Маска для обличчя з вівсянки
Автор: Валентина Мальгіна
Зміст:
- Як діє вівсянка на шкіру
- Вівсянка для вмивання обличчя
- Скраби з вівсянки
- Маски для обличчя з вівсянки
- Маска з вівсяних пластівців, що підходить для всіх типів шкіри
- Відбілююча маска
- Маска для шкіри змішаного типу
- Поживна маска з вівсянки
- Маска для чутливої і схильної до сухості шкіри
- Маска з вівсянки від прищів
- Маска з аспірином
- Омолоджуюча маска
- Маска з вівсяних пластівців з яєчним білком
- Маска з молоком
- Вівсяна маска для обличчя від зморшок
- Маски для обличчя з вівсянки — правила використання
Вівсянку без сумнівів можна віднести до найбільш корисних продуктів, дарованим природою. Однак її користь не обмежується сферою харчування — вона є ще й прекрасним косметичним засобом. Вівсянку не одне століття використовують для поліпшення стану волосся, очищення та харчування всього тіла, пом’якшення грубої шкіри п’ят. Але найбільше застосування вона отримала в догляді за обличчям.
З вівсянки можна робити безліч засобів, що підходять для кожного типу шкіри і віку. Маска для обличчя з вівсянки, приготована з додатковими компонентами, допоможе вирішити проблеми шкірних покривів — позбавить від прищів, розгладить зморшки, зволожить або, навпаки, підсушить дерму, усуне жирний блиск. Скраб — дбайливо очистить шкіру, а відвар для вмивання — зробить її гладкою і бархатистою.
Як діє вівсянка на шкіру
Секрет сприятливого впливу вівсянки на шкіру криється в унікальному складі. Чудовий продукт багатий вітамінами, мікроелементами, амінокислотами, мінералами, крохмалем та іншими корисними речовинами. Тому кошти, що містить вівсянку, добре зволожують і живлять шкірні покриви. Крім цього вони надають на шкіру наступна дія:
- Омолоджують;
- Позбавляють від дрібних зморшок;
- Повертають пружність і тонус;
- Знімають запалення, усувають вугри і дрібні прищики;
- Прискорюють регенерацію;
- Сприяють зникненню слідів від прищів;
- Покращують колір і злегка вибілюють;
- Уповільнює вироблення шкірного сала і усуває жирний блиск
Розглянемо докладніше, як можна використовувати вівсянку в домашніх умовах.
Вівсянка для вмивання обличчя
Найбільш простий спосіб використання вівсянки для догляду за обличчям — умивання. Незважаючи на простоту, ця процедура має безліч переваг. Умивання вівсянкою очищає пори, знімає запалення і подразнення, робить шкіру гладкою і приємною на дотик. Подібний метод очищення ідеально підійде для шкіри, чутливої до косметичних засобів. Також він буде корисний для комбінованої і жирної дерми. Умивання вирішить проблему розширених пор, позбавить від прищів і чорних крапок.
Вівсянка для вмивання обличчя готуватися наступним чином:
Вівсянку для вмивання можна використовувати і по-іншому. Наприклад, так: залийте пластівці окропом, дочекайтеся коли вони розбухнуть, потім помістіть масу в марлю і вичавіть слизову рідина. Отриману рідину нанесіть на обличчя, розітріть і змийте водою. Такий спосіб вмивання підійде для дуже чутливої і пошкодженої шкіри.
Скраби з вівсянки
Вівсянка прекрасно підходить для пілінгу шкіри. Вона м’яко, не ушкоджуючи і не дратуючи шкірні покриви, глибоко чистить пори, усуває відмерлі клітини і лущення. Скраб з вівсяних пластівців без добавок можна використовувати для будь-яких типів шкіри. Все, що необхідно для його приготування — це взяти жменю пластівців і злегка змочити їх у воді. Для посилення ефекту до вівсянки можна додавати додаткові інгредієнти:
- Скраб з рисом і вівсянкою для жирної шкіри. У рівних кількостях змішайте рис і пластівці вівсянки, а потім подрібніть їх за допомогою кавомолки. Дві ложки отриманої суміші розведіть невеликою кількістю йогурту або кефіру. Нанесіть масу на зволожене обличчя і злегка помасажуйте шкіру.
- Скраб з мигдалем для глибокого очищення. Розітріть в ступці або подрібнити блендером ложку мигдалю. Потім з’єднайте з аналогічною кількістю пластівців вівсянки, чайною ложкою меду і соку алое.
- Скраб з сіллю для будь-яких типів шкіри. Ложку вівсяних пластівців змішайте з дрібкою солі і парою ложок рослинного масла (для сухої шкіри), кефіру або йогурту (для жирної шкіри).
- Скраб для ніжної шкіри. Збийте білок, потім з’єднайте його з ложкою меду і подрібненої вівсянки. Якщо маса вийде недостатньо густий, покладіть в неї ще вівсянки.
Маски для обличчя з вівсянки
Всі перераховані вище засоби хороші, однак максимальну користь від застосування вівсянки можна отримати, використовуючи маски. Зазвичай такі засоби поєднуються з іншими активними компонентами, що істотно розширює спектр дії. Вівсянку добре доповнюють різні рослинні масла, кисломолочні продукти, мед, косметична глина, овочі, ягоди і фрукти.
Додаткові інгредієнти рекомендується вибирати в залежності від ефекту, якого необхідно досягти, або типу шкіри. Наприклад, для сухої шкіри вівсянку найкраще поєднувати з вершками, жирним сиром, рослинними оліями, бананом. Для жирної — з косметичною глиною, кефіром, лимоном, яєчним білком.
Маска з вівсяних пластівців, що підходить для всіх типів шкіри
Подрібніть пару ложок вівсянки з допомогою кавомолки, додайте до них по ложці меду, кефіру і масла (можна брати персикове, оливкова або виноградних кісточок). Ретельно розітріть всі компоненти, потім масу нанесіть на обличчя.
Відбілююча маска
У рівних пропорціях з’єднайте подрібнену вівсянку, рожеву глину і сік лимона. Після додайте до маси трохи води. Після всіх маніпуляцій у вас повинна вийти маса, за консистенцією нагадує кашку або густу сметану. Нанесіть її на шкіру і тримайте до висихання.
Маска для шкіри змішаного типу
Такий засіб добре чистить пори, тонізує шкіру і робить її матовою. Для його приготування з’єднайте половину ложки яблучного оцту, ложку нежирної сметани і дві ложки вівсянки.
Поживна маска з вівсянки
Даний засіб не тільки добре живить шкірні покриви, а ще має слабку відбілюючий дію і розгладжує зморшки. Для його приготування змішайте в рівних кількостях масло паростків пшениці, мед, натуральний йогурт і вівсяні пластівці.
Маска для чутливої і схильної до сухості шкіри
Ложку перемеленої вівсянки помістіть в піалу або чашку і залийте гарячим молоком. Коли пластівці набухнуть, додайте до них ложку морквяного соку і пару крапель вітаміну А. Розмішайте масу до однорідності і нанесіть на обличчя.
Маска з вівсянки від прищів
Крім прищів така маска добре бореться з чорними крапками і вуграми. Для її приготування ложку пластівців вівсянки з’єднайте з такою ж кількістю соди, перемішайте, а потім вилийте до них ложку перекису. Якщо маса вийде дуже густий, долийте до неї води. Нанесіть склад і витримайте його десять хвилин, після чого злегка помасажуйте шкіру і видаліть його чистою водою.
Маска з аспірином
Даний засіб усуває запалення, звужує пори, підтягує, тонізує і розгладжує шкіру. Приготувати його дуже просто:
Омолоджуюча маска
Це ідеальний засіб для зрілої, ослабленою, що в’яне. Воно зменшує зморшки, відмінно живить, приводить в тонус, зволожує і очищає шкірні покриви. Дана маска готується в такий спосіб:
Маска з вівсяних пластівців з яєчним білком
Даний засіб підходить для жирної, змішаної і нормальної шкіри. Маска звужує пори, матує і очищає шкіру. Щоб її приготувати яєчний білок збийте так, щоб він перетворився в білу піну, до нього додайте подрібнені пластівці вівсянки і розмішайте масу, до усунення грудочок.
Маска з молоком
Для дуже чутливої, сухий, обвітреної і нормальної шкіри добре підійде вівсяна маска з молоком. Це засіб покращує колір обличчя, живить, тонізує і очищає шкірні покриви. Для її приготування з’єднайте ложку молока і перемеленої вівсянки, додайте до них половину ложки лляної олії.
Вівсяна маска для обличчя від зморшок
Це засіб освіжає і тонізує шкіру, а також розгладжує зморшки. У рівних кількостях з’єднайте вівсяну муку, свіжовичавлений сік апельсина, мед, молоко і жовток. Всі компоненти добре розітріть і нанесіть масу на чверть години.
Маски для обличчя з вівсянки — правила використання
- Так як практично всі маски з вівсянки готуються виключно з натуральних інгредієнтів і не містити консервантів, готувати їх потрібно перед використанням.
- Засіб наносите тільки на добре очищене обличчя, щоб забезпечити краще проникнення компонентів в шкіру. Її можна ще трохи розпарити.
- Наносите маску, обережно дотримуючись масажних ліній і не зачіпаючи ділянки біля очей.
- Після нанесення складу утримайтеся від сміху, розмов і будь-якої активної міміки.
- Тривалість процедури повинна складати від п’ятнадцяти до двадцяти хвилин.
