Якщо за цей час ознаки алергічної реакції не проявилися (почервоніння, свербіж, подразнення), то без побоювань використовуйте препарат.
  • Повторну процедуру мелірування проводите раз в три місяці, щоб зачіска завжди мала доглянутий вигляд.
  • Після проведення процедури мелірування нанесіть на волосся лікувальний бальзам — так ви уникнете поява ламкості і сухості.
  • Після процедури тиждень не використовуйте щипці, праску або фен.
  • Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: