Сульфати в шампунях — користь і шкода для волосся

Сульфати в шампунях - користь і шкода для волосся

Зміст:

Перший сульфатний шампунь з’явився в 1930 році, виробник — Procter & Gamble. З тих пір склад шампуню майже не змінився.

Сульфатні поверхнево-активні речовини додають в шампуні, гелі для душу, пінки для вмивання і інші засоби по догляду за собою. Вони також є в складі засобів для прання і прибирання будинку. Популярний компонент тим, що мінерали сірчаної кислоти при взаємодії з водою активно піняться. Піна ефективно і швидко усуває забруднення.

Сульфатні шампуні очищають волосся і шкіру голови, залишаючи при цьому плівку, утворену в процесі окислення сульфатів. Часте миття голови таким шампунем призводить до лупи, ламкості волосся і сухості шкіри голови.

Що таке сульфати

Сульфати — солі сірчаної кислоти. При взаємодії з водою окислюються, утворюючи густу піну. Поширені види сульфатів, що входять до складу шампуню:

Сульфати — дешевий пенообразующий компонент. Тому вони широко застосовуються у виробництві косметичних і побутових засобів.

Для чого додають сульфати в шампунь

Шампуні з додаванням сульфатів густі по консистенції. Завдяки рясному піноутворення, для миття волосся потрібно невелику кількість шампуню. Сульфати ефективно змивають лаки для волосся, пінки і муси для укладання, але при цьому ушкоджують захисний шар волосини. Тому після застосування таких шампунів волосся втрачає блиск і пружність, кінчики січуться, шкіра голови стає сухою. При постійному застосуванні шампунів з’являється лупа, подразнення шкіри голови і посилюється випадання волосся.

Шампуні без сульфатів володіють щадним ефектом. Вони не руйнують структуру волосся і ліпідний шар. Компоненти в складі не викликають подразнення і дискомфорт. Через органічного складу вартість безсульфатних шампунів починається від 300 рублів. Такі шампуні піняться трохи, тому витрата шампуню на одне застосування збільшується мінімум в два рази. Після використання шампуню без сульфатів використовуйте бальзам-ополіскувач для волосся. Він дозволить легко і дбайливо розчесати волосся після миття.

Користь сульфатів для волосся

Користь сульфатних шампунів полягає лише в економії. Для одного застосування досить 10 мл. шампуню на середню довжину волосся. При цьому шампуні недорогі: вартість починається від 80 рублів.

Шкода сульфатів для волосся

Сульфат для волосся завдає більше шкоди, ніж користі, тому що вони токсичні і викликають алергію. Тому людям з алергічними захворюваннями і чутливою шкірою краще не застосовувати такі шампуні.

Подразнення шкіри голови

Шкода сульфатів обгрунтований жорстким очищує ефектом, який пошкоджує природний захист шкіри і волосся.

Шкода лаурил сульфату проявляється в подразненні шкіри голови. При частому застосуванні алергічна реакція може виявлятися по всьому тілу у вигляді короткочасних червоних плям.

Лущення і сухість

Шкода содиум і лаурет сульфату — сухість шкіри голови, лущення. Ці шампуні слід ретельно змивати відразу після нанесення.

Руйнування структури волосся

Шкода сульфатів для волосся ще проявляється в руйнуванні структури волосся. При тривалому застосуванні волосся стає ламким, втрачають пружність і силу. Колір волосся тьмяніє, а випадання посилюється.

Швидка забрудненість

Добавки в шампунях завдають шкоди при кожному використанні. При поганому промиванні волосся залишки сульфатів засолюють волосся біля коріння. Через ефект жирності волосся голову доводиться мити частіше і шкоди наноситься більше.

Поява сверблячки шкіри голови і засаленість — перші сигнали про те, що пора переходити на шампуні без сульфатів.

Чим замінюють сульфати в шампунях

Шкідливі сульфати для волосся замінюють більш щадними поверхнево-активними речовинами з органічними компонентами:

Сульфати в шампунях небезпечні при довгому застосуванні і у великій концентрації — більше 2% в складі шампуню.

Добавки сприяють:

При появі декількох ознак впливу сульфатних шампунів рекомендується перейти на шампуні без добавок для відновлення здоров’я та захисту волосся.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: