Льняна мука — користь і шкода борошна з насіння льону

Льняна мука - користь і шкода борошна з насіння льону

Зміст:

Льон — плідне, невибаглива рослина з сімейства льнових. Льон прославився прядильними властивостями: з нього шили одяг, предмети побуту. Предки чимало знали про користь льону, робили з нього борошно (лляне насіння перемелювали вручну і знежирювали). Без опори на науку люди навчилися використовувати лляну борошно з користю для здоров’я.

21 століття допоміг в дослідженні складу і властивостей льняної муки. Вчені виявили в складі льону рослинні хімічні речовини. Вони протистоять вірусам і бактеріям.

Льняна мука продається в кожному супермаркеті, проте не входить в число товарів, що купуються. Обумовлено це тим, що люди звикли вживати звичні, іноді шкідливі для організму продукти.

З чого складається лляна мука

Чим корисна лляна мука

Сприяє схудненню

Бути здоровим, підтримувати форму — нелегке завдання. Кожен день хочеться побалувати себе чимось смачним і низькокалорійним. Льняна мука відрізняється від насіння льону відсутністю масла в складі. Готувати солодощі з льняної муки нешкідливо для фігури. Рослинний білок у складі борошна тонізує і розвиває м’язи. Завдяки білку в організмі створюється баланс (правильне харчування + фізичні навантаження). Цей нюанс важливий для прогресу в схудненні.

Детоксикація кишечника

Харчові волокна в складі борошна нормалізують стан мікрофлори кишечника, стимулюють перистальтику. Фітохімічні речовини (лігнано) в складі лляної муки перешкоджаю можливості появи ракових клітин в прямій кишці, блокують проникнення вірусів і бактерій. Клітковина (30%) в складі лляного насіння діє як природне проносне, добре розчиняється і засвоюється. Організм звільняється від шлаків і токсинів без участі таблеток, що корисно для нирок. Відбувається повне очищення шлунково-кишкового тракту від шкідливих продуктів життєдіяльності бактерій (дріжджів), які викликають метеоризм, здуття, запори. Льняна мука дбайливо впливає на кишечник, усуває відчуття дискомфорту.

Профілактика захворювань серця, кровоносної системи

У складі лляного насіння міститься омега-3. Вона регулює артеріальний тиск, усуває порушення серцевого ритму (регулює частоту серцевих скорочень). Поліненасичених жирних кислот містить калій, який перешкоджає агрегації тромбоцитів (збільшення згустків). Запобігає серцевий напад.

Піклується про стан судин

Льон розширює кровоносні судини, відновлює їх пружність і еластичність.

Профілактика ревматизму, артриту, артрозу

Покращує стан кісток і суглобів — зменшує крихкість, ламкість, набряки, освіта наростів. Лляне насіння допомагає при ревматоїдному артриті.

Профілактика онкологічних захворювань

Вчені довели користь лляного насіння в профілактиці появи ракових пухлин. Беручи лляну борошно по 30 гр. в день, можна уникнути розвитку раку. Рослинні антиоксиданти (лігнано) перешкоджають росту ракових клітин в організмі. Селен у складі борошна бореться з розвитком злоякісних пухлин.

Очищає організм

Льняна мука запобігає шкірні захворювання (лущення, сезонні екземи, дерматити). Правильно складена маска або крем з льняної муки допоможе назавжди позбутися від проблем зі шкірою.

Покращує шкіру

Магній в складі лляної муки пригнічує запальні процеси на шкірі, усуває алергію. Калій і кальцій сприяють росту волосся, амінокислоти надають лікувальний ефект, зміцнюють структуру волосся зсередини.

Регулює роботу статевих органів

Льняна мука нормалізує роботу жіночих статевих органів після операцій, відновлює імунітет в післяпологовий період. У період менопаузи знижує стан занепокоєння, дратівливості. Лігнано в складі лляного насіння корисні для жіночого організму: виділяють гормон (рослинний естроген), необхідний жінці протягом усього життя.

Допомагає впоратися із запаленням і дисфункцією чоловічих статевих органів (гостра форма простатиту, імпотенція), зменшує ризик виникнення раку простати на 35%.

Відновлює роботу нирок

Регулярне вживання лляної муки попереджає запалення, а також перешкоджає утворенню піску і каменів. Лікарі призначають застосування льняної муки того, хто має проблеми з алкоголем.

Протипоказання і шкода

Вживати лляну борошно протипоказано при каменях в жовчному міхурі або нирках. Зрушивши камені закривають протоки, що призводить до болів і порушення сечовипускання. Перевіртеся на наявність каменів в нирках перед вживанням продукту.

Категорично заборонено вживання лляного насіння і борошна людям, що страждають дивертикулитом (дозволяється лляне масло).

Не приймайте лляну борошно при цукровому діабеті (насіння льону змінюють всмоктування інсуліну в кров).

При проблемах з щитовидною залозою вживання льняної муки може негативно відбитися на патології. Перш ніж включати продукт в список ліків, проконсультуйтеся з лікарем.

Вживання лляної муки забороняється під час дратівливою стадії діареї.

Починайте очищення кишечника з малих доз (1 чайна ложка льняної муки або насіння), щоб уникнути здуття живота, кишкового розладу.

Застосування льняної муки

Причин використовувати лляну борошно досить, щоб вона стала головним продуктом на вашій кухні.

У кулінарії

Не всі господині знають як використовувати лляну борошно. У багатьох така випічка не виходить. Тут є один секрет. З льняної муки роблять випічку (хліб, булочки, млинці, оладки, маффіни, запіканки), на 10-20% замінюючи пшеничне. Льняна мука, на відміну від пшеничного (рафінованої), містить більше вітамінів і корисних ферментів. Змішуючи лляну борошно з пшеничного, господиня зменшує калорійність випічки в два рази.

Невелика кількість льняної муки надає виробу красивий коричневий відтінок і приємний аромат. Вироби з додаванням льняної муки довше зберігаються і не черствіють.

Лляну борошно застосовують і як панірування для котлет, риби, відбивних. Додавайте лляну борошно в каші (вівсяну, манну, рисову, ячну, житнє) — корисність сніданку зросте на 30%.

З льняної муки можна приготувати лляну кашу, корисну для травлення (особливо при запорах, виразці шлунка). Льняна слиз обволікає слизову оболонку і благотворно впливає на загоєння ран і виразок.

Для схуднення

Жінки в гонитві за красою забувають про те, що популярні засоби для схуднення можуть нашкодити здоров’ю.

Борошно з насіння льону — чистий природний продукт. У ній немає консервантів, канцерогенів.

Кефір з лляної борошном вживайте вечері. Пийте напій 1 раз в день, змішавши кефір, ложечку льняної муки, подсластите 1 ч. л. меду. Виключіть цукор з раціону.

Льняна мука — унікальний дієтичний продукт: насичує організм, не додаючи калорій. Кефір містить біобактерій корисні для кишечника: стимулюють його роботу, запобігають запори. Кефір в поєднанні з лляної борошном — подвійна користь для організму.

Для очищення організму

Борошно з лляного насіння очищає від паразитів, перешкоджає запаленню.

Для краси і жіночого здоров’я

Для жіночого організму необхідне правильне харчування. Лікарі радять годуючим матерям включати в раціон страви з льняної муки. У складі льняної муки містяться вітаміни і мінерали, необхідні для відновлення гормональної і репродуктивної системи в післяпологовий період.

У насінні льону містяться:

Для омолодження

Органічна косметика (без додавання хімічних речовин) містить в складі насіння льону. З льняної муки виготовляють скраби, маски, тоніки. Косметологи радять робити чистку обличчя засобами на основі льняної муки (очищає пори, вирівнює колір обличчя, знімає почервоніння, позбавляє від акне, надає шкірі обличчя гладкість і пружність).

Удома ви самі можете робити лляні компреси для обличчя. У список домашніх масок з льону входять:

Маски, крему або компреси з льняної муки робляться на ніч. Перш ніж почати виготовлення, переконайтеся, що вашому типу шкіри цей засіб підходить.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: