Маска з вітаміном А для пошкодженого волосся
Автор: Валентина Мальгіна
Що таке ретинол, або вітамін А? Це життєво важливий жиророзчинний вітамін, що забезпечує нашому організму потужні захисні функції. Крім своїх прямих «обов’язків», речовина відіграє визначальну роль в підтримці жіночої краси, зміцнюючи шкіру, нігті і волосся.
Ретинол підвищує пружність і еластичність волосся, глибоко живить і зволожує кортекс, бореться з негативним впливом вільних радикалів, активує зростання і оберігає від ультрафіолетового випромінювання.
Він стрімко відновлює навіть самі сухі, ламкі, тьмяні і всіляко пошкоджене волосся.
Сьогодні ми розповімо вам, як правильно застосовувати його в лікуванні локонів домашніми масками.
Зміст:
Як правильно підібрати засіб для домашнього використання?
Чистий розчин вітаміну А традиційно реалізується в аптеках і фармацевтичних крамницях. Він зустрічається в декількох видах: капсулах, таблетках, ін’єкційних і масляних розчинах. Звичайно, таблетовані препарати зовсім не підійдуть для вашої мети.
Якщо ви вирішили застосовувати ретинол всередину — це потрібно робити з великою обережністю, оскільки концентрація речовини в організмі практично постійна, і вона легко заповнюється харчовими продуктами. Надлишок вітаміну, як і його дефіцит, однаково згубно впливають на стан здоров’я і зовнішності.
Оптимальний варіант для вашого випадку — капсульованих вітаміни, або готовий масляний розчин в ампулах. Якщо ви придбали капсулу — просто проткніть її голкою і витягніть вміст в ємність для приготування маски. Для цієї мети також підійдуть капсули «Аевіт», де ретинол змішаний з токоферолом.
Маски з вітаміном А підійдуть вам, якщо ви зіткнулися з такими проблемами:
- Дифузійної алопецією встановленого або неясного генезу (вікової, гормональної, пов’язаної з гіповітамінозом, придбаними на тлі дієт і голодувань);
- Гормональним збоєм (наприклад, після вагітності або при грудному вигодовуванні);
- Віковими змінами кортекса (витончення і випаданням на тлі хроностаренія);
- Проблемами зі щитовидною залозою (зокрема, прихованими).
Пошкодження волосся на тлі цих факторів рідко може бути вдало скориговано шляхом раціоналізації харчування.
Крім цього необхідно зовнішнє застосування концентрату вітаміну.
Якщо ви переслідуєте мету відростити довгу косу, вітамін варто втирати безпосередньо в шкіру голови масажними рухами. Розчин може використовуватися в чистому вигляді, а може доповнюватися різними натуральними стимуляторами — кава, ефірною олією хвойних, перцевим настоянками, гірчичним порошком.
Але будьте обережні — стараючись з витримкою, ви можете обпекти шкіру! Сам ретинол не рекомендується застосовувати зовнішньо тим, у кого відзначається стійка себорея, лупа і дерматит.
Масляний розчин ретинолу можна поєднувати з димексидом, рослинними і ефірними оліїми, поживними продуктами — яйцем, сиром, сметаною, соком цибулі і т. д. Деякі жінки додають кілька крапель розчину в порцію шампуню і кондиціонера безпосередньо під час миття.
Не забувайте про головні правила застосування маски для волосся:
- Локони повинні бути чистими, і бажано, вологими, щоб лусочки були розкриті для проникнення цінних елементів;
- Шкіру голови слід періодично очищати за допомогою кавового або сольового скрабу;
- Після нанесення складу на волосся, необхідно створити голові парниковий ефект. Для цього потрібно обернути її поліетиленовим пакетом, або харчовою плівкою, а зверху накрити теплою тканиною;
- Змивати маски потрібно без застосування агресивних шампунів;
- Лікування вимагає комплексного підходу і регулярного виконання. Проводьте маски курсами з невеликим інтервалом.
Сметанна маска для пошкодженого волосся
Вам знадобиться:
- Жирна сметана — 2 ст. л.;
- Масляний розчин вітаміну А (ретинолу) — 1 ампула, або 5 капсул;
- Оливкова олія Extra Virgin — 1 ч. л.;
- Мед бджолиний натуральний — 1 ч. л.
Інструкція:
- Інтенсивно перетріть інгредієнти між собою до отримання однорідної консистенції;
- Волосся попередньо промийте теплою водою з бессульфатним шампунем. При нанесенні маски, вони повинні бути чистими, вологими і теплими;
- Нанесіть склад, рівномірно розподіляючи його по всій довжині;
- Огорніть голову харчовою плівкою в кілька шарів, зверху помістіть теплий рушник;
- Витримайте не менше 40 хвилин, потім змийте з волосся масу теплою водою без очищувальних засобів.
Вітамінна маска з соком цибулі для інтенсивного харчування
Вам знадобиться:
- Цибулевий сік — 1 ст. л.;
- Жовток курячого яйця — 1 штука;
- Масляний розчин вітаміну А — 1 ампула;
- Реп’яхову і касторове масло — по 1 ч. л.
Інструкція:
- Збийте компоненти між собою до отримання рідкої однорідної маси;
- Попередньо здійсните пілінг шкіри голови (рекомендується робити 1 раз в 10 днів);
- Нанесіть склад на вологе волосся. Спочатку втирайте його в шкіру голови, а потім розподіліть по пасмам до самих кінчиків;
- Зафіксуйте волосся в харчову плівку і оберніть рушником;
- Витримайте годину і змийте. Щоб нейтралізувати запах цибулі, можна обполіскувати волосся водою з додаванням оцту або лимонного соку;
- Ця маска підійде тим, чиє волосся знаходяться в дійсно жалюгідному стані. Вона швидко зміцнить, відновить і зволожить навіть самі витончення і висушені волосся. Для інтенсивного лікування рекомендується застосувати маску 30 разів з інтервалом в один день. На весь процес вам буде потрібно рівно 2 місяці. Після цього не забудьте про підтримуючої терапії. Маска повинна застосовуватися хоча б раз на тиждень.
Маски з додаванням концентрованих вітамінів — відмінні засоби для активної реконструкції волосся. Якщо ваше волосся істотно пошкодилися під впливом хімічних та термічних впливів, їм буквально необхідно настільки цінне харчування. Домашні вітамінізовані засоби хороші в якості профілактики. Тому вони підійдуть і для щодо здорового волосся. Виготовляючи маску, не забувайте про можливі протипоказання і індивідуальної непереносимості компонентів.
Алергікам і зовсім слід утриматися від самодіяльності, не проконсультувавшись з лікарем. Нехай ваша шевелюра сяє здоров’ям і красою!