Лущиться шкіра на ногах між пальцями

Лущиться шкіра на ногах між пальцями

Чи помічали ви коли-небудь, що між пальцями ніг лущиться шкірка, причому найчастіше це супроводжується неприємним свербінням, а іноді і хворобливими відчуттями? Часто виникнення подібних симптомів викликає сором, так як багато хто з нас помилково вважають, що це є ознакою неохайності.

Зміст:

 • Спробуємо визначити основні причини
 • Зверніть увагу на зволоженість шкірних покривів
 • Вік, харчування і навколишнє середовище мають важливе значення
 • Більш рідкісні причини
 • Своєчасна діагностика і лікування — запорука позитивного результату
 • Якщо причина — грибок…
 • Лікування епідермофітії слід проводити, враховуючи рекомендації лікаря
 • Профілактика краще, ніж лікування
 • Спробуємо визначити основні причини

  Лущення і пов’язаними з ним неприємностями, піддаються всі люди і стикаються з цим мінімум хоча б один раз у своєму житті. Але насправді це відбувається набагато частіше. Просто ми не завжди помічаємо проблему на початковому етапі, коли ще неприємні відчуття відсутні. А коли вже звернемо увагу на дратівливий свербіж і побачимо, що шкіра облазить, тільки тоді ми починаємо розуміти, що все не так просто і потрібно щось робити.

  Але для початку, давайте з’ясуємо, в чому основні причини виникнення лущення шкіри між пальцями ніг і рук. Найчастіше такі зміни в шкірному покриві ви можете помічати з приходом весни.

  Чому? Тому що прояв подібних симптомів може спровокувати елементарний брак вітамінів. Адже шкірка між пальчиками рук і ніг дуже ніжна і чутлива до будь-яких відбувається в організмі змін.

  Наступною, найбільш поширеною причиною виникнення порушення цілісності шкірних покривів між пальцями ніг, є алергічна реакція на всілякі засоби догляду, косметику і її складові.

  Зверніть увагу на зволоженість шкірних покривів

  Слід також зауважити, що облазити шкіра між пальцями починає і через пересушені шкірних покривів. Мало хто знає, але виявляється, на стопах вони самі по собі не мають достатньої кількості вологи і, в разі виникнення потреби в зволоженні, не здатні забезпечити самостійно цей процес. Додайте до цього недостатньо вологе повітря в приміщенні, і ось результат! Між пальців ніг і рук облазить шкіра і свербить.

  Ще однією причиною того, чому між пальцями ніг шкіра облазить, може стати неякісне взуття. Зараз не кожен може дозволити собі придбання взуття з якісних матеріалів, яка забезпечить абсолютний комфорт людині. А кожзам, який все частіше застосовується для виробництва взуття, абсолютно не підходить для забезпечення повноцінного харчування киснем шкірних покривів. Ноги в такому взутті просто задихаються і пріють. І все це, природно, призведе до самих неприємних наслідків.

  Вік, харчування і навколишнє середовище мають важливе значення

  Ще варто брати до уваги вікові зміни в організмі, які посилюються недостатньо повноцінним харчуванням і забрудненої екологією. А також брак вітамінів А і групи В в будь-якому віці сприяє тому, що з’являється проблема — облазив шкіра між пальцями ніг.

  А відсутність вітамінів Е і С, нестача жирних кислот і мінералів призводить до наслідків, які дуже не просто приховати — облазив шкіра між пальцями рук.

  А це не тільки неприємно, але й має неестетичний вигляд.

  Більш рідкісні причини

  Попередні причини є найбільш поширеними при лущення шкіри ніг і рук. Більш рідкісними причинами можуть стати обмороження і вплив низьких температур на кінцівки, ураження вірусами шкірних покривів, дерматози.

  І ще все ми знаємо такий вираз, як «все захворювання від нервів». Так ось, тут це також може стати причиною такої реакції вашої шкіри. Неврологічні розлади, тривалі стреси і переживання можуть спровокувати захворювання, яке і стане проявлятися у вигляді того, що облазить шкіра з пальців, завдаючи дискомфорт.

  Своєчасна діагностика і лікування — запорука позитивного результату

  Найголовніше, вчасно виявити симптоми і обов’язково проконсультуватися з лікарем-дерматологом. Для позитивного лікування лущення шкіри рук і ніг дуже важливо встановити правильну причину захворювання, щоб уникнути ще більш складних наслідків.

  Якщо захворювання як таке відсутнє досить легко позбутися від неестетичного вигляду стирчить шкірки між пальчиками. Можна скористатися пемзою або скрабом для ніг або рук, видаливши залишки відмерлої шкірки і зволоживши чисті покриви за допомогою крему. Але якщо вже виник свербіж, дрібні тріщини, які заподіюють біль при ходінні, а шкіра облазить досить інтенсивно, то це вже може загрожувати більш серйозними наслідками. Відвідавши лікаря-дерматолога, необхідно здати спеціальний аналіз і тим самим повністю виключити або ж підтвердити діагноз — епідермофітія стоп.

  Якщо причина — грибок…

  Захворювання, що вражає шкіру між пальцями ніг, основною причиною якого визнається грибок, є досить неприємним для будь-якої людини. Епідермофітія стоп починається після зараження грибком, який живе на поверхні шкіри або в її верхньому шарі.

  Він дуже швидко і просто поширюється — досить лише доторкнутися до зараженої стопи або пальців. Також велика ймовірність підхопити грибок між пальців є, якщо пройтися босими ногами по містить мікроби поверхні підлоги, наприклад, в басейні або загальному душі на роботі, в спортивному залі. Потім відбувається зараження взуття, і ви, при всьому при цьому, ще і стаєте рознощиком грибка і можете заразити вашу сім’ю. Спільними симптомами грибкового захворювання ніг і рук є, як правило, запалення шкірного покриву, який свербить. Починає облазити шкіра між пальцями ніг або рук, виникають тріщини.

  Лікування епідермофітії слід проводити, враховуючи рекомендації лікаря

  Найчастіше використовуються протигрибкові препарати, які слід наносити на чисті і сухі шкірні покриви.

  Найчастіше використовують такі препарати:

  Препарати наносять на шкірні покриви в протягом 2-6 тижнів в залежності від вираженості симптомів і тривалості захворювання.

  Профілактика краще, ніж лікування

  Але найкраще попередити захворювання і стежити за станом шкірних покривів постійно. Підтримуйте ваші ноги і руки в чистоті, вибирайте взуття, що забезпечує циркуляцію повітря всередині неї; в громадських місцях, таких як роздягальні, басейн або душ користуйтеся змінним взуттям.

  Краса і здоров’я ваших ніг і рук в ваших руках, нехай це навіть і тавтологія.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: